Společnost Papouch s.r.o., výrobce a dodavatel průmyslové a zakázkové elektroniky se rozděluje. Nově byla založena společnost Papouch store s.r.o., která se bude nadále zabývat obchodem a základní technickou podporou.

Šestý srpen 2012 má své místo v historii již pevně zapsané, nepochybně i zásluhou sportovců na olympijských hrách v Londýně. Tento den však jejich výkony do značné míry zastínil jiný běžec na extrémně dlouhou trať, který se úspěšně dostal do cíle. Průzkumné vozítko Curiosity, které po více než osmi měsících cesty a přibližně 566 milionech kilometrů úspěšně přistálo na Marsu.

Americká automobilka Ford překvapivě představila koncept elektrického kola budoucnosti s názvem E-Bike. Ford upozornil, že nemá v plánu elektrokolo uvést do sériové výroby. Podle svých slov si automobilka chtěla na konceptu E-Bike vyzkoušet uplatnění designérských zkušeností v progresivně rostoucím odvětví elektrických kol.

Jaderná elektrárna stojí na pobřeží Omaezaki v prefektuře Shizuoka, 200 km západně od Tokia. Elektrárenský koncern Chubu Electric Power, který provozuje jadernou elektrárnu řekl, že postaví 18-ti metrový val, který má chránit stárnoucí jadernou elektrárnu Hamaoka, která je v regionu vnímána jako náchylná k zemětřesení.

Společnost EADS představila v Paříži na Air Show koncept letadla, které má být poháněno pouze elektrickou energií. Prototip letadla by je plánován na rok 2035. VoltAir by měl být poháněn dvojicí Li-Ion baterií, které jsou umístěny v přední části letadlo.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2023

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory.

Nadcházející webináře

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Špičkové nástroje pro odvíjení, prothování a tažení kabelů Maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku