Spínané napájecí zdroje i pro nabíječky akumulátorů

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Výchozí Helvetica Segoe Georgia Times

Snížení hmotnosti, vyšší účinnost a širší rozsah vstupu u spínaných napájecích zdrojů? Ano, vše včetně nákladů jsou předností spínaných napájecích zdrojů oproti lineárním zdrojům založeným na klasických transformátorech.

Spínané napájecí zdroje Finder s výstupním jmenovitým napětím 12 nebo 24 V DC jsou určeny pro širokou škálu použití pro zabezpečení napájení nastavitelným napětím 12…15 V nebo 24…28 V a jmenovitými výstupními proudy podle typů od 0,5 do 4,2 A. Vedle napájení celé řady instalačních přístrojů jako soumrakových spínačů, elektronických a elektromechanických krokových relé, přivolávacích relé, čidel pohybu, instalačních relé a instalačních stykačů, snímačů hladiny, přednostních relé, termistorových relé, polovodičových a časových relé jsou spínané napájecí zdroje určeny i pro nabíjení akumulátorů.

spinane zdroje finder 1
Tyto zdroje se vyznačují vysokou účinností až 91 %, nízkou spotřebou naprázdno a celou řadou opatření proti možným nežádoucím situacím.
Interní tepelná ochrana nejen odpojí zdroj od napájení, ale vyšle varování pomocí LED a přes výstupní kontakt. LED a výstupní kontakt rovněž varují při přetížení nebo provozu při maximálním proudu. Samozřejmostí je ochrana proti zkratu s automatickým obnovením, ochrana proti přepětí varistorem a ochrana vstupu pojistkou. Pro zvýšení výstupního proudu umožňují zdroje paralelní spínání a pro zvýšení výstupního napětí pak sériové spínání.
Spínané napájecí zdroje jsou určeny při vzájemném propojení pro invertování napětí nebo pro zálohování napájení pro připojené zařízení.

spinane zdroje finder 2
Vzhledem k principu činnosti se spínané napájecí zdroje rovněž nazývají měniče.

Finder CZ, s.r.o.
Radiová 1567/2b, 102 00 Praha 10
Tel.: +420 286 889 504
Fax: +420 286 889 505
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.finder.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2018 s

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2018

Červencové číslo je tematicky zaměřené na spínací techniku, strojní zařízení a jejich bezpečnost, hromosvody a uzemnění.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Ovládací a signalizační přístroje Harmony Objevte ovládací a signalizační přístroje pro snadné a spolehlivé řízení průmyslových aplikací - získejte nyní vzorek zdarma!
Novinka - ALMEMO 710! Univerzální přístroj pro měření všech fyzikálních, chemických a elektrických veličin. Možnost i vícekanálového měření se záznamem hodnot včetně zpracování dat v PC. Jednoduchá obsluha a automatické nastavení.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Nová norma pro požární klasifikaci kabelů Jste připraveni na nový standard? Nová norma EN 50575 se vztahuje na silové, telekomunikační a sdělovací kabely pro trvalé instalace v budovách.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.