Mějte dohled nad vašimi zásilkami

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Sledování pohybu zásilky na stránkách přepravních společností není nic nového. Dozvíte se tam, kde zásilka byla v určitý čas. Aktualizace mohou být v řádu hodin, ale spíše dnů a dochází k nim pouze v okamžiku přechodů klíčových bodů.

Může se tak stát, že vidíte několik dnů starou informaci a o tom, co se s Vaším zbožím opravdu děje, můžete jen spekulovat.

Nedozvíte se nikdy, kde se zásilka nachází v danou chvíli a hlavně, jak je s ní zacházeno a jakým podmínkám je vystaveno přepravované zboží. Nebyly překročeny kritické teploty nebo vlhkost? A co přetížení? Opravdu se při přepravě, a hlavně při překládkách, ke zboží chovají tak jak by měli? Co když mi příjemce v destinaci sdělí, že zásilka je poškozená? S kterým článkem v přepravním řetězci to mám řešit? Všichni pochybení popřou. Jak si mohu opatřit důkazy o nešetrném zacházení a označit pravého viníka?

Potřebujete ohlídat cennou zásilku, nebo rovnou železniční vagon či kontejner?

Vývojový team ORBIT MERRET vyvinul pro pokročilý monitoring transportu cenných zásilek zařízení OMT 1010. Tuto nenápadnou krabičku uložíte do přepravní jednotky (bedna, kontejner, paleta, návěs) společně s přepravovaným zbožím. Po celou dobu přepravy toto zařízení krom aktuální polohy přenáší do webové aplikace i fyzikální informace o okolním prostředí, jako jsou teplota, vlhkost vzduchu, tlak vzduchu, úroveň okolního osvětlení či 3D orientace. Webová aplikace pracuje na cloudové platformě Microsoft Azure a je chráněna vytvořeným uživatelským účtem. Aplikace průběžně dle nastavené periody, nebo v případě překročených kritických hodnot okamžitě, získává data od jednotek OMT 1010.

sledovani zasilek 2021 1
Po ukončení transportu je vygenerován podrobný souhrnný report o průběhu transportu, díky kterému máte celkový přehled o průběhu přepravy a můžete v případě poškození zboží řešit kompenzace s jasně identifikovatelným viníkem.

sledovani zasilek 2021 2
Mezi standardní v zařízení již vestavěné hlídané parametry zásilky patří:

  • poloha, kurz, rychlost, nadmořská výška,
  • teplota, vlhkost, rosný bod, tlak vzduchu,
  • intenzita a barva osvětlení, sluneční svit,
  • náklon a mechanické přetížení nárazem,
  • magnetické pole,
  • množství CO a dalších plynů.

Navíc je zařízení možné rozšířit o další bezdrátové Bluetooth senzory. S nimi pak lze současně měřit například teplotu v různých místech, přetížení na přepravním prostředku ale i přímo na jednotlivých paletách, sílu napnutí upínacích pásu atd.

sledovani zasilek 2021 3

Forma pronájmu zařízení snižuje investiční náklady

Zařízení OMT 1010 je dodáváno formou pronájmu, což umožňuje efektivní využití jeho profesionálních funkcí bez nutnosti hradit vysoké pořizovací náklady. Dostanete jej již nastavené pro konkrétní způsob přepravy podle Vašich požadavků, nicméně nastavení lze v průběhu přepravy vzdáleně upravovat dle potřeb.

sledovani zasilek 2021 4
Zařízení OMT1010 získalo na veletrhu Amper 2018 čestné uznání v soutěži o Zlatý Amper.

ORBIT MERRET, spol. s r. o.
Vodňanská 675/30, 198 00 Praha
Tel.: +420 281 040 200
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.merret.cz
www.app.merret.eu

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku