Nehlučné stykače pro domovní i průmyslové instalace

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Velice častým požadavkem v domech a jednotlivých bytech je nehlučné automatické připojování a odpojování běžných spotřebičů jako je bojler, varná deska, elektrická trouba, podlahové topení, čerpadlo vodárny, ovládání vrat a dveří.

V průmyslových zařízeních pak jde o zátěže se středními zapínacími proudy jako jsou topení nebo motory nebo o zátěže s vysokými zapínacími proudy, kam patří chladící zařízení, kompresory nebo svítidla.
Pro tyto účely jsou velice vhodné jedno – nebo třífázové stykače Finder pro trvalé proudy od 25 A do 64 A při zapínacích proudech od 120 A do 240 A v provedení s kontakty z materiálu AgSnO2 nebo při nižších zapínacích proudech s kontakty z materiálu AgNi.
Konfigurace u dvoupólových stykačů umožňuje použití 2 zapínací (2Z) nebo 2 rozpínací (2R) kontakty nebo jeden zapínací a jeden rozpínací (1Z+1R) kontakt. Čtyřpólové stykače mají k dispozici konfigurace 4Z, 3Z+1R nebo 2Z+2R.
Stykač je při pohybu kontaktů nehlučný ze dvou důvodů: jednak díky reléové konstrukci kontaktů umístěných na pružných bronzových nosičích, které podstatnou měrou snižují hlučnost tradičního cvaknutí kontaktů při jejich sepnutí, a jednak díky elektronice buzení cívky stykače u provedení 12 a 24 V AC/DC odstraňující známý brum střídavým proudem při napětí 100 až 240 V AC buzených cívek.

Stykace finder 2018 1
Vysoká životnost kontaktů při spínání jak odporových, tak induktivních nebo kapacitních zátěží je zajišťována jejich můstkovým uspořádáním do dvou sériově řazených kontaktů. Toto uspořádání rozdělí spínané napětí na dva kontakty a omezí intenzitu přechodových jevů způsobujících opalování a degradaci kontaktního materiálu. Životnost kontaktů vysokou měrou podporuje i vzdálenost u zapínacích kontaktů větší než 3 mm a u rozpínacích kontaktů větší než 1,5 mm.
Varistor připojený k paralelně cívce odstraňuje napěťové špičky indukované při odpínání cívky a zabraňuje tím jejich šíření do dalších přístrojů v okolní instalaci.
Mechanická indikace sepnutí kontaktů je u stykačů 25 A doplněna navíc indikací pomocí LED.

Stykace finder 2018 2
Pomocné z boku montované kontakty 2Z nebo 1Z+1R pro trvalý proud 6 A s kontaktním materiálem AgNi umožňují spínat odpovídající zátěže nebo informace pro řídicí systém.
Pro případ poruchy ovládajícího elektronického řídicího systému může být stykač vybaven přepínačem mezi stavem připojení k automatice, přepnutím na manuální ovládání nebo do stavu odstavení od jakéhokoliv ovládání.

Stykace finder 2018 3
Nehlučné stykače s reléovou mechanikou pohybu kontaktů nebudou rušit v žádné místnosti domu, bytu nebo v průmyslovém nasazení.

finder logo web

Finder CZ, s.r.o.
Radiová 1567/2b, 102 00 Praha 10
Tel: +420 286 889 504
Fax: +420 286 889 505
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.finder.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz kveten 2019 s

ElektroPrůmysl.cz, květen 2019

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

IT chlazení - řešení od firmy Rittal Koncepce chlazení společnosti Rittal nabízí řešení pro širokou škálu aplikací – od chlazení jednotlivých rozváděčů až po celá datová centra.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.