Mějte dohled nad vašimi zásilkami

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Sledování pohybu zásilky na stránkách přepravních společností není nic nového. Dozvíte se tam, kde zásilka byla v určitý čas. Aktualizace mohou být v řádu hodin, ale spíše dnů a dochází k nim pouze v okamžiku přechodů klíčových bodů.

Může se tak stát, že vidíte několik dnů starou informaci a o tom, co se s Vaším zbožím opravdu děje, můžete jen spekulovat.

Nedozvíte se nikdy, kde se zásilka nachází v danou chvíli a hlavně, jak je s ní zacházeno a jakým podmínkám je vystaveno přepravované zboží. Nebyly překročeny kritické teploty nebo vlhkost? A co přetížení? Opravdu se při přepravě, a hlavně při překládkách, ke zboží chovají tak jak by měli? Co když mi příjemce v destinaci sdělí, že zásilka je poškozená? S kterým článkem v přepravním řetězci to mám řešit? Všichni pochybení popřou. Jak si mohu opatřit důkazy o nešetrném zacházení a označit pravého viníka?

Potřebujete ohlídat cennou zásilku, nebo rovnou železniční vagon či kontejner?

Vývojový team ORBIT MERRET vyvinul pro pokročilý monitoring transportu cenných zásilek zařízení OMT 1010. Tuto nenápadnou krabičku uložíte do přepravní jednotky (bedna, kontejner, paleta, návěs) společně s přepravovaným zbožím. Po celou dobu přepravy toto zařízení krom aktuální polohy přenáší do webové aplikace i fyzikální informace o okolním prostředí, jako jsou teplota, vlhkost vzduchu, tlak vzduchu, úroveň okolního osvětlení či 3D orientace. Webová aplikace pracuje na cloudové platformě Microsoft Azure a je chráněna vytvořeným uživatelským účtem. Aplikace průběžně dle nastavené periody, nebo v případě překročených kritických hodnot okamžitě, získává data od jednotek OMT 1010.

sledovani zasilek 2021 1
Po ukončení transportu je vygenerován podrobný souhrnný report o průběhu transportu, díky kterému máte celkový přehled o průběhu přepravy a můžete v případě poškození zboží řešit kompenzace s jasně identifikovatelným viníkem.

sledovani zasilek 2021 2
Mezi standardní v zařízení již vestavěné hlídané parametry zásilky patří:

  • poloha, kurz, rychlost, nadmořská výška,
  • teplota, vlhkost, rosný bod, tlak vzduchu,
  • intenzita a barva osvětlení, sluneční svit,
  • náklon a mechanické přetížení nárazem,
  • magnetické pole,
  • množství CO a dalších plynů.

Navíc je zařízení možné rozšířit o další bezdrátové Bluetooth senzory. S nimi pak lze současně měřit například teplotu v různých místech, přetížení na přepravním prostředku ale i přímo na jednotlivých paletách, sílu napnutí upínacích pásu atd.

sledovani zasilek 2021 3

Forma pronájmu zařízení snižuje investiční náklady

Zařízení OMT 1010 je dodáváno formou pronájmu, což umožňuje efektivní využití jeho profesionálních funkcí bez nutnosti hradit vysoké pořizovací náklady. Dostanete jej již nastavené pro konkrétní způsob přepravy podle Vašich požadavků, nicméně nastavení lze v průběhu přepravy vzdáleně upravovat dle potřeb.

sledovani zasilek 2021 4
Zařízení OMT1010 získalo na veletrhu Amper 2018 čestné uznání v soutěži o Zlatý Amper.

ORBIT MERRET, spol. s r. o.
Vodňanská 675/30, 198 00 Praha
Tel.: +420 281 040 200
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.merret.cz
www.app.merret.eu

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz rijen 2021

ElektroPrůmysl.cz, říjen 2021

Číslo je zaměřené na rozváděče a rozváděčovou techniku, měřicí a monitorovací techniku.

Zajímavé odkazy

Moduly PAPAGO Pro měření nejrůznějších veličin, monitorování i ovládání přes Ethernet (síť LAN), WiFi nebo GSM.
Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Z našich inovativních výrobků z oboru rozváděčů, rozvodu proudu, klimatizace a IT infrastruktury jsme vytvořili ucelený systém pro váš úspěch.
Bezpapírový zapisovač OMR 700 Modulový registrační přístroj do provozů, kde je potřeba na jednom místě zobrazovat a zaznamenávat větší množství elektrických či neelektrických veličin.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.

Najdete nás na Facebooku