Multifunkční testery instalací Fluke řady 1652, 1653 a 1654 prodělaly už druhou generační změnu a přinesly tak svou inovací zákazníkům opět zvýšení jejich užitné hodnoty. Přístroje teď nesou označení Fluke 1662, 1663 a 1664 FC, přičemž přípona posledního testeru „FC“ dává najevo, že přístroj Fluke 1664 je kompatibilní s bezdrátovým systémem Fluke Connect.

Meranie zemného odporu je proces, ktorý si od merajúceho vyžaduje oveľa viac úsilia ako pri iných meraniach súvisiacich s ochranou pred zásahom elektrickým prúdom. Preto akékoľvek uľahčenie merania, ktoré pomôže vykonať test správne a skráti dobu jeho trvania, je len prínosom.

Společnost Megger od svého založení v roce 1889 vždy dbala na to, aby byla měřící technika, kterou vyrábí bezpečná, precizní, spolehlivá, přesná a vyznačovala se jednoduchou uživatelsky přívětivou obsluhou. Tuto tradici společnost Megger zcela splnila i v případě multifunkčních revizních přístrojů řady MFT1800.

3 speciální testery izolace pro použití v telekomunikacích, elektronice a armádě a letectví a 3 standardní testery izolace pro průmyslové použití. Nová řada přístrojů pro měření izolačních odporů přinesla 6 nových testerů izolace. První tři v řadě jsou pro průmyslové použití, další 3 pak pro použití speciální.

„Naše obchodní společnost En-Centrum, s.r.o. se zkušební a měřicí technikou pro revizní techniky, elektrotechniky a energetiku začala spolupracovat s vynikajícím výrobcem této techniky HT Italia S.r.l. v průběhu konce roku 2013, jako jejich autorizovaný distributor v ČR a SR.

Zisťovanie izolačného stavu elektrických sietí a elektrických zariadení je dôležitým prvkom pre zaistenie účinnej ochrany proti úrazom elektrickým prúdom. Spoločnosť Sonel SA, usilovne pracuje na vývoji a výrobe najmodernejších prístrojov pre takéto merania. Do výroby bolo uvedených viacero testerov izolácie so skúšobným napätím 5 kV až 10 kV.

Společnost ILLKO Blansko uvádí na trh nový měřicí přístroj MDtest, určený především pro zkoušení bezpečnosti zdravotnických elektrických přístrojů, ale lze jím testovat obecně jakýkoliv elektrický spotřebič. MDtest splňuje zcela všechny požadavky normy ČSN EN 62353 - Opakované zkoušky a zkoušky po opravách zdravotnických elektrických přístrojů.

Elektromotory jsou díky své jednoduchosti jedněmi z nejspolehlivějších elektrických zařízení. Přesto, jako u jakéhokoliv jiného stroje, je jejich životnost závislá na mnoha faktorech. Jakým způsobem jsou provozovány, jak jsou chráněny před vlivy okolí, jsou-li, vzhledem ke své konstrukci, vhodné pro daný typ zátěže atd.

Správne vykonanie pravidelných revízii elektrických inštalácii by kvôli ochrane pred úrazom elektrickým prúdom malo zahŕňať aj správu o meraní izolačného odporu / impedancie stien a podláh v revidovanej budove (objekte).

Strana 5 z 8