S verzí 17 z tohoto roku nabízí elektro-projekční program PC|SCHEMATIC možnost využití bezklíčové licence, jako náhradu za klasický USB klíč (dongle), zasunutý do USB portu počítače. USB klíč má za úkol chránit program proti neoprávněnému použití, v případě tohoto programu způsobem „kde je klíč, tam program funguje".

EPLAN Preplanning je zaměřený na předběžné plánování strojů a zařízení (tzv. předprojektová příprava), což je fáze inženýrských prací, která předchází tvorbě detailní projektové dokumentace. Do platformy EPLAN mohou být již v počáteční fázi, bez jakéhokoliv přerušení toku dat, přenesena všechna projektová data z předprojektové přípravy.

EPLAN Engineering Center se přejmenoval na EPLAN Engineering Configuration: ve verzi 2.4 byl představen nový název vyjadřující základní funkci řešení EPLAN pro mechatronické inženýrství – konfiguraci. Verze uvedená na veletrhu SPS IPC Drives současně představí prověřené funkce a nové číslování verzí, které jsou nyní shodné s číslováním platformy EPLAN.

Dnes už nikdo nekreslí schémata ručně, natož na rýsovacím prkně. Počítač je přístupný každému a k dispozici je i celá řada programů pro zpracování potřebné elektrotechnické dokumentace. Tyto programy s všeobecně vžitým označením CAD pochází od různých dodavatelů, navzájem se liší podle svých možností, způsobu ovládání, uživatelským prostředím, celkové koncepce, ceny, atd.

EPLAN přidává k EPLAN Electric P8 Professional zdarma software pro fluidní projektování EPLAN Fluid Compact. EPLAN Software & Services, přední světový dodavatel CAE řešení, přidává při příležitosti třicetiletého výročí založení společnosti ke každému prodanému softwaru EPLAN Electric P8 Professional zdarma licenci softwaru pro fluidní projektování EPLAN Fluid Compact.

Každá výstavba nového nebo rekonstrukce existujícího technologického zařízení, je spojena s předáním dokumentace skutečného provedení technologie nebo stavby (DSPS). Jedná se obvykle o předání investorovi jen opravené montážní dokumentace.

Firma ELMER software s.r.o. již 19 let vyvíjí praxí osvědčený software pro elektrotechniky. Kromě známého softwaru EL-Revize určeného pro revizní techniky je to zejména software SchémataCAD pro kreslení elektro schémat a výkresů.

Při prodeji CAD software pro elektrotechniku a elektroniku již více než dvacet let slýchám od některých zájemců – kdepak, to je moc drahé, to já znám levnější. No jistě, také vím, že některé jiné software je levnější, ba dokonce je některé i zdarma.

Společnost EPLAN jako Global Encompass Partner společnosti Rockwell Automation zařadila do nabídky Encompass produktů nové systémy EPLAN Fluid a EPLAN Harness proD. Se systémy EPLAN mohou uživatelé obousměrně synchronizovat svá konstrukční data s daty řídicích systémů Rockwell Automation.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2022

Číslo je zaměřené na napájecí zařízení, zálohovaní, měření a regulaci odběru elektrické energie.

Nadcházející webináře

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Monitorovací systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!

Najdete nás na Facebooku