Zaměřeno na integraci ERP/PLM a vývoj nových rozhraní

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nový partnerský program, který společnost EPLAN připravila na konci roku 2020, spojuje celosvětové odborné znalosti spolupracujících partnerských firem, a zvyšuje tak přínosy pro zákazníky.

Program EPLAN Partner Network (EPN) definuje společné závazné cíle pro podporu integrace systémů v celém hodnotovém řetězci. Uživatelům to přináší zlepšení kontinuity dat a integrace systémů, zejména v oblastech PLM, ERP a PLC, jakož i simulací. Do hloubky jdoucí výměna informací mezi jednotlivými výrobci softwaru usnadňuje zákazníkům integraci velkého počtu používaných systémů, které jsou na trhu k dispozici.

Na přelomu roku představila společnost EPLAN, poskytovatel projekčních softwarových řešení, svůj partnerský program EPN – EPLAN Partner Network. Tento program stanovuje rámec pro stávající i nové partnery za účelem společného vývoje a uvádění softwarových rozhraní na trh. Partnerství EPN je založeno na sdílených závazných cílech zdokonalování a podpory softwarových rozhraní. Tyto cíle přinášejí zákazníkům četné výhody a zvyšují kvalitu dodávaných systémů.

Maximum výhod díky dokonalé interakci

Ředitel společnosti EPLAN Sebastian Seitz vysvětluje: „Kromě softwaru EPLAN používají naši zákazníci také mnoho dalších softwarových aplikací od různých výrobců, kteří se pohybují v oblastech ERP systémů, softwaru pro PLM, prostředí pro programování a správu PLC nebo softwaru pro simulace, abych jmenoval alespoň některé. Efektivní interakce různých aplikací je pro ně obzvláště důležitá. V rámci EPN se proto zaměříme na společný vývoj řešení pro integraci systémů, zajištění jejich kvality a podporu integrace.“

epn 2021 1

Integrace je všechno

Marco Litto, senior viceprezident pro strategické a podnikové programy společnosti EPLAN, byl dotázán, jaká byla motivace založení nového programu EPLAN Partner Network. Řekl: „Profesionalizace našeho partnerského programu systematicky zvyšuje výhody pro koncové uživatele.“ Jak Litto vysvětluje, cíle jsou ambiciózní: „Konektory mezi našimi systémy by měly být plánovány, vyvíjeny, testovány, podporovány a uváděny na trh s minimálně stejnou odpovědností a spolehlivostí, na jaké jsme zvyklí u vlastních řešení. Spolu s našimi partnery v rámci EPN nám to umožní dosáhnout zcela nové úrovně zaměření na zákazníka.“ Otevřená rozhraní a moderní metody integrace systémů vytvářejí širokou škálu příležitostí, z nichž budou mít prospěch uživatelé různých softwarových řešení, nemluvě o samotných partnerských společnostech.

epn 2021 2

Členy jsou prestižní společnosti

Členy iniciativy se již stali klíčoví globální hráči v automatizaci, včetně společností Bosch Rexroth, Mitsubishi Electric nebo Rockwell Automation. Dále jsou to výrobci komponent, např. firmy ifm electronic, Endress+Hauser, Phoenix Contact nebo Rittal, poskytovatel softwarových služeb Keytech Software či strojírenské firmy.
O členství mají zájem německé i mezinárodní společnosti a EPLAN v současné době s mnoha z nich jedná. Například korejská firma UDMTEK byla první asijskou společností, která uzavřela dohodu o členství – a další ji budou určitě následovat.

Nejlepší z celého světa

Od počátečního „výkopu“ je členem sítě společnost Bosch Rexroth. Jak vysvětluje viceprezident pro prodej v Bosch Rexroth Steffen Winkler, konfigurace automatizačních řešení a dynamické poskytování přesných dat zařízení jsou s ohledem na Průmysl 4.0 zásadní: „Konfigurátor Bosch Rexroth ctrlX umožňuje snadnou konfiguraci kompletních řešení ctrl AUTOMATION. Díky přímé integraci našeho konfigurátoru do platformy EPLAN obdrží uživatelé pouhým stisknutím tlačítka všechna data zařízení z nakonfigurované topologie systému, včetně podrobných rozpisek produktů a CAD dat. Tato integrace zajišťuje úplnou konzistenci dat a možnost opětovného použití produktových dat během celé fáze digitálního návrhu.“
Tom O´Reilly, viceprezident americké firmy Rockwell Automation pro globální rozvoj obchodu, říká: „Digitální vlákno dat v podnicích a napříč podniky je jedním z klíčových požadavků uvedení našeho konceptu Connected Enterprise do života. Spolu se společností EPLAN podporujeme podniky v procesu jejich digitální transformace tím, že zajišťujeme konzistenci dat, zlepšujeme efektivitu inženýrských procesů a zkracujeme dobu potřebnou pro uvedení nových produktů na trh.“
Generální ředitel UDMTEK Gi Nam Wang také uvádí důvody, proč se do partnerského programu EPN zapojili: „Rozhodli jsme se uzavřít partnerství se společností EPLAN v rámci EPN, abychom posílili naše špičkové nabídky v oboru a spojili je s nejlepší inženýrskou platformou ve své třídě. Jsme nadšeni, že můžeme vstoupit do další fáze našeho růstu a inovací tím, že jsme se sdružili s přední světovou společností.“
EPLAN usnadňuje práci uživatelům i partnerským firmám. Partnerská oblast na webu obsahuje údaje o společnostech zapojených do programu EPLAN Partner Network, informace o integraci systémů, aktuální novinky a kontaktní údaje, na něž lze zasílat dotazy.

epn 2021 3

Závěrem

V éře digitální transformace, kdy cloudová řešení hrají stále větší roli, je pro poskytovatele důležité koordinovat způsoby integrace systémů napříč společnostmi. Seitz říká: „S EPN maximalizujeme celkové výhody našich vlastních řešení a výhody našich partnerů v prostředí průmyslové automatizace pro sdílené zákazníky. Společně vytváříme situaci, která je výhodná pro zákazníky i partnery.“

Více informací:
www.eplan-software.com/partner

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2021

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2021

Číslo je zaměřené na spínací techniku, bezpečnost strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Zajímavé odkazy

Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Bezpapírový zapisovač OMR 700 Modulový registrační přístroj do provozů, kde je potřeba na jednom místě zobrazovat a zaznamenávat větší množství elektrických či neelektrických veličin.
Měřicí a regulační technika Ucelená nabídka měřicí a regulační techniky pro výrobce a distributory elektrické energie, spotřebitele elektrické a jiných energií, výrobce elektrických a dalších zařízení, která tuto techniku využívají.
Moduly PAPAGO Pro měření nejrůznějších veličin, monitorování i ovládání přes Ethernet (síť LAN), WiFi nebo GSM.
Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Z našich inovativních výrobků z oboru rozváděčů, rozvodu proudu, klimatizace a IT infrastruktury jsme vytvořili ucelený systém pro váš úspěch.

Najdete nás na Facebooku