Platforma EPLAN šetří společnosti Krombacher čas a zároveň snižuje náklady

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Krombacher je jedním z největších pivovarů v Německu. Jeho slogan, který zní „stejně jedinečný jako jeho chuť", se také odráží v jeho výrobní technologii. Výroba a logistické systémy se neustále rozšiřují a modernizují tak, aby udržely krok s rozvojem společnosti.

Díky platformě EPLAN má provozně-technické oddělení společnosti Krombacher neustálý přehled o efektivním projektování elektrických zařízení, modifikacích a dokumentaci údajů stávajícího a nového zařízení.

eplan setri 1

Krombacher se spoléhá na EPLAN

Provoz pivovaru Krombacher je rozdělený do dvou výrobních závodů v Krombachu, v části města Kreuztal. Ústředí společnosti pokrývá výrobu, zatímco plnicí závod a logistické centrum se nacházejí na opačné straně státní silnice. Tyto výrobní a plnicí závody jsou napojeny podzemním vedením, takže technologie a výroba-logistika jsou velmi komplexní. „Zavedli jsme automatizaci na vysoké úrovni", vysvětluje Ulrich Stiebeling, vedoucí provozního technického oddělení.
V prostorách společnosti je v současné době nainstalováno přes 1000 kontrol-ních zařízení a obvodů. Krombacher využívá EPLAN Electric P8 pro návrh elektrického zařízení a dále EPLAN Fluid a EPLAN View pro návrh pneumatického zařízení a vizualizaci.

Upravit, nebo navrhnout znovu?

Při výměně zařízení může nastat potřeba rozšíření nebo optimalizování závodu a tým pana Ulricha Stiebelinga běžně čelí těmto výzvám manuálního zadávání změn. Menší zařízení se také navrhuje a implementuje kompletně v závodě a starší schémata se upraví z EPLAN 5.70 na P8 také manuálně. „Když dojde na úpravu nebo změny hlavního zařízení nebo strojů, musíme se rozhodnout případ od případu: Upravit, nebo navrhnout znovu? Nově navržené schéma je vždy přínosem do budoucnosti", vysvětluje vedoucí provozní techniky.

Bezchybně zpracovaná dokumentace šetří čas a snižuje náklady

Bezchybně zpracovaná dokumentace je záležitostí disciplíny: Schématická zobrazení vytvořená pomocí EPLAN, která si můžeme prohlédnout ve formátu PDF, mají známou strukturu, což usnadňuje práci servisním technikům v případě chyby v systému. „Vždy zjistí chybu – podstatné je, zda to potrvá čtvrt hodiny nebo několik hodin," myslí si pan Ulrich Stiebeling. Pomocí jasné aktuální vizualizace EPLAN snadno zjistíme původ chyby a nedojde k nákladným prostojům. Jasné směrnice a standardizovaná metodika projektování zabrání nečitelným schématům. Toto se týká interního týmu a externích odborníků, kterým zadáváme objednávky na komplexní hlavní systémy, například v plnicím závodu. Z tohoto důvodu společnost Krombacher požaduje od všech svých dodavatelů zařízení nejenom dokumentaci zpracovanou pomocí systému EPLAN Electric P8, ale také vydává jasné směrnice pro používání systému CAE v souladu s normami Krombacher a zajišťuje školení ohledně jeho správného používání. Zavedením normy DIN EN 81346 se staly jasné směrnice nepostradatelnými.

eplan setri 2

Jasné směrnice – bezproblémové procesy

„Naším cílem je výkres určený pro celou skupinu, aby všichni ti, kteří při své práci potřebují schémata, s nimi mohli účinně pracovat," zdůrazňuje Torsten Friedrich.
Katalog směrnic obsahující veškeré specifikace byl vytvořený společně s EPLAN. Každý, kdo přijme objednávku od Krombacheru, obdrží vzorovou dokumentaci, hlavní údaje a knihovnu komponentů na úložném médiu. Cílem je standardizovat strukturu, terminologii a dokumentaci a vytvořit strukturovanou archivaci, aby bylo možné rychleji získat údaje o projektu a také v neposlední řadě snížit náklady na údržbu. Směrnice Krombacheru se osvědčily jako užitečné zejména, když jde o kontrolu chyb. Krombacher požaduje od svých dodavatelů vyzkoušené výkresy, protože „chybná schémata jsou zbytečně vynaložené finanční prostředky".

Průkopník, pokud jde o soulad

Dalším krokem je posunout se vpřed stejným směrem u návrhů pneumatického zařízení pomocí EPLAN Fluid. „Pneumatická zařízení vyžadují stejně pečlivou kontrolu jako elektronická zařízení," vysvětluje elektrotechnik Udo Klappert. Jejich zanedbání může vést ke ztrátě času a nákladným prostojům. Konzistentní návrh elektronického a pneumatického zařízení a dokumentace od jednoho zdroje poskytují provoznímu technickému oddělení Krombacheru čas navíc a snížení nákladů, pokud jde o vývojový návrh a údržbu. Proslulý pivovar v německém regionu Siegerland konfiguruje a vytváří dokumentaci na platformě EPLAN a vyžaduje od svých dodavatelů přísné a konzistentní normy.

eplan setri 3

EPLAN Software & Service
www.eplan.cz

 

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2023

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory.

Nadcházející webináře

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku