Elektrické pohony - Doktor Drive

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Navrhování, projektování, údržba a nákup el. pohonů bude s programem Doktor Drive o poznání jednodušší a komfortnější. Vše je samozřejmě popsáno v českém jazyce a co možná nejsrozumitelněji takovým způsobem, aby problematiku zvládnul nejen specialista ne el. pohony, ale i šikovný provozní technik nebo elektrikář.

Program není zaměřen na určitého výrobce el. pohonů jako u obdobných produktů a tak jej univerzálně mohou využít všechny konstrukční a projekční firmy, inženýrské organizace, elektroúdržby závodů, servisní firmy, výrobní organizace apod.

doktor drive 1

Program vede ke správnému návrhu elektrického pohonu a to od zátěže (hnaného mechanismu), přes motor, frekvenční měnič nebo softstartér, až po všechny filtry, stykač, jistič a vedení.
Program umí vypočítat potřebný výkon a krouticí moment motoru ke zvolenému mechanizmu (16 typů... čerpadlo, ventilátor, dopravník, lineární posuv, atd.).
Obsahuje výpočty momentů setrvačnosti, momentů tření, tření v potrubí, zrychlení a vše ostatní potřebné.
Program vám vysvětlí podle čeho a jak vybrat nejvhodnější frekvenční měnič nebo softstartér. POROZUMÍTE problematice a budete schopni navrhnout funkční sestavu se všemi filtry, tlumivkami. Budete schopni správně nadimenzovat vedení, stykač, jištění.

Navrhování a projektování el. pohonů

Návrh el. pohonů počínaje mechanickými výpočty přes výpočty el. parametrů až po softwarové požadavky na řízení a regulaci včetně případné komunikace s nadřazenými řídicími systémy. Zahrnuje komplexní návrh el. pohonu pro téměř všechny možné typy pracovních mechanismů a také různé hardwarové konfigurace měničů otáček.

doktor drive 3

Poptávkový systém el. pohonů

Program obsahuje poptávkový systém za jehož pomocí je možné obeslat uživatelem vybrané výrobce měničů otáček, motorů, převodovek apod. na vypočtené a navržené komponenty a získat tak navíc i nejlepší možnou cenovou nabídku. Databázi výrobců a prodejců neustále rozšiřujeme a aktualizujeme. S vybraným prodejcem pak jednáte přímo a je tak možné domluvit i další technické a obchodní detaily případného nákupu.

Údržba a servis el. pohonů

Umožní vytvořit přehlednou inteligentní databázi el. pohonů nacházejících se v provozním závodě uživatele. Databáze definuje jednotlivé obecné požadavky na údržbu el. pohonů. Umožňuje nám například zapsat veškeré základní údaje o el. pohonu a také časové údaje jako je uvedení el. pohonu do provozu, kdy byla provedena výměna prachových filtrů, volitelných rozšíření, ventilátorů, očistění od prachu, utažení spojů apod. Dále obsahuje nutné pokyny pro montáž, údržbu, servis apod. V případě poruchy je tak možné jednoduše vytisknout a poslat „anamnézu" problematického el. pohonu se všemi jeho údaji, nastavením parametrů měniče a popisem problému kamkoliv na servis nebo poradenství.

doktor drive 4

V databázi také najdete odpovědi na řešení možných problémů souvisejících s provozem el. pohonů . Program je také neustále vylepšován a vyvíjen odborníky na elektrické pohony , takže se můžete těšit i na další aktualizace.
Přídavkem programu je databázový program pro provádění revizí na pracovních strojích.
Program vznikl pod vedením jednoho z největších odborníků (ING. Ph.D.) na elektrické pohony s dlouholetou praxí v provozu.
Program je určen pro projektanty, revizní techniky, vedoucí údržby a elektromontážní firmy.

Zobrazit nápovědu k programu

Objednat program za cenu 3.800,- Kč

David Klimša
Hlavní třída 1063/3
708 00 Ostrava - Poruba
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mobil: +420 603 256 951
www.elektroprogramy.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku