Slušný zisk a vyšší investice do budoucna

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost Danfoss zaznamenala skvělé výsledky a navázala na vysokou míru investic v oblasti klíčových aktivit, aby zůstala na popředí a byla pro zákazníky co nejatraktivnějším technologickým partnerem.

V roce 2019 se prodeje společnost Danfoss zvýšily o 3 % na 6,3 mld. EUR a skvělý byl i provozní zisk (EBITA), který vzrostl o 6 % na 771 mil. EUR při EBITA marži 12,3 %. Z historického hlediska je to rekordně vysoká hodnota. Peněžní tok z provozní činnosti se zvýšil o 17 % na velmi slušných 789 mil. EUR.

Rok 2019 byl pro společnost Danfoss mimořádně úspěšný. Podařilo se zvýšit zisk a rostli jsme i navzdory nepříznivým podmínkám na trhu. Svět se dál proměňuje pod tlakem globálních megatrendů, a tím pro Danfoss vznikají nové příležitosti. Obří globální zájem o řešení klimatických změn s sebou například nese nárůst poptávky po technologiích a řešeních v oblasti energetické účinnosti, synergie segmentů, elektrifikace a zelené energie. A v tomto kontextu mají řešení společnosti Danfoss větší význam než kdy předtím,“ říká Kim Fausing, prezident a CEO společnosti Danfoss.

Základem našeho strategického směřování je dlouhodobé přinášení přidané hodnoty,“ vysvětlujte Kim Fausing. „A to si nejlépe pojistíme tím, když se naše klíčové aktivity udrží v popředí globálního žebříčku a když se udržíme na technologické špičce. Zároveň máme radost z historicky nejvyššího zapojení zaměstnanců. Společnost Danfoss je a musí být preferovaným globálním technologickým partnerem pro naše zákazníky a partnery, a proto budeme i do budoucna pokračovat v našich cílených investicích.“

danfos zisky 2020

V roce 2019 společnost Danfoss navázala na vysokou laťku nastavenou v oblasti investic do inovativních řešení. To se projevilo 7% nárůstem výdajů na inovace na 272 mil. EUR, což odpovídá 4,3 % našich prodejů. V zájmu dalšího posílení svých obchodních segmentů společnost Danfoss v roce 2019 také provedla čtyři akvizice. Tyto cílené akvizice znamenaly rozšíření našeho portfolia o nové technologie, například elektrifikaci autobusů, kamionů, terénních vozidel a námořních plavidel, a dále chytrá řešení založená na umělé inteligenci určená pro optimalizaci topných systémů v budovách a okresních energetických sítích. Z poslední doby stojí za zmínku uzavření smlouvy s divizí hydrauliky společnosti Eaton, která nám umožní stát se světovým lídrem na poli mobilní a průmyslové hydrauliky, které patří mezi klíčové aktivity společnosti Danfoss.

Shrnutí výroční zprávy 2019

Uhlíková neutralita do roku 2030: Společnost Danfoss si vytyčila nový ambiciózní cíl stát se nejpozději do roku 2030 CO2 neutrální. Od roku 2007 společnost Danfoss snížila energetickou spotřebu o 45 % a emise CO2 o 33 %, což je dáno zejména projekty na úsporu energie v našich největších závodech po celém světě. Více informací naleznete ve zprávě o udržitelnosti pro rok 2019.

30 % žen ve vedení do roku 2025: Společnost Danfoss si vytyčila nový ambiciózní cíl mít do roku 2022 ve vedení 25 % žen a do roku 2025 hned 30 % žen. V roce 2019 se Danfossu podařilo splnit cíl mít celosvětově ve vedení 20 % žen. Více informací naleznete ve zprávě o udržitelnosti pro rok 2019.

Klíčové údaje 2019

  • Prodeje vzrostly o 3 % na 6 285 mil. EUR (2018: 6 098 mil.), což odpovídá 1% nárůstu v místní měně.
  • Provozní zisk před započtením akvizičních odpisů (EBITA) vzrostl o 6 % na 771 mil. EUR (2018: 724 mil.). EBITA marže byla 12,3 % (2018: 11,9 %).
  • Čistý zisk vzrostl o 8 % na 502 mil. EUR (2018: 463 mil.).
  • Peněžní tok z provozní činnosti se zvýšil o 17 % na 789 mil. EUR (2018: 673 mil.).
  • Investice do inovací vzrostly o 7 % na 272 mil. EUR (2018: 255 mil.), což odpovídá 4,3 % prodejů (2018: 4,2 %).

Očekávání pro rok 2020

Navzdory současné volatilitě očekává společnost Danfoss další rozšíření nebo zachování svého tržního podílu při stejné ziskovosti vyjádřené marží jako v roce 2019, a to v návaznosti na pokračující investice do vytváření udržitelné přidané hodnoty.

Ve výhledu se nepočítá s vlivem akvizice divize hydrauliky společnosti Eaton. Očekávané dokončení transakce je plánováno na konec roku.

Více informaací naleznete na: www.danfoss.com/en/about-danfoss/company/financials

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cervenec 2022

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2022

Číslo je zaměřené na spínací techniku, strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Zajímavé odkazy

Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.
Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.

Najdete nás na Facebooku