Slušný zisk a vyšší investice do budoucna

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost Danfoss zaznamenala skvělé výsledky a navázala na vysokou míru investic v oblasti klíčových aktivit, aby zůstala na popředí a byla pro zákazníky co nejatraktivnějším technologickým partnerem.

V roce 2019 se prodeje společnost Danfoss zvýšily o 3 % na 6,3 mld. EUR a skvělý byl i provozní zisk (EBITA), který vzrostl o 6 % na 771 mil. EUR při EBITA marži 12,3 %. Z historického hlediska je to rekordně vysoká hodnota. Peněžní tok z provozní činnosti se zvýšil o 17 % na velmi slušných 789 mil. EUR.

Rok 2019 byl pro společnost Danfoss mimořádně úspěšný. Podařilo se zvýšit zisk a rostli jsme i navzdory nepříznivým podmínkám na trhu. Svět se dál proměňuje pod tlakem globálních megatrendů, a tím pro Danfoss vznikají nové příležitosti. Obří globální zájem o řešení klimatických změn s sebou například nese nárůst poptávky po technologiích a řešeních v oblasti energetické účinnosti, synergie segmentů, elektrifikace a zelené energie. A v tomto kontextu mají řešení společnosti Danfoss větší význam než kdy předtím,“ říká Kim Fausing, prezident a CEO společnosti Danfoss.

Základem našeho strategického směřování je dlouhodobé přinášení přidané hodnoty,“ vysvětlujte Kim Fausing. „A to si nejlépe pojistíme tím, když se naše klíčové aktivity udrží v popředí globálního žebříčku a když se udržíme na technologické špičce. Zároveň máme radost z historicky nejvyššího zapojení zaměstnanců. Společnost Danfoss je a musí být preferovaným globálním technologickým partnerem pro naše zákazníky a partnery, a proto budeme i do budoucna pokračovat v našich cílených investicích.“

danfos zisky 2020

V roce 2019 společnost Danfoss navázala na vysokou laťku nastavenou v oblasti investic do inovativních řešení. To se projevilo 7% nárůstem výdajů na inovace na 272 mil. EUR, což odpovídá 4,3 % našich prodejů. V zájmu dalšího posílení svých obchodních segmentů společnost Danfoss v roce 2019 také provedla čtyři akvizice. Tyto cílené akvizice znamenaly rozšíření našeho portfolia o nové technologie, například elektrifikaci autobusů, kamionů, terénních vozidel a námořních plavidel, a dále chytrá řešení založená na umělé inteligenci určená pro optimalizaci topných systémů v budovách a okresních energetických sítích. Z poslední doby stojí za zmínku uzavření smlouvy s divizí hydrauliky společnosti Eaton, která nám umožní stát se světovým lídrem na poli mobilní a průmyslové hydrauliky, které patří mezi klíčové aktivity společnosti Danfoss.

Shrnutí výroční zprávy 2019

Uhlíková neutralita do roku 2030: Společnost Danfoss si vytyčila nový ambiciózní cíl stát se nejpozději do roku 2030 CO2 neutrální. Od roku 2007 společnost Danfoss snížila energetickou spotřebu o 45 % a emise CO2 o 33 %, což je dáno zejména projekty na úsporu energie v našich největších závodech po celém světě. Více informací naleznete ve zprávě o udržitelnosti pro rok 2019.

30 % žen ve vedení do roku 2025: Společnost Danfoss si vytyčila nový ambiciózní cíl mít do roku 2022 ve vedení 25 % žen a do roku 2025 hned 30 % žen. V roce 2019 se Danfossu podařilo splnit cíl mít celosvětově ve vedení 20 % žen. Více informací naleznete ve zprávě o udržitelnosti pro rok 2019.

Klíčové údaje 2019

  • Prodeje vzrostly o 3 % na 6 285 mil. EUR (2018: 6 098 mil.), což odpovídá 1% nárůstu v místní měně.
  • Provozní zisk před započtením akvizičních odpisů (EBITA) vzrostl o 6 % na 771 mil. EUR (2018: 724 mil.). EBITA marže byla 12,3 % (2018: 11,9 %).
  • Čistý zisk vzrostl o 8 % na 502 mil. EUR (2018: 463 mil.).
  • Peněžní tok z provozní činnosti se zvýšil o 17 % na 789 mil. EUR (2018: 673 mil.).
  • Investice do inovací vzrostly o 7 % na 272 mil. EUR (2018: 255 mil.), což odpovídá 4,3 % prodejů (2018: 4,2 %).

Očekávání pro rok 2020

Navzdory současné volatilitě očekává společnost Danfoss další rozšíření nebo zachování svého tržního podílu při stejné ziskovosti vyjádřené marží jako v roce 2019, a to v návaznosti na pokračující investice do vytváření udržitelné přidané hodnoty.

Ve výhledu se nepočítá s vlivem akvizice divize hydrauliky společnosti Eaton. Očekávané dokončení transakce je plánováno na konec roku.

Více informaací naleznete na: www.danfoss.com/en/about-danfoss/company/financials

bannerOM

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz leden 2021

ElektroPrůmysl.cz, leden 2021

Číslo je zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Řešení pro revizní techniky a rozváděčové skříně Metra Blansko je zakladatelem výroby elektrických měřicích přístrojů. Měření elektrických i neelektrických veličin přístroji Metra jsou přesnými a spolehlivými pro zákazníky již více jako 100 let.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.