Jednoduchý nástroj, se kterým dokážete stanovit efektivitu svého podniku

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Přemýšleli jste někdy o tom, jak změřit spotřebu energií ve svém podniku? Zda dokážete učinit (resp. už činíte) správné kroky, které povedou k efektivnímu využití každé zaplacené kWh? Nejste sami. Pro většinu společností stále představuje trvalé snižování vysokých nákladů na energie velkou výzvu.

Pro zdárné vyřešení tohoto úkolu je třeba nejprve provést základní zhodnocení. Schneider Electric – světový odborník na řízení energií – proto uvádí na trh bezplatný nástroj s názvem Efficiency Quotient. Vyplněním on-line dotazníku zájemce snadno a rychle zjistí, jak (ne) efektivně řídí
energetické toky ve svém podniku. Aplikace porovná jeho společnost s podobnými subjekty a poradí mu, jaká opatření by měl přijmout, aby dokázal náklady na energie efektivně snížit.

zeleny dum schneider

Po zadání vstupních údajů je každý aplikací Efficiency Quotient „ohodnocen" na stupnici od 1 do 5 (nejvíce lze dosáhnout 5 bodů). Tento výsledek vychází z porovnání jím poskytnutých údajů s informacemi od relevantních uživatelů, kteří již svými daty přispěli v minulosti. Efficiency Quotient nabízí samostatné hodnocení pro správce budov, správce datových center, manažery průmyslových závodů nebo jednotlivce, kteří jsou odpovědni za celkovou kontrolu spotřeby energií daného subjektu.

Ohodnotit lze i celou společnost. Bez ohledu na to, kolik budov nebo výrobních závodů čítá!

Generální ředitelé mohou aplikaci využít ke zjištění energetické účinnosti napříč celou společností. Stačí, když vyplněním dotazníku v rámci Efficiency Quotient pověří ředitele všech organizačních jednotek. Výsledky za jednotlivé budovy, datová centra, závody i energetickou infrastrukturu pak dokážou rychle porovnat a zajistit provedení potřebných opatření. Efficiency Quotient je zatím k dispozici v angličtině, francouzštině, španělštině, italštině, portugalštině, němčině, ruštině a čínštině.

Hlavním cílem všech společností je trvale udržitelné snižování nákladů při současném zvyšování efektivity (ať už výroby nebo provozu budovy či datového centra). Aplikace Efficiency Quotient jim nabízí pomocnou ruku.

Zjistěte – bezplatně – jak (ne) efektivně řídíte energetické toky ve svém podniku na
www.schneider-electric.com/efficiency-quotient

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.

Najdete nás na Facebooku