Odborné semináře plné informací z norem i praktických zkušeností ONLINE

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Novinky v normách a legislativě pro elektrotechniku, problematika vysokého napětí, vnější vlivy nebo elektrické instalace ve zdravotnictví případně třeba ochrana před bleskem a přepětím. Nejen tato témata pokrývají naše online záznamy seminářů z podzimu 2020.

Vyberte si, co Vás zajímá, poslechněte si přednášky odborníků v čase a termínu, který vyhovuje Vám - z pohodlí vlastního domova nebo pracovního místa, v notebooku, mobilu, tabletu, bez nutnosti instalace speciálního software se dostanete k podstatným a zajímavým informacím, které Vám určitě pomohou v práci nebo Vás naučí, jak se vyhnout chybám.

Na výběr máte z těchto seminářů:

Normy a legislativa v elektrotechnice

Aktuálními změnami v normách, které mají vliv na činnost elektrotechniků, projektantů a ostatních pracovníků v elektrotechnice. Podrobněji bude probrána nová edice normy ČSN 33 2000-4-41 ed. 3, požadavky na el. rozvody z pohledu požárních předpisů a proudové chrániče.
Cena: 1800 Kč

lpe zaznamy 2020 1

Elektroinstalace ve zdravotnických zařízeních

Projektování ve zdravotnictví: Jak začít? Na co si dát pozor? Jak se orientovat v normách, zákonech a vyhláškách? Proudové chrániče ve zdravotnictví. Nouzové osvětlení a uplatnění speciálních HCL svítidel ve zdravotnických prostorech, řešení ochrany proti přepětí, nebezpečné rušení a škody způsobené bleskem ve zdravotnictví, náhradní zdroje pro zdravotnická zařízení, zajištění napájení a lokalizace místa poruchy izolace v IT a TN sítích ve zdravotnictví.
Cena: 950 Kč

Jak vytvořit protokol o určení vnějších vlivů?

Nejen teorie, ale skutečná ukázka stanovení vnějších vlivů a praktická příprava Protokolu o určení vnějších vlivů krok za krokem. Požadavky předpisů a norem týkajících se určování vnějších vlivů, časté chyby v určování vnějších vlivů a jak se jim vyvarovat.
Cena: 3000 Kč

Vnější vlivy

Více teoretické školení, která představí zejména informace tom, jak na určení vnějších vlivů ve smyslu normy ČSN 33 2000-5-51 ed. 3 a v návaznosti na soubor norem ČSN 33 2000 a TNI 33 2000-5-51, požadavky na to, jak má vypadat Protokol o určení vnějších vlivů pro různé objekty, odpovědnost projektanta a zřizovatele elektroinstalace za vypracování Protokolu o určení vnějších vlivů. Časté chyby při posuzování vnějších vlivů.
Cena: 2500 Kč

Dopad stanovení vnějších vlivů na projektanta, zřizovatele

a revizního technika vycházející ze současných předpisů a praxe Určení vnějších vlivů dle požadavků platných vyhlášek a technických norem, co je třeba dodat k projektu elektroinstalace, kdo zodpovídá za provedení elektroinstalace a kdo je oprávněn vyhodnotit aktualizaci Protokolu při změně v posuzovaném prostoru? Jak správně formulovat povinnosti provozovatele?... a více.
Cena: 1800 Kč

Požadavky na elektrická zařízení strojů dle nové normy ČSN EN 60204-1 ed. 3

Bezpečnost strojních zařízení, zejména jejich elektrických částí, ČSN EN 60204-1 ed. 3:2019 – změny a rozdíly oproti předchozí edici, provedení elektrického zařízení stroje a požadavky dokumentace o posouzení rizika dle normy ČSN EN ISO 12100.
Cena: 1000 Kč

Revize a kontroly elektrických spotřebičů prováděné dle ČSN 33 1600 ed. 2.

Informace, které by měl znát každý revizní technik E4A: základní legislativní přehled, požadavky ČSN na revize a kontroly, přehled měřicích metod a možností, praktické provedení a typy, jak na to s měřáky Illko.
Cena: 3650 Kč

lpe zaznamy 2020 2

37. Celostátní setkání elektrotechniků

Mix přednášek ze všech oblastí elektrotechniky: nový Zákon o bezpečnosti práce v souvislosti s provozem VTZ a očekávané změny v jeho prováděcích předpisech, kompaktní jističe 3VA, ověření návrhu nn rozváděče do 630 A, přípojnicové systémy a jejich přednosti, náhodné součásti v ochraně před bleskem, systémy se zachováním funkčnosti při požáru, proudové chrániče ve složitých aplikacích, malé rozváděče (rozvodnice) a úplné kryty, inteligentní elektroinstalace, nouzových systémy, vybrané změny v normách a legislativě.
Cena: 300 Kč

Návrh řešení vnější ochrany (hromosvodu)

Legislativa a normy pro hromosvody, kritéria pro ochranu staveb, návrh řešení LPS se zvážením různých variant, stanovení dostatečné vzdálenosti "s", projekt hromosvodu na konkrétních objektech.
Cena: 1800 Kč

Vysoké napětí 2020

Přehled legislativy včetně PN a předpisů distributorů, ČSN 50110-1 ed. 3, TNI 34 3100 praktické aplikace včetně podrobnějšího vysvětlení příkazu „B“, bezpečnost práce na EZ, bezpečnostní pomůcky a jejich kontroly, MPBP pro provoz, obsluhu a údržbu VN zařízení, systém pro online monitorování provozních podmínek rozvoden VN/NN, systém automatizace ovládání distribučních rozvoden, spojování uzemnění NN a VN v trafostanici s více transformátory, ochrana před následky elektrického oblouku.
Cena: 1000 Kč

Projektování, instalace a údržba dobíjecích stanic pro elektromobily

Návrh a projektování dobíječek pro elektromobily, normy a stav v ČR, požadavky na případnou úpravu elektroinstalace a montáž dobíjecích stanic i vybraná praktická řešení.
Cena: 750 Kč

ČSN 33 2000-7-701 ed. 2 – vlastní norma a řešení specifických situací neřešených v normě

Důležité informace a zajímavé body z normy, která se zabývá výběrem a zřizováním elektrického zařízení v prostorech obsahujících upevněnou koupací vanu či sprchu
s obklopujícími zónami.
Cena: 500 Kč

Rozváděče a úplné kryty

Technická příprava a podpora výrobců rozvaděčových skříní - postup technické přípravy výroby malých rozváděčů a úplných krytů, tedy zpracování dokumentace pro uvedení na trh (ověření shody dle zákona 90/2016 a jeho prováděcí vyhlášky 118/2016 a vydání Prohlášení o shodě a ověření návrhu rozváděče dle ČSN EN 61439-1 ed. 2).
Cena: 500 Kč

Další akce formou online záznamů:

LPE s.r.o.
Nad Přehradou 1372/2, 635 00 Brno
Tel.: +420 775 933 894
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.lpe.cz

bannerOM

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz leden 2021

ElektroPrůmysl.cz, leden 2021

Číslo je zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Řešení pro revizní techniky a rozváděčové skříně Metra Blansko je zakladatelem výroby elektrických měřicích přístrojů. Měření elektrických i neelektrických veličin přístroji Metra jsou přesnými a spolehlivými pro zákazníky již více jako 100 let.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.