Magelis HMI STO: nová generace mikropanelu s velkým barevným displejem

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Výchozí Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost Schneider Electric uvádí na český a slovenský trh Magelis HMI STO. Nový mikropanel disponuje dotykovým displejem s vysokým rozlišením, širokou paletou 65 536 barev a intuitivním ovládáním typickým pro SMART zařízení (např. zoom, posouvání snímku nebo volba ikon).

Větší displej, vyšší rozlišení

V porovnání s předchozí řadou se může Magelis HMI STO pochlubit širokoúhlým dotykovým displejem TFT 4,3“ s podporou 65 536 barev a rozlišením 480 x 272 pixelů (tedy 8x více bodů). Ačkoli plocha samotného displeje vzrostla o celých 50 %, celý panel je větší pouze o 20 %. Řízení jasu lze volit v 16 úrovních. Svým vysokým rozlišením a kompaktním provedením představuje Magelis HMI STO unikát v kategorii mikropanelů.

Magellis HMI 2017 1

Tři komunikační rozhraní: tři nové typy

Každý ze tří nových typů mikropanelů používá jiné komunikační rozhraní. Magelis HMI STO 735 se spoléhá na Ethernet (RJ45), Magelis HMI STO 715 na RS232C/485 (RJ45) a konečně Magelis HMI STO 705 na RS232C s 9pinovou svorkovnicí.
Všechny terminály mají dva porty USB 2.0 – typ A a mini B. Volitelně lze doplnit hodiny reálného času. Aplikace a uživatelská data se ukládají do Flash EPROM 128 MB nebo externí USB paměti.

Snadná instalace a multiprotokol

Díky patentovanému adaptéru dokáže Magelis HMI STO – coby představitel nejnovějších HMI technologií – rychle a jednoduše nahradit přežité monochromatické panely. Výměna se obejde bez jakéhokoliv zásahu do stávajícího rozváděče a projektu.
Terminál lze připojit nejen k osvědčeným PLC / PAC Modicon, ale i k zařízením třetích stran, a to prostřednictvím široké nabídky komunikačních protokolů. USB rozhraní pak umožňuje připojení USB příslušenství, například snímače otisků prstů nebo signalizačních sloupků. V případě přímého spojení PC s inženýrským nástrojem a mikropanelu Magelis HMI STO je tento napájen přes USB port a nevyžaduje externí zdroj.

Magellis HMI 2017 2

Efektivní a intuitivní ovládání díky Vijeo XD

Magelis HMI STO využívá všech možností ovládání, které jsou typické pro SMART dotyková zařízení: zoom, posouvání snímku, volba ikon atd.
Pro tvorbu grafiky a programu totiž využívá intuitivní nástroj Vijeo XD. Moderní grafické rozhraní podporuje práci s vektorovou grafikou. Při vývoji aplikace se velikost obrázků, textů i fontů může libovolně měnit, aniž by se snížila kvalita zobrazení. Vijeo XD obsahuje rovněž výkonné animace a řadu efektů. Pro vzdálený přístup využívá technologii HTML5.

Magellis HMI 2017 3

Jednoduché stroje i telemetrické aplikace

Volba malého kompaktního HMI terminálu nemusí být nutně kompromisem mezi kvalitou a cenou. Nový mikropanel Magelis HMI STO může být nasazen při ovládání jednoduchých strojů v celé škále aplikací – např. tisk nebo balení. Díky napájení 12–24 V DC a krytí IP 65F ovšem představuje optimální volbu i pro telemetrické stanice RTU.

Schneider Electric
Zákaznické centrum,
Tel.: +420 382 766 333
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.schneider-electric.cz
www.schneider-electric.sk

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz duben 2018 m

ElektroPrůmysl.cz, duben 2018

Dubnové číslo časopisu se zaměřuje na kvalitu elektrické energie, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Zajímavé odkazy

Novinka - ALMEMO 710! Univerzální přístroj pro měření všech fyzikálních, chemických a elektrických veličin. Možnost i vícekanálového měření se záznamem hodnot včetně zpracování dat v PC. Jednoduchá obsluha a automatické nastavení.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Nová norma pro požární klasifikaci kabelů Jste připraveni na nový standard? Nová norma EN 50575 se vztahuje na silové, telekomunikační a sdělovací kabely pro trvalé instalace v budovách.
REVIZNIPRISTROJE.cz - To nejlepší pro Vaše měření Provádíte revize elektrických instalací a elektrických spotřebičů? Nebo jste kvalifikovaný elektrikář? Potřebujete ke své práci revizní nebo měřící přístroj? U nás zakoupíte ten nejlepší a nejlevnější přístroj ke své práci a pro svá přesná měření!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
Časopis vychází 1x měsíčně.