Magelis HMI STO: nová generace mikropanelu s velkým barevným displejem

Řídicí technika
Typografie

Společnost Schneider Electric uvádí na český a slovenský trh Magelis HMI STO. Nový mikropanel disponuje dotykovým displejem s vysokým rozlišením, širokou paletou 65 536 barev a intuitivním ovládáním typickým pro SMART zařízení (např. zoom, posouvání snímku nebo volba ikon).

Větší displej, vyšší rozlišení

V porovnání s předchozí řadou se může Magelis HMI STO pochlubit širokoúhlým dotykovým displejem TFT 4,3“ s podporou 65 536 barev a rozlišením 480 x 272 pixelů (tedy 8x více bodů). Ačkoli plocha samotného displeje vzrostla o celých 50 %, celý panel je větší pouze o 20 %. Řízení jasu lze volit v 16 úrovních. Svým vysokým rozlišením a kompaktním provedením představuje Magelis HMI STO unikát v kategorii mikropanelů.

Magellis HMI 2017 1

Tři komunikační rozhraní: tři nové typy

Každý ze tří nových typů mikropanelů používá jiné komunikační rozhraní. Magelis HMI STO 735 se spoléhá na Ethernet (RJ45), Magelis HMI STO 715 na RS232C/485 (RJ45) a konečně Magelis HMI STO 705 na RS232C s 9pinovou svorkovnicí.
Všechny terminály mají dva porty USB 2.0 – typ A a mini B. Volitelně lze doplnit hodiny reálného času. Aplikace a uživatelská data se ukládají do Flash EPROM 128 MB nebo externí USB paměti.

Snadná instalace a multiprotokol

Díky patentovanému adaptéru dokáže Magelis HMI STO – coby představitel nejnovějších HMI technologií – rychle a jednoduše nahradit přežité monochromatické panely. Výměna se obejde bez jakéhokoliv zásahu do stávajícího rozváděče a projektu.
Terminál lze připojit nejen k osvědčeným PLC / PAC Modicon, ale i k zařízením třetích stran, a to prostřednictvím široké nabídky komunikačních protokolů. USB rozhraní pak umožňuje připojení USB příslušenství, například snímače otisků prstů nebo signalizačních sloupků. V případě přímého spojení PC s inženýrským nástrojem a mikropanelu Magelis HMI STO je tento napájen přes USB port a nevyžaduje externí zdroj.

Magellis HMI 2017 2

Efektivní a intuitivní ovládání díky Vijeo XD

Magelis HMI STO využívá všech možností ovládání, které jsou typické pro SMART dotyková zařízení: zoom, posouvání snímku, volba ikon atd.
Pro tvorbu grafiky a programu totiž využívá intuitivní nástroj Vijeo XD. Moderní grafické rozhraní podporuje práci s vektorovou grafikou. Při vývoji aplikace se velikost obrázků, textů i fontů může libovolně měnit, aniž by se snížila kvalita zobrazení. Vijeo XD obsahuje rovněž výkonné animace a řadu efektů. Pro vzdálený přístup využívá technologii HTML5.

Magellis HMI 2017 3

Jednoduché stroje i telemetrické aplikace

Volba malého kompaktního HMI terminálu nemusí být nutně kompromisem mezi kvalitou a cenou. Nový mikropanel Magelis HMI STO může být nasazen při ovládání jednoduchých strojů v celé škále aplikací – např. tisk nebo balení. Díky napájení 12–24 V DC a krytí IP 65F ovšem představuje optimální volbu i pro telemetrické stanice RTU.

Schneider Electric
Zákaznické centrum,
Tel.: +420 382 766 333
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.schneider-electric.cz
www.schneider-electric.sk

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2017 clanek m

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2017

Červencové číslo je tematicky zaměřené na spínací a řídicí zařízení, strojní zařízení a jejich bezpečnost, hromosvody a uzemnění.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Zajímavé odkazy

Rozšíření řady hlídačů izolace iso685 Firma Bender rozšiřuje svou řadu přístrojů o iso685-D s displejem a iso685-S s externím ovládacím panelem FP200. Obě varianty s podporou systému ISOnet.
Konfigurátor OEZ - nová verze 7 Konfigurátor OEZ je program pro snadný výběr jednotlivých výrobků včetně jejich příslušenství. Ka stažení je zdrama.
Český výrobce měřicích přístrojů Panelové měřící přístroje, sloupcové zapisovače, velkoplošné displeje, převodníky na DIN lištu, bezpapírové zapisovače, PLC
www.elektroprogramy.cz Kompletní softwarová výbava nejen pro elektrikáře, revizní techniky a projektanty.
Nová norma pro požární klasifikaci kabelů Jste připraveni na nový standard? Nová norma EN 50575 se vztahuje na silové, telekomunikační a sdělovací kabely pro trvalé instalace v budovách.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
Časopis vychází 1x měsíčně.