Dynamické DUO: MICA® polupracuje s hostitelským počítačem AIS

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Tým odborníků ze společnosti AIS Automation se sídlem v Drážďanech tvoří specialisté na automatizaci a IT řešení. AIS je mezinárodně orientovaná společnost specializující se na vývoj a integraci.

Softwarová řešení této společnosti jsou upravena na míru a nacházejí uplatnění v automatizaci procesů, řízení strojů a celozávodních výrobních informačních technologiích.

Pokud se podíváme konkrétně na výrobní prostřední dodavatelů automobilového průmyslu, zjistíme, že sledování (funkce Track & Trace) jednotlivých dílů v rámci celého procesu - například při CNC obrábění - hraje stále důležitější roli. Shromážděná data je třeba důkladně analyzovat, aby bylo možné optimalizovat procesy
a zajistit náležitou kontrolu jakosti. Na jednu stranu tento postup vyžaduje zákazník. Na druhou stranu má tento typ sledování významné konkurenční výhody také přímo pro dodavatele.

duo mica 2019 1
A právě v tomto bodě vstupuje na scénu platforma HARTING MICA® ve spojení s řídicí jednotkou linky společnosti AIS FabEagle® Line Control, se kterou dohromady tvoří klíčovou komponentu pro řízení výroby. Platforma MICA® integruje další hardwarové komponenty jako například skenery 2D čárového kódu DMC (označovaný také jako Data Matrix), tlačítka pro operátory a světelnou signalizaci potřebné ke sledování materiálu na CNC lince. HARTING MICA® navíc jako zařízení spadající do kategorie edge computingu zprostředkovává komunikaci s hostitelským počítačem. Aby bylo zajištěno blokování materiálu, stará se MICA® také o řízení odpovídajícího relé v CNC stroji. Tím se předchází například vícenásobnému opracování materiálu a výrobě zmetků. V budoucnu bude platforma MICA® zajišťovat také analýzu a vyhodnocení otáček vřetene CNC stroje. Výsledky budou následně předány do hlavního počítače AIS.
Výhodou tohoto řešení je zejména vhodnost pro dané odvětví, modulární provedení a flexibilní rozšiřitelnost platformy MICA®, která s hlavním počítačem tvoří integrovaný systém chovající se jako moderní systémy Průmyslu 4.0. Dalším přínosem je nenáročná instalace a také fakt, že není třeba upravovat software systému.

duo mica 2019 2

duo mica 2019 3

Stručně

  • Načítání dat, výstrah a zpráv z procesu přes stávající rozhraní.
  • Sledování materiálu.
  • Žádné změny v existujícím softwaru.

Více informací naleznete na www.harting.cz nebo na www.harting-mica.com.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, srpen 2019

Číslo je zaměřené na PLC, řídicí systémy, operátorské panely, průmyslové a kolaborativní roboty.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Magnetizujeme svět. Vše okolo magnetů. Přesné součásti pro přední světové inovátory v oblasti osobních automobilů, užitkových vozidel a průmyslových aplikací.
EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.