Spínané napájecí zdroje i pro nabíječky akumulátorů

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Výchozí Helvetica Segoe Georgia Times

Snížení hmotnosti, vyšší účinnost a širší rozsah vstupu u spínaných napájecích zdrojů? Ano, vše včetně nákladů jsou předností spínaných napájecích zdrojů oproti lineárním zdrojům založeným na klasických transformátorech.

Spínané napájecí zdroje Finder s výstupním jmenovitým napětím 12 nebo 24 V DC jsou určeny pro širokou škálu použití pro zabezpečení napájení nastavitelným napětím 12…15 V nebo 24…28 V a jmenovitými výstupními proudy podle typů od 0,5 do 4,2 A. Vedle napájení celé řady instalačních přístrojů jako soumrakových spínačů, elektronických a elektromechanických krokových relé, přivolávacích relé, čidel pohybu, instalačních relé a instalačních stykačů, snímačů hladiny, přednostních relé, termistorových relé, polovodičových a časových relé jsou spínané napájecí zdroje určeny i pro nabíjení akumulátorů.

spinane zdroje finder 1
Tyto zdroje se vyznačují vysokou účinností až 91 %, nízkou spotřebou naprázdno a celou řadou opatření proti možným nežádoucím situacím.
Interní tepelná ochrana nejen odpojí zdroj od napájení, ale vyšle varování pomocí LED a přes výstupní kontakt. LED a výstupní kontakt rovněž varují při přetížení nebo provozu při maximálním proudu. Samozřejmostí je ochrana proti zkratu s automatickým obnovením, ochrana proti přepětí varistorem a ochrana vstupu pojistkou. Pro zvýšení výstupního proudu umožňují zdroje paralelní spínání a pro zvýšení výstupního napětí pak sériové spínání.
Spínané napájecí zdroje jsou určeny při vzájemném propojení pro invertování napětí nebo pro zálohování napájení pro připojené zařízení.

spinane zdroje finder 2
Vzhledem k principu činnosti se spínané napájecí zdroje rovněž nazývají měniče.

Finder CZ, s.r.o.
Radiová 1567/2b, 102 00 Praha 10
Tel.: +420 286 889 504
Fax: +420 286 889 505
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.finder.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz prosinec 2017 s

ElektroPrůmysl.cz, prosinec 2017

Prosincové číslo je tematicky zaměřené na měření neelektrických veličin, snímací a regulační techniku.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Zajímavé odkazy

Nová norma pro požární klasifikaci kabelů Jste připraveni na nový standard? Nová norma EN 50575 se vztahuje na silové, telekomunikační a sdělovací kabely pro trvalé instalace v budovách.
Jednoduché Řešení s IO-link S IO-Link sběrnicovým modulem a kompetentním poradenstvím společnosti Murrelektronik sázíte na individuální řešení.
Průmyslové klávesnice pro každého Odolné klávesnice do prašného prostředí a vodě odolné.
Měřicí a testovací přístroje Prodej měřicí techniky a komponent pro rozvaděče, měřicích a testovacích přístrojů a zařízení pro kontrolu elektrické bezpečnosti.
Český výrobce měřicích přístrojů Panelové měřící přístroje, sloupcové zapisovače, velkoplošné displeje, převodníky na DIN lištu, bezpapírové zapisovače, PLC
www.elektroprogramy.cz Kompletní softwarová výbava nejen pro elektrikáře, revizní techniky a projektanty.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
Časopis vychází 1x měsíčně.