Moderní způsoby značení a evidence hrají ve farmaceutickém průmyslu zásadní úlohu. Umožňují bezpečné stanovení původu farmaceutických výrobků a zpětné kontroly jejich pravosti. Přestože právní předpisy určené k ochraně zdraví pacientů definují kontrolu pro farmaceutickou výrobu, je nárůst padělků na našem trhu alarmující. 

Článek pojednává o stanovení základních vlastností RFID pro použití v dodavatelském řetězci při aplikaci na označování výrobků tagy. RF tagy by se měly připevňovat k výrobku tak, aby se minimalizovalo rušení RF signálu. Toto se týká jak obalu výrobku, tak výrobků, které obsahuje.

Společnost Siemens přidala do nejnovější generace čteček RFID patřících do rádiového identifikačního systému Simatic RF600 UHF dvě nové funkce. Cílem je možnost nasazení systému RF600 v podmínkách průmyslové výroby. Nové funkce zajišťují nerušený chod systému RFID i v situaci, kdy pracuje několik čteček v bezprostřední vzájemné blízkosti.

RFID je zkratka pro Radio Frequency Identification (Identifikace založená na rádiové frekvenci). RFID je bezdotyková automatická identifikace sloužící k přenosu a ukládání dat pomocí elektromagnetických vln. Mezi základní RFID komponenty pro ukládání a přenos informací patří radio-frekvenční čip - tag, hardware pro přenos informací z tagu a software pro ovládání hardwaru a dekódování informací získaných z tagu.

Transpondéry, čtecí zařízení a související příslušenství pro maximální výkonnost i v těch nejnáročnějších podmínkách Bezpečný a spolehlivý tok informací je při optimalizaci procesů v průmyslovém prostředí prioritou. Skupina HARTING Technology Group poprvé představila své komponenty Ha-VIS RFID, které umožňují rozšířit informační řetězec až do těch nejnižších úrovní a přímo a udržitelně jej implementovat do procesů.

Technologie Bluetooth® umožňuje vytvářet, upravovat a tisknout etikety pomocí chytrého telefonu se systémem Android. Společnost Brady Corporation letos v lednu uvedla na evropský trh tiskárny etiket BMP™51 a BMP™53. Jsou to její první tiskárny, které mají síťovou kartu Bluetooth®.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cervenec 2022

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2022

Číslo je zaměřené na spínací techniku, strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Zajímavé odkazy

Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!

Najdete nás na Facebooku