EUCHNER AKADEMIE Vás zve na dvoudenní odborný workshop „Robotika v praxi“, který se bude konat 6. a 7. listopadu 2024 v Bořeticích, v hotelu Kraví Hora.
Přednášky a praktická cvičení budou zaměřeny na problematiku bezpečnosti strojních zařízení, která se týká robotických pracovišť.
V první části budou diskutovány změny v legislativě pro strojní zařízení a aspekty vztahujícími se k posuzování změn u stávajících strojních zařízeních z pohledu stávající směrnice 2006/42/ES i nové strojírenské regulace 2023/1230/EU, která vstoupí v platnost od ledna 2027.
V další části se prakticky zaměříme na dokumentaci o posouzení rizik a informace, které jsou důležité pro integraci robotů do pracovišť (samostatných robotických buněk nebo při integraci robotů do výrobních linek). Dokumentace o posouzení rizik bude vypracovávána v týmech, které budou řešit jednotlivé aspekty rizika.
Na základě dokumentace o rizicích budou řešeny příklady vedoucí k zajištění bezpečnosti různými ochrannými zařízeními, které mohou zahrnovat ochranná oplocení a pevné ochranné kryty, optoelektronická ochranná zařízení (světelné závory), blokovací zařízení, …
Zvláštní pozornost bude věnována stanovení bezpečné vzdálenosti AOPD (světelné závory) nebo AOPDDR (laserové scannery) od pohyblivých částí robota.
Během workshopu projdeme přehled požadavků na kontrolu robotického pracoviště před uvedením na trh nebo do provozu jehož součástí bude praktická ukázka měření sil a tlaků, které je schopen kolaborativní robot vyvinout při kolizi s obsluhou.
Měření bude provedeno ve spolupráci se společností ABB, která připravila ukázku robotického svařovacího pracoviště s kolaborativním robotem CRB 15000 GoFa™.
Po celou dobu konání workshopu Vám také bude k dispozici team Safety Services společnosti EUCHNER electric s.r.o., který Vám bude odpovídat na Vaše případné dotazy.
Přítomen bude také náš Aplikační inženýr, který rád zájemcům mimo oficiální program semináře předvede kompletní sortiment našich produktů pro zajištění bezpečnosti osob (bezpečnostní spínače, zámky a dveřní systémy, systémy elektronických klíčů pro řízení přístupu a náhradu hesel a další).
Workshop je určen především pro:
- návrháře a integrátory strojů, projektanty strojních zařízení;
- pracovníky v elektrotechnice, údržbě a revizní techniky;
- pracovníky montážních a výrobních firem;
- pracovníky zabývající se problematikou bezpečnosti práce (BOZP);
- projektové manažery, pracovníky kontroly jakosti a vyšší management
Přednášet budou naši kolegové, zkušení konzultanti v oblasti bezpečnosti strojních zařízení:
Filip Němeček
FS Qualified (TÜV Rheinland) # 26628/23 – Machinery
Ing. Ondřej Hudák
FS Engineer (TÜV Rheinland) # 26623/23 – Machinery
Program workshopu:
Prezence účastníků od 8 hod, zahájení workshopu v 9 hod.
Ukončení akce se předpokládá druhý den konání kolem 14 hod.
Časový harmonogram bude zde na tomto místě průběžně aktualizován.
Cena:
Workshopu je možno se zúčastnit pouze prezenční formou, účast je placená.
Cena za účast 1 osoby činí 7.790 Kč bez DPH.
Cena zahrnuje i stravu po celou dobu trvání akce.
Ubytování si každý účastník objednává a hradí sám dle požadavků na pokoj (počet lůžek, obsazenost) za zvýhodněných podmínek pro akci.
Detaily zašleme po obdržení závazné přihlášky.
Vstup na akci bude umožněn až po úhradě účastnického poplatku (netýká se zákazníků s dohodnutou platbou na fakturu se splatností).
Přihlášky:
Sdělte nám prosím na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. požadovaný počet účastníků, budeme Vás kontaktovat.
Případně volejte 771 159 531 (Pavel Šildberger).
Rezervujte si prosím včas svoje místo, počet účastníků je omezen!