Co se dneska naučíš, zítra jak když najdeš - Praktické kurzy od Schneider Electric jsou tím, co potřebujete

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Odborných a kvalitních školení, která sledují aktuální trendy v elektrotechnice a automatizaci není mnoho. Zvláště těch, která se vysloveně zaměřují na praxi.

Proto jsme rádi, že se do tohoto segmentu s veškerou vervou pustila celosvětová společnost, jakou je Schneider Electric se svým Školicím centrem. Jeho řízením pak pověřila toho nejpovolanějšího – Bc. Rudolfa Prince, bývalého technika, aplikačního specialistu a vedoucího technické podpory Zákaznického centra Schneider Electric.

Využili jsme příležitosti veletrhu Amper 2019, kde jsme se s panem Princem setkali na jednom z odborných seminářů a položili mu několik otázek.

Školení v elektrotechnickém oboru se věnuje řada firem, v čem jsou ta vaše specifická? Portfolio vaší společnosti je velmi obsáhlé, je to tak i s vašimi technickými školeními, zaměřují se na všechny obory činnosti nebo jen na některé z nich, popřípadě na jaké se především soustřeďujete?
Specifická? Minimálně v osobách našich školitelů. Každý z nich je nejen brilantní a poslední trendy ovládající teoretik, ale především zkušený praktik. Navíc jsou to kolegové, kteří umějí a chtějí své znalosti i zkušenosti předávat. Naši „studenti“ se neptají, kdy kurz skončí, ale jestli by nemohl ještě chvilku (hodinu či dvě) pokračovat.
Nabídka školení samozřejmě koresponduje s širokým záběrem výrobkového portfolia Schneider Electric. To ovšem neznamená, že jeden každý z tisíců výrobků na českém trhu má vlastní kurz. Myslím to tak, že umíme naslouchat našim zákazníkům a vycházíme vstříc jejich požadavkům. Nabízíme jim proto školení zaměřená na implementaci našich výrobků v reálných aplikacích a tím řešíme jejich aktuální, někdy i budoucí, potřebu – občas i problém (více už to stupňovat nebudu). Cílíme jak na oblast průmyslové automatizace, tak na efektivní hospodaření s energiemi – od bytu 1+0, přes budovu státní správy, až po jadernou elektrárnu.
Současným trendem, přenášeným i do potřeb školení, je možnost vzájemného propojení a dálkové správy produktů. Schneider Electric toto řeší v rámci svého unikátního konceptu EcoStruxure, který je pro aplikace našich zákazníků průkazně užitečným a v blízké budoucnosti, řekl bych, až nepostradatelným.

Princ skoleni 2019

Kde všude mohou zájemci vaše školení navštěvovat a můžete nám více představit školící místnosti? Jak je to s jejich vybavením a co vše v nich je k dispozici?
Nejvíce školení probíhá v moderně vybavené laboratoři v Praze, hlavním sídle naší společnosti. Osazena je funkčními PLC i PAC, pohony, mechatronikou, spínacími a jisticími prvky i senzorikou. Nesmím zapomenout ani na nabíjecí stanice pro elektromobily nebo chytrý rozváděč tzv. smart panel. Zde srdce každého technika zaplesá.
Naše zákazníky tradičně školíme i ve svých dvou pobočkách – v Brně a v Písku. V případě školení na míru pak samozřejmě přijedeme – s funkčními vzorky – přímo k zákazníkovi.

Doporučujete vaše technická školení i pro čerstvé absolventy škol nebo jsou spíše určeny pro zkušenější lidi s praxí? Je potřeba před absolvováním školení znát např. vaše produkty nebo se nějak speciálně připravit?
V naší společnosti se řídíme heslem „learn every day“. Každý bychom si tak měli být schopen sám sobě odpovědět na otázku, co jsem se dnes naučil nového. Tento přístup je dle mého užitečný jak pro čerstvé absolventy, tak pro zkušenější praktiky. Těm prvním doplníme čerstvě nabytou teorii zkušenostmi z praxe a umožníme jim „osahat si“ reálné fungující aplikace. Druzí pak jistě ocení rychlé „oprášení“ stále platných principů a jejich doplnění o aktuální trendy. Všichni pak dlouhodobě kladně hodnotí sdílení tipů a triků z praxe – právě ty jim totiž často ušetří hodiny času a nemalou částku.
Ve většině případů nevyžadujeme před kurzem bližší znalost konkrétně našich produktů, jako spíše obecnou znalost dané oblasti. Školení nabízíme pro všechny, kteří mají chuť učit se. A buďme upřímní, v dnešní době se celoživotní vzdělávání stává nutností.

"Již brzy vám představíme také nabídku webinářů, coby pokračovatele úspěšné loňské Průmyslové akademie Schneider Electric."

Bc. Rudolf Princ, Schneider Electric

Zaměřujete se při svých technických školeních i na teoretické legislativní požadavky nebo se jedná o čistě praktické záležitosti?
Praxe vždy koresponduje s legislativními požadavky. Byť si někdy téměř ani neuvědomujeme. Například v oblasti bezpečnosti strojních zařízení – což je jedna z oblastí, na kterou se od roku 2002 osobně specializuji – je znalost legislativy naprosto nezbytná. Její samostudium nás ale většinou velmi rychle odradí a začneme ho odkládat. Zákazníci proto rok od roku více oceňují školení, kde se potřebné normy naučí pohodlně a především efektivně. Praktická část pak na tu legislativní přímo navazuje, ale jedno bez druhého nefunguje.

Podstatou úspěšných školení jsou bezesporu i zkušení lektoři, kdo vyučuje ve vašich technických školeních? Jaká zajímavá technická školení připravujete v nejbližší budoucnosti?
Jak jsem již naznačil výše – a nerad bych, aby moje odpověď vyzněla namyšleně – mám tu čest pracovat s kolegy školiteli, kteří jsou skutečnými specialisty ve svém oboru. Schneider Electric je navíc podporuje v dalším rozvoji.
Novinkou z oblasti průmyslové automatizace, zařazenou do nabídky 1. 4. 2019, je „Odborné školení zaměřené na mechatroniku (AUT-MECH)“. Nedostatek kvalifikované pracovní síly si vynucuje robotizaci a stále důslednější nasazování mechatronických prvků v celé řadě výrobních procesů. Každý, kdo se bude v mechatronice orientovat, bude mít na trhu práce svou cenu – a ta nebude nízká.
Rád bych zmínil ještě dva letos na přání zákazníků přidané kurzy, které si rychle získávají oblibu: „Kompenzace účiníku a aktivní filtry harmonických“ a „Úvodní kurz Inteligentní elektroinstalace KNX“. Na každý pád vybrat si můžete sami na stránkách: www.schneider-electric.cz/skoleni

Děkujeme Vám, pane Princi za rozhovor a přejeme, ať jsou vaše odborná školení i nadále plná spokojených zákazníků.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl duben 2020

ElektroPrůmysl.cz, květen 2020

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Rittal - The System. Faster – better – everywhere. Celek je vždy více než jen pouhý součet jednotlivých částí.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.