Všechna svítidla jsou důležitá, pomáhají chránit život a zdraví

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nouzové osvětlení musí být v případě výpadku hlavního osvětlení plně funkční. Dokonce i v případě selhání jediného svítidla nebo bezpečnostní značky existuje značné riziko nehody.

Z tohoto důvodu vyžaduje zákon pravidelné testování funkčnosti nouzového osvětlení. Příkladem může být funkční test svítidla, který musí být proveden jednou týdně.

Centrální kontroler zajišťuje více bezpečí

Nový CGLine+ Web-Controller iniciuje testy, zobrazuje výsledky centrálně a ukládá je do elektronického provozního deníku. Provozní deník může být vytištěn a zobrazen na vyžádání. Tento proces vede
k bezpečnému provozu budovy, a provozovatel budovy tak splňuje svou povinnost dokumentace.

svitidla jsou dulezita 1

Možnost monitorování až 800 svítidel, adresace CGLine+ svítidel

CGLine+ Web-Controller může zobrazit až 800 CGLine+ svítidel (4 linky, na každé až 200 svítidel, nebo 2 linky a na každé až 400 svítidel). Svítidla nemusí být manuálně adresována do CGLine+ systému. CGLine+ svítidla jsou vybavena unikátní adresou od výrobce tvořenou šestičíselným ID v hex kódu. Díky této adrese Web-Controller po spuštění automaticky identifikuje svítidlo. Ke každému svítidlu v systému můžeme přiřadit krátkou digitální adresu a identifikační popis o délce 20 znaků, např.: Východ, 1.p, hala. Do Web-Controlleru lze nahrát i půdorys budovy s rozmístěním jednotlivých svítidel.

svitidla jsou dulezita 2

Řízení pod kontrolou po celém světě

K dispozici je integrovaný webový server pro pohodlnou vizualizaci, ovládání a monitorování všech připojených svítidel. Na Web-Controller lze přistupovat z libovolného počítače, tabletu a mobilu s IP připojením a běžným webovým prohlížečem, aniž by byla nutná instalace speciálního softwaru. Webové rozhraní kontroleru nabízí celkový přehled stavu svítidel a jejich případných chyb bez ohledu na to, kde se pracovník údržby nachází. Systém nabízí nastavení testování jednotlivých skupin svítidel v námi specifikovaném čase a časovém rozmezí. Výsledky testování se automaticky ukládají do elektronického provozního deníku, který je ve vnitřní paměti Web-Controlleru, a lze ho stáhnout přes USB port nebo přímo z PC připojeného na kontroler. V případě jakékoliv chyby svítidla je automaticky odesílán notifikační mail na předem definované adresy, což nám dává možnost okamžité reakce - oprava či výměna vadného svítidla. Přes webové rozhraní můžeme spravovat jednotlivé svítidlo, skupinu svítidel anebo všechna najednou. Svítidla lze dálkově přepnout z trvalého do pohotovostního stavu, zablokovat je, provést ruční testování atd.

svitidla jsou dulezita 3

Funkce Increase Affordance (IA)

Funkcionalita IA – „zvýšení dostupnosti“, byla přidána do vybraných svítidel např. Crystal Way a Nexitech.
Tato plně programovatelná funkce může být aktivována manuálně nebo automaticky na základě stlačení tlačítka požárního alarmu nebo dalších systémů.
Po aktivaci funkce IA začne nouzové svítidlo/bezpečnostní značka pulsovat a blikat, díky čemuž je lépe viditelné a zajistí bezpečnější a rychlejší nalezení únikové cesty.

svitidla jsou dulezita 4

Funkce Adaptive Evacuation (AE)

Eaton vyvinul systém Adaptive Evacuation, který je schopný přepínat mezi předdefinovanými trasami a dokáže navést k nejbezpečnějšímu únikovému východu.
Svítidlo Matrix dokáže měnit směr šipky zobrazující směr únikového východu nebo rozsvítit červený kříž. Tento kříž signalizuje, že tato trasa není pro evakuaci osob bezpečná. To vše na základě předem nastavených únikových scénářů, které jsou aktivovány buď ručně, nebo automaticky požárním hlásičem, kamerovým systémem atd.

svitidla jsou dulezita 5

EATON Elektrotechnika, s.r.o.
Tel.: +420 465 519 632
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.eaton.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2023

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory.

Nadcházející webináře

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku