Efektivnější předávání dat mezi konstrukcí a výrobou

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Česká společnost DEL, a. s., ze Žďáru nad Sázavou je inženýrská firma, která se zabývá dodávkami investičních celků, komplexní automatizací a výrobou elektroskříní. V důležitých částech projekčních, konstrukčních a logistických činností využívá jako efektivní nástroj EPLAN Electric P8.

Akciová společnost DEL vznikla v prosinci 1995 z původní elektrotechnické divize společnosti Žďas, a. s., se 120 zaměstnanci. Během let se rozrostla ve firmu, která zaujímá v oblasti dodávek investičních celků, obecné automatizace a mechanizace technologických procesů, stejně tak i v oblasti výroby kvalitních průmyslových rozváděčů významnou pozici na českém trhu a stále více se prosazuje i v zahraničí.

predavani dat 1

Vysoká efektivita díky integraci

Firma DEL využívá ve svých projekčních, konstrukčních a logistických činnostech softwarový nástroj EPLAN Electric P8. „Program umožňuje komplexnější tvorbu elektrotechnické dokumentace a je zaveden jako standard v mnoha našich významných zákaznických společnostech," říká Ing. Jiří Habán, vedoucí oboru elektro, a dodává: „Z technického pohledu využíváme především základní kontrolu obvodových schémat, vkládání přístrojů z databáze, automatické výstupy dat do aplikací EPLAN, Excel a SAP."
Pro společnost DEL představuje EPLAN Electric P8 vítanou pomoc zejména v oblastech automatického propojování spojů, kontroly svorek, kontaktů, potenciálů a dvojího značení. Přínosem jsou také automatické výstupy do SAPu (obsah, plány kabelů a svorek, kusovníky). Propojení konstrukčního a projektového softwaru společnosti EPLAN s ERP systémem a bezproblémové předávání dat pak podstatně zvyšují efektivitu jednotlivých činností firmy.

predavani dat 2

Aktuální dokumentace vždy po ruce

Společnost DEL má velmi dobře propracovanou komunikaci s vlastní výrobou elektroskříní. Především vytváření kvalitních podkladů z EPLAN pro výrobní dokumentaci zefektivňuje procesy výroby a kontroly. Některá data jsou ze softwaru EPLAN generována do speciálně vytvořených excelových souborů. Jestliže dojde v průběhu realizace k nějakým změnám, jednoduše se upraví v souborech a po dokončení výroby zpětně generují do EPLAN. Tímto procesem vzniká podrobná výrobní dokumentace, která je aktuální a zcela výstižná.
Za jednu z nejpřínosnějších vlastností považuje inženýr Habán možnost vkládání komponent z databáze, která obsahuje všechny parametry jednotlivých součástí. Na druhou stranu je však nutné počítat se vzrůstajícími nároky na přípravu databáze artiklů a na nutnost její údržby.
„Řada věcí se použitím EPLAN Electric P8 zautomatizovala, a tím i zjednodušila a urychlila. Ale se vzrůstající komplexností systému a novými funkcemi vzrůstají i nároky na znalosti uživatelů," upozorňuje Ing. Habán.
Software společnosti EPLAN dnes patří mezi klíčové nástroje, které pomáhají firmě DEL zajistit špičkovou efektivitu projekčních a konstrukčních činností, a tím dosáhnout vysoké kvality. O její spokojenosti s programovým vybavením EPLAN svědčí i fakt, že společnost DEL dnes zvažuje nákup softwaru EPLAN Fluid pro konstrukci a projekci fluidních systémů.

EPLAN Software & Service
www.eplan.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz listopad 2020 s

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2020

Číslo je zaměřené na zdroje, zálohování, měření a regulaci elektrické energie.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Digitalizace výrobních procesů již není vize budoucnosti Vše pro průmyslový Ethernet, IO-Link, Průmysl 4.0, Průmyslový Cloud a mnoho dalšího...
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.