Lidé a stroje: vhodné spojení pro Průmysl 4.0

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Co digitalizace znamená pro zaměstnance společnosti, která se mění, přizpůsobuje moderním trendům, vytváří sítě a digitalizuje výrobu? Pro Rittal jsou na prvním místě jeho zaměstnanci. To je důvod, proč společnost investuje do vzdělávacích a školících programů pro své zaměstnance.

Jaké budou pracovní podmínky v budoucnu? Budou plné robotů a strojů, které dokáží produkovat, myslet a dokonce se učit samostatně? Téměř určitě ano. Výrobní závod v Haigeru je vybaven více než 100 high-tech stroji, které jsou určeny pro výrobu rozváděčů. Přesto jsou zaměstnanci těmi nejdůležitějšími faktory ve výrobě. Proč? Každý výrobní stroj totiž musí být veden (učen) a průběžně vylepšován. Každý výrobní proces musí být sledován, zatímco práce musí být dokončeny včas. V žádném případě by nemělo docházet k žádným přerušením výroby. A pokud ano, musí být závada rychle odstraněna.

rittal digitalizace
Skutečnost, že síťové procesy, digitální pracovní postupy a softwarové nástroje nejsou nutně vždy součástí každodenní práce zaměstnanců Rittalu, je dobře známa pracovníkům skupiny Loh Academy. Proto se rozvinuly četné semináře, workshopy a další vzdělávací kurzy, které se zaměřují na digitalizaci: „Zaměstnanci se učí, jak člověk, stroje a digitální procesy komunikují v moderním výrobním prostředí a že oni sami jsou důležitou součástí této spolupráce,” Říká Gero Düweke, projektový manažer zodpovědný za kvalifikaci ve výrobním závodě Haiger: „Nejlepšími předpoklady jsou ochota ke změně a radost z učení. V domácím prostředí je mnoho digitálních aplikací již dlouho známých a považovaných za samozřejmost. Na těchto zkušenostech můžeme stavět v našem profesionálním prostředí.”
Pro každého zaměstnance jsou naplánovány specifické moduly školení, od krátkých kurzů až po ty, které trvají několik dní. Zaměstnanci společnosti Rittal už nebudou muset manuálně kompletovat rozváděčové skříně. Místo toho budou řídit nejen stroje, ale i celý proces digitální výroby.

Rittal Czech, s.r.o
Ke Zdibsku 182, 250 66 Zdiby
Tel.: +420 234 099 000
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.rittal.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl duben 2020

ElektroPrůmysl.cz, květen 2020

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Rittal - The System. Faster – better – everywhere. Celek je vždy více než jen pouhý součet jednotlivých částí.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.