UHF RFID a snímačové aplikace – nyní dvakrát bezdrátově

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Auto-ID a data ze senzorů tvoří základ pro rozšiřování automatizační techniky. Pomocí UHF RFID lze objekty identifikovat automatizovaně, data zpracovávat a ukládat. Po propojení se snímačovými daty je zobrazen také aktuální stav objektu, příp. jeho historie.

Objekty mohou tedy přímo ovlivňovat výrobní procesy, řídit toky zboží nebo zadávat práce údržby. A jak se dostanou informace do ERP nebo na cloud? V případě výrobků HARTING nyní naprosto jednoduše prostřednictvím W-LAN nebo LTE.

Pomocí nové rodiny RFID čteček Ha-VIS RF-R3x0 udává HARTING tón v oblasti robustnosti, flexibility a interoperability. Tato řada čteček je založena na platformě MICA společnosti HARTING, na kompaktním a nanejvýš robustním řešení Edge Computingu pro zvýšené nároky. Díky kruhovým konektorům M12 a hliníkovému odlévanému krytu nezůstanou téměř žádná přání ohledně robustnosti čteček RFID založených na této technologii nesplněna. Ať použití v oblasti železniční dopravy nebo v robustním průmyslovém prostředí díky IP67 a speciálnímu testování výrobku v certifikované, nezávislé zkušební laboratoři skupiny HARTING nestojí detekci nástrojů na vstřikovacím lisu ani detekci tramvajového nástupiště nic v cestě.
Řada čteček RF-R3x0 nabízí přitom ledacos přínosného i co se týče softwaru. Ať LLRP pro připojení např. na Middleware s certifikací GS 1 od společnosti HARTING, OPC UA dle specifikace konsorcia OPC Foundation, Modbus TCP pro jednoduchou komunikaci se stavovými řídicími systémy či přes Middleware nahraném ve čtečce pro zpracování surových dat lze aktivovat správnou funkci.

UHF RFID mica 1
A pokud by to nestačilo, lze čtečky rodiny RF-R3x0 díky flexibilnímu softwarovému konceptu pro daný projekt rozšířit prostřednictvím individuálního softwaru. Tak jako u chytrého telefonu lze dodatečně stáhnout další funkce. Díky sofistikovanému virtualizačnímu konceptu klidně i prostřednictvím Vás, nebo systémového integrátora zabývajícího se softwarem.
S metalickým ethernetovým komunikačním rozhraním existují čtečky RF-R3x0 již od roku 2016. Nově lze výhody těchto čteček kombinovat také s rozhraním W-LAN, příp. 3g/4g. Integrace technologie UHF RFID se tak stává ještě snadnější. Navíc se nabízí zcela nové možnosti použití. Ať už jde o použití UHF RFID v logistice, při detekci vlaků na seřaďovacím nádraží nebo s jednoduchým dovybavením prostřednictvím řešení tracking and tracing (sledování), od teď lze občas náročnou ethernetovou kabeláž nahradit bezdrátovou komunikací. Navíc lze data posílat také přímo na cloud. To díky LTE také bez náročné integrace RFID řešení do stávající IT infrastruktury u koncového zákazníka.

UHF RFID mica 3
Navíc se otevírají zcela nové kombinační možnosti se snímačovým řešením. Díky speciálním ETB UHF RFID transpondérům společnosti HARTING lze již delší dobu kombinovat klasické UHF RFID úkoly s bezbateriovými, tedy bezúdržbovými senzorickými aplikacemi. Novinkou je nyní také možnost kombinovat další radiové snímače s technologií RFID. Nové čtečky rodiny RF-R3x0 založené na radiovém rozhraní podporují kromě W-LAN a LTE také Bluetooth. Např. pomocí jednoduchého snímače jasu ve výrobní hale lze čtečku RFID aktivovat až tehdy, když je výrobní hala osvětlená.

UHF RFID mica 2
Společnost HARTING vývojem této skupiny čteček výrazným způsobem rozšířila svou nabídku robustních čteček UHF RFID testovaných na železnici. Celkem nabízí společnost HARTING nyní se všemi softwarovými a hardwarovými stupni rozšíření 14 různých čteček UHF RFID. Transpondéry, příslušenství a robustní antény jako řada antén WR24 kompletují nabídku pro Vaše řešení.

HARTING s.r.o.
Mlýnská 2, 160 00 Praha 6
Tel: +420 220 380 460
Fax: +420 220 380 461
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.harting.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, únor 2020

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku a software

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Turck na veletrhu Amper 2020 Digitalizace výrobních procesů již není vize budoucnosti. Přijďte se přesvědčit ve dnech 17.-20.3.2020. Hala V, stánek 2.06.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.