Nový typ přepínačů sítí ATYS S

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Firma SOCOMEC, dlouholetý výrobce přepínačů sítí a záskokových automatů přichází na trh s novou řadou dálkově ovládaných přepínačů sítě (RTSE) s obchodním označením ATyS S.

Konstrukce

Zařízení se skládá ze dvou hlavních částí, výkonové a ovládací. Dle ČSN EN 60947-6-1 je přístroj klasifikován jako dálkově ovládaný přepínač. To znamená, že zařízení je schopno po přivedení napětí na odpovídající svorky přepnout do požadované polohy.
Výkonová část přenáší jmenovité proudy a je sestavena ze dvou vzájemně mechanicky spojených odpínačů. Tím je zajištěno i vzájemné blokování polohy. Přepínací mechanismus má tři polohy I-0-II. V poloze I nebo II je vždy jeden ze zdrojů připojen na zátěž, v poloze „0", jsou oba zdroje odpojeny. Díky společnému přepínacímu mechanismu je možnost uzamknout přístroj v poloze 0 a tím zaručit bezpečnou údržbu na straně zátěže např. během odstávky.
Ovládací část přepínače obsahuje motor a řídící jednotku. Motor je mechanicky spojen s přepínacím mechanismem výkonových odpínačů a mechanicky přepíná polohy. Chod motoru pak ovládá řídící jednotka, která vyhodnocuje vstupní signály a vydává potřebné impulzy. Samotné ovládání polohy lze řešit spínacím beznapěťovým kontaktem nebo reléovým kontaktem ze záskokového automatu.

atys 2

Elektrické parametry

Přepínače ATyS S jsou postaveny na technologii odpínačů, to znamená:

  • vysoká odolnost odpínacích kontaktů proti
  • tepelným a dynamickým účinkům zkratových proud
  • stabilní poloha i po výpadku napájení minimální spotřeba elektrické energie na udržení stabilní polohy oproti např. stykačům.

Přepínače Atys S jsou vyráběny pro jmenovité proudy do 125 A, což odpovídá přenášenému výkonu až 90 kVA při 415 Vac.

Motor a řídící jednotka jsou schopny pracovat ve čtyřech hladinách napájecího napětí:

  • 12 V dc (9 - 15 V dc)
  • 24/48 V dc (17 - 62 V dc)
  • 230 V ac (160-310 Vac)
  • 2x 230 V ac (160 -310 Vac)

U napájení 2 x 230 V je přístroj vybaven dvěma napájecími vstupy a lze napájet současně ze dvou nezávislých zdrojů (hlavního i záložního).

atys 1

Příslušenství

V případě přepínače ATYS S lze volit z nabídky příslušenství (Obr. 2), které rozšiřuje užitné vlastnosti přístroje nebo usnadňuje montáž. Jedná se například o ruční přepínací páku, která zajišťuje možnost ručního ovládání při výpadku napájení nebo propojky vývodů, pro elektrické spojení výstupních praporců.
Dále jsou k dispozici různé typy krytů, lišta DIN pro připojení modulárních přístrojů nebo napájecí napěťový transformátor 400/230 pro případ že není přiveden PEN nebo N vodič.
Kromě již zmíněných přepínačů sítí se společnost SOCOMEC zabývá i výrobou klasických multimetrů a analyzátorů sítě do rozvaděčů s názvem DIRIS nebo digitálních elektroměrů COUNTIS pro přímé i nepřímé měření. Přehled celého sortimentu naleznete také na stránkách oficiálního distributora pro ČR, firmy GHV Trading, www.ghvtrading.cz.

GHV Trading spol. s r. o.
Kounicova 67a
602 00 Brno, ČR

Tel. CZ: +420 541 235 533
Tel. SK: +421 255 640 293
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.ghvtrading.cz
www.ghvtrading.sk

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz kveten 2019 s

ElektroPrůmysl.cz, květen 2019

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

IT chlazení - řešení od firmy Rittal Koncepce chlazení společnosti Rittal nabízí řešení pro širokou škálu aplikací – od chlazení jednotlivých rozváděčů až po celá datová centra.
Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.