Ruční ovládací panely a zařízení ručního programovacího panelu použité uvnitř zabezpečeného prostoru robotů a robotických zařízení musí vyhovovat požadavkům normy ČSN EN ISO 10218-1.
Ruční ovládací panely a zařízení ručního programovacího panelu použité uvnitř zabezpečeného prostoru robotů a robotických zařízení musí vyhovovat požadavkům normy ČSN EN ISO 10218-1.
Navádění, vedení či řízení dráhy robota, to vše si můžeme představit pod anglickými slovy „robot guidance“. Se stále se zvyšujícími nároky na přesnost a kvalitu výroby, ať už jde o obrábění, svařování nebo třeba jen základní manipulaci s díly, pouhé provádění rutinních pohybů již mnohdy nestačí.
Společnost Kiekert je světovým lídrem ve výrobě automobilových zámků, a ve městě Přelouč má svůj největší výrobní závod s denním objemem výroby přibližně 180 000
zámků.
Sklářství v České republice má mnohem delší historii než ve většině jiných zemí. České sklářské rody významně ovlivňovaly evropský technologický vývoj i umělecké styly již od 17. století.
Hanwha vstupuje s kolaborativními roboty nyní také na český a slovenský trh. Společnost HCR CZECH (Hanwha Collaborative Robots Czech) je připravena řešit Vaše potřeby v oblasti kolaborativní robotizace, včetně integrace do stávajících výrobních technologií v Česku a na Slovensku.
V minulých letech udělaly průmyslové automatizační aplikace v oblastech pohonných systémů a detekování objektů velké pokroky a otevřely tak cestu novému věku interakce člověka a stroje.
Společnost HIWIN reaguje na prudký rozvoj technologií průmyslové automatizace a robotizace v období Průmyslu 4.0 a na zvýšenou poptávku po polohovacích zařízeních.
Spolupracující roboti jsou skvělí pro velké množství úkolů. Včetně těch dokončovacích (např. broušení a leštění). Ale někteří lidé jsou stále přesvědčeni, že koboty nemohou provádět dokončovací úkoly, jako je broušení a leštění. Proto si ukážeme, že se mýlí.
Potřebuje můj robot 3D vidění? Jaký typ systému strojového vidění potřebuji? To jsou otázky, které se objevují v robotice velmi často. Někteří tvrdí, že 3D vidění je nezbytné, protože lidé mají prostorové vidění. Je však 3D vidění opravdu lepší než 2D vidění?
Požadavky kladené na bezpečnostní omezování pracovního prostoru průmyslových robotických zařízení uvádějí harmonizované normy vztahující se ke směrnici pro strojní zařízení ČSN EN ISO 10218-1 a ČSN EN 10218-2, které byly vydány v roce 2012.