Efektivnější předávání dat mezi konstrukcí a výrobou

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Česká společnost DEL, a. s., ze Žďáru nad Sázavou je inženýrská firma, která se zabývá dodávkami investičních celků, komplexní automatizací a výrobou elektroskříní. V důležitých částech projekčních, konstrukčních a logistických činností využívá jako efektivní nástroj EPLAN Electric P8.

Akciová společnost DEL vznikla v prosinci 1995 z původní elektrotechnické divize společnosti Žďas, a. s., se 120 zaměstnanci. Během let se rozrostla ve firmu, která zaujímá v oblasti dodávek investičních celků, obecné automatizace a mechanizace technologických procesů, stejně tak i v oblasti výroby kvalitních průmyslových rozváděčů významnou pozici na českém trhu a stále více se prosazuje i v zahraničí.

predavani dat 1

Vysoká efektivita díky integraci

Firma DEL využívá ve svých projekčních, konstrukčních a logistických činnostech softwarový nástroj EPLAN Electric P8. „Program umožňuje komplexnější tvorbu elektrotechnické dokumentace a je zaveden jako standard v mnoha našich významných zákaznických společnostech," říká Ing. Jiří Habán, vedoucí oboru elektro, a dodává: „Z technického pohledu využíváme především základní kontrolu obvodových schémat, vkládání přístrojů z databáze, automatické výstupy dat do aplikací EPLAN, Excel a SAP."
Pro společnost DEL představuje EPLAN Electric P8 vítanou pomoc zejména v oblastech automatického propojování spojů, kontroly svorek, kontaktů, potenciálů a dvojího značení. Přínosem jsou také automatické výstupy do SAPu (obsah, plány kabelů a svorek, kusovníky). Propojení konstrukčního a projektového softwaru společnosti EPLAN s ERP systémem a bezproblémové předávání dat pak podstatně zvyšují efektivitu jednotlivých činností firmy.

predavani dat 2

Aktuální dokumentace vždy po ruce

Společnost DEL má velmi dobře propracovanou komunikaci s vlastní výrobou elektroskříní. Především vytváření kvalitních podkladů z EPLAN pro výrobní dokumentaci zefektivňuje procesy výroby a kontroly. Některá data jsou ze softwaru EPLAN generována do speciálně vytvořených excelových souborů. Jestliže dojde v průběhu realizace k nějakým změnám, jednoduše se upraví v souborech a po dokončení výroby zpětně generují do EPLAN. Tímto procesem vzniká podrobná výrobní dokumentace, která je aktuální a zcela výstižná.
Za jednu z nejpřínosnějších vlastností považuje inženýr Habán možnost vkládání komponent z databáze, která obsahuje všechny parametry jednotlivých součástí. Na druhou stranu je však nutné počítat se vzrůstajícími nároky na přípravu databáze artiklů a na nutnost její údržby.
„Řada věcí se použitím EPLAN Electric P8 zautomatizovala, a tím i zjednodušila a urychlila. Ale se vzrůstající komplexností systému a novými funkcemi vzrůstají i nároky na znalosti uživatelů," upozorňuje Ing. Habán.
Software společnosti EPLAN dnes patří mezi klíčové nástroje, které pomáhají firmě DEL zajistit špičkovou efektivitu projekčních a konstrukčních činností, a tím dosáhnout vysoké kvality. O její spokojenosti s programovým vybavením EPLAN svědčí i fakt, že společnost DEL dnes zvažuje nákup softwaru EPLAN Fluid pro konstrukci a projekci fluidních systémů.

EPLAN Software & Service
www.eplan.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.

Najdete nás na Facebooku