Společnost Megger každoročně doplňuje sortiment novinkami či modernizacemi osvědčených typů přístrojů. Nejinak tomu bylo i v posledních měsících, kdy se objevily novinky jak v oblasti diagnostických přístrojů pro měření na transformátorech, tak vypínačích nebo ochranách.

Snad každý výrobce SPD má ve svém sortimentu i přístroje na testování jejich parametrů. Může jít o přístroje speciální – laboratorní, které testují SPD vysokonapěťovými pulzy, nebo o provozní přístroje pro testování již zabudovaných SPD.

Nedílnou součástí provozování instalovaného LPS je pravidelná údržba a kontrola, která se pochopitelně vztahuje i na vnitřní systém ochrany LPMS včetně instalovaných SPD. Provádění pravidelných revizí elektrické instalace.

Kontrola stavu SDP při revizi LPS dle ČSN EN 62305-4. Během posledních několika let můžeme sledovat tak rychlý rozvoj elektroniky, jaký během předchozích desetiletí nebyl zaznamenán. Elektronická zařízení nás obklopují doslova na každém kroku a jejich případné poruchy nám mohou značně zkomplikovat život.

Inovovaná řada přístrojů převzala od svého předchůdce provedení v kompaktním odolném pouzdru s vysokým krytím (IP53), testery jsou však nyní již v kategorii CAT IV. Zachovaly si snadné intuitivní ovládání od svého předchůdce, rychlé a efektivní měření i volbu parametrů na přehledném grafickém displeji.

Další revoluční změny přináší firma Chauvin Arnoux z Francie u své třetí generace klešťových přístrojů pro měření uzemnění označených C.A 6416 (základní verze) a C.A 6417 (s Bluetooth komunikací). Od doby uvedení tohoto svého revolučního patentu na trh v roce 1994 ocenilo již mnoho uživatelů možnost měření uzemnění bez rozpojení obvodu.

Jedná se o měření, které se provádějí poté, co byla prohlídkou, tj. zjištěním údajů na chrániči a jejich porovnáním s požadavky norem a potřebami instalace, ověřena správná volba chráničů. Účinnost samočinného odpojení od zdroje proudovým chráničem se doporučuje ověřovat v dále uvedeném sledu a rozsahu:

Profesionální provedení v kompaktním odolném pouzdru s vysokým krytím, snadné intuitivní ovládání, rychlé a efektivní měření, přístroj vhodný pro experty i méně zkušené uživatele. Multifunkční tester instalací C.A 6116 zcela naplnil tato očekávání a od svého uvedení na trh v roce 2013 se stal nejprodávanějším přístrojem na měření elektrických instalací.

Strana 6 z 8