Nový typ přepínačů sítí ATYS S

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Firma SOCOMEC, dlouholetý výrobce přepínačů sítí a záskokových automatů přichází na trh s novou řadou dálkově ovládaných přepínačů sítě (RTSE) s obchodním označením ATyS S.

Konstrukce

Zařízení se skládá ze dvou hlavních částí, výkonové a ovládací. Dle ČSN EN 60947-6-1 je přístroj klasifikován jako dálkově ovládaný přepínač. To znamená, že zařízení je schopno po přivedení napětí na odpovídající svorky přepnout do požadované polohy.
Výkonová část přenáší jmenovité proudy a je sestavena ze dvou vzájemně mechanicky spojených odpínačů. Tím je zajištěno i vzájemné blokování polohy. Přepínací mechanismus má tři polohy I-0-II. V poloze I nebo II je vždy jeden ze zdrojů připojen na zátěž, v poloze „0", jsou oba zdroje odpojeny. Díky společnému přepínacímu mechanismu je možnost uzamknout přístroj v poloze 0 a tím zaručit bezpečnou údržbu na straně zátěže např. během odstávky.
Ovládací část přepínače obsahuje motor a řídící jednotku. Motor je mechanicky spojen s přepínacím mechanismem výkonových odpínačů a mechanicky přepíná polohy. Chod motoru pak ovládá řídící jednotka, která vyhodnocuje vstupní signály a vydává potřebné impulzy. Samotné ovládání polohy lze řešit spínacím beznapěťovým kontaktem nebo reléovým kontaktem ze záskokového automatu.

atys 2

Elektrické parametry

Přepínače ATyS S jsou postaveny na technologii odpínačů, to znamená:

  • vysoká odolnost odpínacích kontaktů proti
  • tepelným a dynamickým účinkům zkratových proud
  • stabilní poloha i po výpadku napájení minimální spotřeba elektrické energie na udržení stabilní polohy oproti např. stykačům.

Přepínače Atys S jsou vyráběny pro jmenovité proudy do 125 A, což odpovídá přenášenému výkonu až 90 kVA při 415 Vac.

Motor a řídící jednotka jsou schopny pracovat ve čtyřech hladinách napájecího napětí:

  • 12 V dc (9 - 15 V dc)
  • 24/48 V dc (17 - 62 V dc)
  • 230 V ac (160-310 Vac)
  • 2x 230 V ac (160 -310 Vac)

U napájení 2 x 230 V je přístroj vybaven dvěma napájecími vstupy a lze napájet současně ze dvou nezávislých zdrojů (hlavního i záložního).

atys 1

Příslušenství

V případě přepínače ATYS S lze volit z nabídky příslušenství (Obr. 2), které rozšiřuje užitné vlastnosti přístroje nebo usnadňuje montáž. Jedná se například o ruční přepínací páku, která zajišťuje možnost ručního ovládání při výpadku napájení nebo propojky vývodů, pro elektrické spojení výstupních praporců.
Dále jsou k dispozici různé typy krytů, lišta DIN pro připojení modulárních přístrojů nebo napájecí napěťový transformátor 400/230 pro případ že není přiveden PEN nebo N vodič.
Kromě již zmíněných přepínačů sítí se společnost SOCOMEC zabývá i výrobou klasických multimetrů a analyzátorů sítě do rozvaděčů s názvem DIRIS nebo digitálních elektroměrů COUNTIS pro přímé i nepřímé měření. Přehled celého sortimentu naleznete také na stránkách oficiálního distributora pro ČR, firmy GHV Trading, www.ghvtrading.cz.

GHV Trading spol. s r. o.
Kounicova 67a
602 00 Brno, ČR

Tel. CZ: +420 541 235 533
Tel. SK: +421 255 640 293
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.ghvtrading.cz
www.ghvtrading.sk

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, srpen 2019

Číslo je zaměřené na PLC, řídicí systémy, operátorské panely, průmyslové a kolaborativní roboty.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Magnetizujeme svět. Vše okolo magnetů. Přesné součásti pro přední světové inovátory v oblasti osobních automobilů, užitkových vozidel a průmyslových aplikací.
EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.