V Pardubicích předvedli sílu automatizace

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Na konci měsíce června se v Pardubicích uskutečnil druhý ročník Technology Days, kdy na 1300 m2 byla představena řada robotů společnosti Staubli včetně mnoha zajímavých aplikací ve spolupráci s jejich partnery.

Již úspěch prvního ročníku v roce 2017 předznamenal, že toto je cesta, kterou se Stäubli bude nadále ubírat. A hned na úvod můžeme říct, že podruhé to bylo ještě lepší.
Po úspěchu prvního ročníku, kdy během pěti dnů dorazilo takřka 500 odborných návštěvníků, hledalo Stäubli nové prostory. Ty stávající byly vytíženy do maxima svých možností a nebyl by tak prostor k růstu. Nakonec bylo rozhodnuto o přesunu do kulturního centra IDEON. Zde, díky takřka čtyřnásobné ploše, padla veškerá omezení a tak se akce konečně mohla předvést v plné kráse. Letošní ročník přilákal necelou tisícovku návštěvníků, na které čekaly nejen aplikace vytvořené přímo Stäubli, ale také prezentace dalších 19 partnerských společností.

technology days 2019 1
Z exponátů nejvíce zaujal mobilní robot HelMo. Robot kombinující klasické rameno s AGV (automated guided vehicle) a umožňující tak volný pohyb po ploše od jednoho pracoviště k druhému, a to bez omezení jako jsou kolejnice nebo magnetické pásy. Důkazem toho, jak této technologii ve Stäubli věří může být i využití tohoto robota ve švýcarském závodě, kde pracuje na výrobě elektrických konektorů CombiTac. Mezi další lákadla bezesporu patřila buňka s novou generací SCARA robotů TS2. Poprvé v České republice byla k vidění celá produktová řada pohromadě od TS2-40 po TS2-100 s úctyhodným dosahem 1 metru. Ovšem i další partneři přišli s velmi zajímavými ukázkami kombinací jejich technologií a robotů Stäubli. Návštěvníci mohli obdivovat nejinovativnější řešení pro automatizaci včetně laserových aplikací, řídicí prvky, bezpečnostní technologie nebo kamerová řešení. Zvláštní péči si pak zasloužil segment potravinářských technologií, kterému byla věnována samostatná část, protože zájem o automatizační technologie roste i v tomto průmyslu. A právě zde cítí Stäubli potenciál pro své roboty, mohou být totiž nasazeny do citlivého a vlhkého prostředí a rovněž přijít i do přímého kontaktu s primární surovinou. Jak je vidět, tak nabídka byla vskutku pestrá a každý tak mohl najít to, co ho opravdu zajímá.

technology days 2019 3
Tím se pomalu dostáváme i k druhé, neméně významné části Technology Days. Zkušenost z minulého ročníku totiž ukázala, jak velkým lákadlem pro většinu návštěvníků je i vhodně zvolené pásmo odborných přednášek. A tak se letos mohli těšit hned na dvě paralelní sady přednášek. O první se postarali firmy Pilz, Beckhoff, Sanezoo, TMT Chrudim, Asyril, Murrelektronik, LASCAM nebo MATEX PM. V druhé, na potravinářský průmysl zaměřené, byly k vidění společnosti TMT Chrudim, Techfood, Murtfeld a Endress+Hauser, doplněné o odborné přednášky zástupce EHEDG (European Hygienic Engineering & Design Group).

technology days 2019 4
Jak je vidět, tak program byl velice pestrý a troufáme si říct, že i hodnotný. Pokud se Stäubli podaří udržet nastavené tempo, tak se můžeme za dva roky opět těšit na velmi povedenou odbornou akci pokrývající to nejzajímavější, co automatizace a přidružené obory mohou nabídnout. Nezbývá tedy nic jiného než držet palce. Protože právě takové akce jsou přesně to co je potřeba, aby se trh rozvíjel a ukázal své možnosti.

Stäubli Systems, s.r.o.
Hradecká 536 530 09 Pardubice
Tel.: +420 466 616 125
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.staubli.com

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku