Průmyslové tiskárny MEGATRON

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost MEGATRON, s.r.o. nabízí od roku 1992, mimo jiný sortiment, také průmyslové tiskárny. Historie začala jehličkovými tiskárnami do panelu a malými stolními tiskárnami. S rozšířením technologických možností se rozšířil sortiment o moderní termotiskárny. V současné době nabízíme tiskárny jak jehličkové, tak s termotiskem, o šířce papíru 2“ (58 mm), 3“ (80 mm), 4“ (114 mm).

Jehličkové tiskárny panelové (série MRS, MRT) a stolní (série DPN)

Jejich vývoj je už u konce, ale stále se najde řada zákazníků, kteří využívají tiskárny s touto technologií. Hlavním důvodem je to, že se tiskne na běžný papír, kde je záznam stálý. Nabízíme panelové a stolní provedení, pro papír šíře 58 mm. Mechaniky mají 4 nebo 8 jehliček, 24, 32 nebo 40 znaků na řádek, rozhraní RS232, Centronics, TTL a další. Tisk v grafickém režimu umožňuje též tisk grafů.

tiskarny megatron k1

tiskarny megatron 2

Panelové termotiskárny série GPT

Panelové tiskárny byly vyvinuty, jak už název napovídá, pro montáž do čelního panelu zařízení. Jejich integrace je tak velice jednoduchá, rozměry jsou standardizované. Jsou velice kompaktní a lze je umístit téměř do každého zařízení vyžadujícího tisk provozních informací, ať už textu nebo grafiky. Umožňují rychlou a snadnou výměnu papíru. Kvalitní termopapíry vykazují skladovatelnost vytištěných údajů až 10 let, při dodržení předepsaných skladovacích podmínek. Komunikace je možná přes Centronics, RS232, TTL, USB, IrDA, Bluetooth, Ethernet. Rychlost tisku je max. 50 mm/s. Znaková sada může mít i češtinu, případně jiné znaky. Foliová klávesnice s ovládacími tlačítky může být navržena na míru Vašim potřebám, může zde být např. logo Vaší firmy, barevnou kombinaci tlačítek lze přizpůsobit designu Vašeho přístroje atd. Tiskárna je připravena pro přímou komunikaci s HMI panely SIMATIC.

tiskarny megatron 3

Kioskové termotiskárny série GPT

Kioskové tiskárny jsou montovány dovnitř zařízení, nejsou vystaveny působení vnějšího prostředí ani zásahům laické veřejnosti. Vytištěný lístek je při tisku postupně vysouván výstupní štěrbinou nebo po úplném vytištění a odstřižení vysunut jednorázově podavačem.
Používají se hlavně v zařízeních pro veřejnost na tisk účtenek. Např. v parkovacích automatech, bezobslužných benzínových pumpách, vyvolávacích systémech atd.
Základním požadavkem je co možná největší role papíru, s některými modely lze dosáhnout na průměr role až 300 mm. Rychlost tisku je až 250 mm/s, na papír o tloušťce až 200 μm (cca 200 g/m2). Tisknout lze text, grafiku i čárové kódy. Připojovací rozhraní je RS232, USB.

tiskarny megatron 4

Přenosné termotiskárny série WSP, GPT

Přenosné tiskárny aktuálně zažívají velký boom. Hlavním důvodem je stále rostoucí počet chytrých mobilních zařízení. Tyto zařízení pracují na baterie a komunikují bezdrátově a je tedy vhodné, aby tiskárny také pracovaly na baterie. Pro komunikaci používají např. Bluetooth, IrDA, nebo kabelové propojení USB, RS232. Ovladače existují pro Windows, Windows CE, Linux, Android, Blackberry, iOS.

tiskarny megatron 5

tiskarny megatron 6

Stolní termotiskárny série GPT PIANO

Stolní tiskárny nabízejí z každé představené řady tiskáren něco. Od přenosných a panelových tiskáren si vzaly jejich kompaktnost a snadnou ovladatelnost. Od kioskových tiskáren jejich funkce, jako odřezávač papíru, rychlost až 200 mm/s, možnost tisku na papír tloušťky až 220 μm (pro tisk vstupenek), případně větší roli papíru. Rozhraní je USB nebo RS232.

tiskarny megatron 7

Inteligentní HMI displeje INDICO

Rádi bychom zde představili samostatnou kategorii zařízení, která sice s tiskárnami zdánlivě nesouvisí, ale vlastně vznikla jako příslušenství stolních tiskáren, pro jejich jednodušší ovládání.
Je to standardní HMI panel, velikosti 3,5“ nebo 7“ s funkcemi jednoduchého PLC. Existují dvě provedení. Bulk verze obsahuje kromě displeje komunikační porty USB host, USB device, CAN, RS232, RS485. Verze Standard navíc obsahuje galvanicky izolovaný 4x digitální vstup (0 - 24 V), 4x digitální výstup (OC 0,6 A / 35 V), 2x analogový vstup (0 - 10 V, 0 - 20 mA). Celý HMI displej běží na platformě Linux. Nejdůležitější vlastností je to, že pro konfiguraci displeje nepotřebujete znát žádný programovací jazyk.

tiskarny megatron 8
Displej je odolný vůči vibracím, odolný vůči povětrnostním podmínkám (krytí IP65 / IP67), dodává se ve verzi s rezistivní nebo kapacitní TFT obrazovkou. Teplotní rozsah je od -30 do 70°C.
Můžeme nabídnout zákaznické řešení HW nebo SW.
Pokud tedy potřebujete jednoduchý, ale konfigurovatelný zobrazovač provozních údajů nebo jen dynamicky se měnící konfigurační panel, INDICO je tu pro Vás.

MEGATRON, s.r.o.
Mrštíkova 16, 100 00 Praha 10
Tel.: +420 274 760 972
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.megatron.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2023

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory.

Nadcházející webináře

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Špičkové nástroje pro odvíjení, prothování a tažení kabelů Maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!

Najdete nás na Facebooku