SCADA systém PROMOTIC patří již více než 20 let mezi tradiční a spolehlivé vizualizační a řídící systémy. Ke konci roku 2012 byla uvolněná nová verze SCADA systému PROMOTIC s číslem 8.2. Tato verze přináší uživatelům několik zásadních novinek a vylepšení.

Skutečně je možné získat zdarma licenci k používání základního softwaru ETS4 v aktuální verzi? Ano, je to možné, ale bohužel se nejedná o plnou verzi. Přesto je verze, kterou lze získat bezplatně využitelná nejen pro vytváření, ale i pro programování a diagnostiku malých projektů systémových KNX instalací.

Po dvacetileté praxi s používáním KNX systémových instalací je projekční software ETSTM k dispozici konečně také v českém jazyce. Znamená to odstranění nejpodstatnější překážky v rozšíření softwaru i mezi ty projektanty a elektroinstalatéry, kteří odmítají cizojazyčné softwary anebo pro něž je používání anglického nebo německého jazyka poněkud obtížnější.

Malý řídicí systém Zelio Logic a vývojové prostředí Zelio Soft od společnosti Schneider Electric nabízí jedinečnou příležitost jak snadno začít s programováním řídicích systémů. Jednoduchost, příjemné grafické prostředí a intuitivní ovládání – to jsou hlavní důvody, proč si zvolit Zelio.

SCADA systém PROMOTIC patří již více než 20 let mezi tradiční a spolehlivé vizualizační a řídicí systémy. Přinejmenším stejně dlouhou tradicí a oblibou se mohou pochlubit také PLC automaty značky SIMATIC. Ve svých předchozích verzích nabízel PROMOTIC možnost komunikace s těmito PLC pouze pomocí standardizovaného rozhraní OPC.

Co začalo vysoce výkonným návrhem montážních sestav ve 3D, nyní pokračuje integrujícím řešením „XL engineering solution“ pro návrh skříní rozváděčů: nová profesionální verze EPLAN Pro Panel měla svoji premiéru na veletrhu Hannover Messe. Konstrukce, návrh osazení ve 3D, výroba a montáž jsou tak spojeny do jednoho integrovaného řešení – a k tomu přibývají další výhody.

Horkou novinkou divize Industry Automation společnosti Siemens je inženýrský nástroj Totally Integrated Automation Portal (TIA Portal) (obr. 1). Jde o první inženýrský nástroj sestávající z jednotného vývojového prostředí pro veškeré automatizační úlohy založené na platformě Siemens.

Nová verze softwaru VisionPro ® od společnosti Cognex přináší možnosti 3D machine vision. Software tak stanovuje průmyslový standard pro výkonné strojové vidění. VisionPro 3D poskytuje přesné real-time a tří-dimenzionální informace o poloze pro automatizačně náročné aplikace, logistiku a aplikace s roboty.

Strana 6 z 6