Nedílnou součástí provozování instalovaného LPS je pravidelná údržba a kontrola, která se pochopitelně vztahuje i na vnitřní systém ochrany LPMS včetně instalovaných SPD. Provádění pravidelných revizí elektrické instalace.

Kontrola stavu SDP při revizi LPS dle ČSN EN 62305-4. Během posledních několika let můžeme sledovat tak rychlý rozvoj elektroniky, jaký během předchozích desetiletí nebyl zaznamenán. Elektronická zařízení nás obklopují doslova na každém kroku a jejich případné poruchy nám mohou značně zkomplikovat život.

Inovovaná řada přístrojů převzala od svého předchůdce provedení v kompaktním odolném pouzdru s vysokým krytím (IP53), testery jsou však nyní již v kategorii CAT IV. Zachovaly si snadné intuitivní ovládání od svého předchůdce, rychlé a efektivní měření i volbu parametrů na přehledném grafickém displeji.

Další revoluční změny přináší firma Chauvin Arnoux z Francie u své třetí generace klešťových přístrojů pro měření uzemnění označených C.A 6416 (základní verze) a C.A 6417 (s Bluetooth komunikací). Od doby uvedení tohoto svého revolučního patentu na trh v roce 1994 ocenilo již mnoho uživatelů možnost měření uzemnění bez rozpojení obvodu.

Jedná se o měření, které se provádějí poté, co byla prohlídkou, tj. zjištěním údajů na chrániči a jejich porovnáním s požadavky norem a potřebami instalace, ověřena správná volba chráničů. Účinnost samočinného odpojení od zdroje proudovým chráničem se doporučuje ověřovat v dále uvedeném sledu a rozsahu:

Profesionální provedení v kompaktním odolném pouzdru s vysokým krytím, snadné intuitivní ovládání, rychlé a efektivní měření, přístroj vhodný pro experty i méně zkušené uživatele. Multifunkční tester instalací C.A 6116 zcela naplnil tato očekávání a od svého uvedení na trh v roce 2013 se stal nejprodávanějším přístrojem na měření elektrických instalací.

Široký měřicí rozsah od 10 kΩ do 30 TΩ, pevné nebo programovatelné napětí nastavitelné od 40V do 10 kV (C.A 6550) nebo 15 kV (C.A 6555) s nabíjecím proudem 5 mA. To jsou hlavní parametry nových měřicích přístrojů firmy Chauvin Arnoux pro měření izolace. Firma tak rozšířila portfolio svých přístrojů pro měření izolací až do hodnoty 15 kV a 30 TΩ.

Strana 6 z 8