Společnost EPLAN se stala PLM Solution partnerem firmy Siemens – rozhraní mezi EPLAN a Teamcenter

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost EPLAN získala v polovině dubna oficiální status Siemens PLM Solution Partner. Cílem partnerství je nabídnout rozhraní mezi dvěma předními systémy na trhu - EPLAN a Teamcenter. Integrace překlene mezeru v PLM: konstrukční data z platformy EPLAN lze nyní jednoduše zpracovávat v systému Teamcenter.

Tento integrovaný přístup, který je součástí konzistentního procesu návrhu produktů, ocení firmy z různých oblastí průmyslu. „Nová integrace systému Teamcenter nám otevírá nové možnosti na rostoucím trhu PLM", říká Maximilian Brandl, předseda představenstva EPLAN.
Společnost EPLAN se stala PLM Solution partnerem firmy Siemens. Součástí tohoto partnerství, které bylo ohlášeno v polovině dubna, je závazek obou společností vyvinout ucelenou integraci platformy EPLAN do PLM prostředí Teamcenter. Maximilian Brandl, předseda představenstva EPLAN, je tímto vývojem potěšen: „V souladu s partnerským programem došlo ke spojení společností EPLAN a Siemens Industry Software s cílem ukázat společné přednosti a sílu obou firem. Integrace platformy EPLAN do systému Teamcenter nám otevírá nové možnosti na rostoucím trhu PLM. Navíc naši společní zákazníci tak budou moci využít mnoha výhod vyplývajících z tohoto spojení." Také Urban August, senior viceprezident a generální ředitel společnosti Siemens Industry Software GmbH & Co. KG, vidí v partnerství řadu výhod pro zákazníky: „Integrace platformy EPLAN do prostředí Teamcenter umožňuje našim zákazníkům optimalizovat mezioborovou spolupráci a používat Teamcenter jako konzistentní platformu pro všechny pracovníky, kteří jsou součástí životního cyklu výrobků."

eplan partnerstvi

Kombinace různých systémů

Elektro konstrukce je významnou součástí vývoje mnoha výrobků. Společnost EPLAN vyvinula univerzální modul, který integruje platformu EPLAN do systémů PLM. Integrační jednotka pro Teamcenter, navázaná na tento modul, nyní jednoduše začleňuje platformu EPLAN do prostředí PLM. Díky tomu se elektro konstrukce stává součástí digitálního modelu výrobku. To umožňuje podnikům dosáhnout komplexní správy životního cyklu produktů napříč všemi obory.

Zvýšení spolehlivosti procesů

Integrovaná pracovní metoda zvyšuje konzistenci dat nejen v procesech konstrukce, ale i v průběhu celého životního cyklu výrobků. Zároveň oblasti jako údržba a servis získávají z úplných a konzistentních základních dat optimální podporu, jež se bezprostředně odráží ve zkrácení doby oprav a snížení nákladů. Dalším faktorem je transparentnost. Dokonce i tehdy, je-li proces vývoje výrobků distribuován do různých zemí, existuje přímý přístup ke kompletnímu digitálnímu modelu výrobku. To zabezpečuje permanentní výměnu dat a ve výsledku zajišťuje spolehlivost a kvalitu celého procesu vývoje výrobku.
„Integrace platformy EPLAN do systému Teamcenter umožňuje našim zákazníkům optimalizovat mezioborovou spolupráci a používat Teamcenter jako konzistentní platformu pro všechny, kteří se podílejí na životním cyklu výrobků", vysvětluje Urban August, senior viceprezident a generální ředitel Siemens Industry Software GmbH & Co. KG.

EPLAN Software & Service

EPLAN Software & Service vyvíjí inženýrská řešení, která urychlují proces vývojových a konstrukčních prací. Mezioborové expertní systémy zajišťují maximální produktivitu a integraci dat. EPLAN jako dodavatel řešení vyvíjí koncepce PDM a PLM navržené na míru požadavkům zákazníka a poskytuje k nim vyčerpávající nabídku služeb, jako jsou zákaznické úpravy, konzultace a školení. Faktory úspěchu jsou schopnost inovačního vývoje, důsledně praktický přístup a mezinárodní přítomnost. EPLAN je členem skupiny Rittal International a s ní součástí Friedhelm Loh Group s 11 500 zaměstnanci po celém světě a obratem ve výši 2,2 miliardy euro (v roce 2011). EPLAN je proto synonymem pro kontinuitu a bezpečnost investic. Přítomnost společnosti v padesáti zemích je základem pro podporu 30 000 zákazníků s více než 90 000 instalacemi po celém světě. Firemní slogan „Efficient Engineering" podtrhuje význam optimalizovaných, efektivních procesů, které udržují podniky trvale konkurenceschopné.

eplan logo

EPLAN ENGINEERING CZ, s.r.o.
Dřevařská 876
CZ - 463 11 Liberec 30

Tel.: +420 485 161 097
Fax: +420 485 160 437
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.eplan.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2023

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory.

Nadcházející webináře

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Špičkové nástroje pro odvíjení, prothování a tažení kabelů Maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře.

Najdete nás na Facebooku