Vlajkové modely LED nouzových svítidel EATON

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost Eaton Elektrotechnika s. r. o. rozšiřuje svou řadu LED nouzových svítidel o nové modely. Nová nouzová svítidla Eaton vynikají nejen kvalitou provedení, technickými parametry a univerzálností použití, ale také designem, který patří k důležitým aspektům při architektonickém návrhu osvětlení.

eaton led 2016 1

Všechny tyto faktory hrají důležitou roli při návrhu osvětlení a následném funkčním provozu. Hlavním úkolem nouzového osvětlení je zajištění bezpečnosti osob během evakuace z budovy při náhlých výpadcích napájení. Správná funkčnost nouzového osvětlení je zajištěna výběrem kvalitních svítidel a také pravidelnými kontrolami funkčnosti dle normy ČSN EN 50172 viz tabulka níže.

eaton led 2016 2

NexiTech LED – „ oslňující " světelný tok a dokonalý design

NexiTech LED lze v souladu s mezinárodními standardy ISO7010 použít jako jednostranný nebo oboustranný piktogram, díky čemuž se z tohoto svítidla stává skutečný bezpečnostní prvek s viditelností 20 nebo 30 m. Během vývojové fáze produktu byly brány v úvahu požadavky na osvětlenost a stejnoměrnost, které jsou vyžadovány normou ČSN EN 1838. Celý tento proces vedl k vytvoření jedinečné, vysoce výkonné bezpečnostní značky pro únikové východy. Verze nouzových svítidel NexiTech LED se 150, 250 a 450 lm mohou být provozovány v trvalém (maintained) i pohotovostním (non-maintained) režimu.

eaton led 2016 3

Sirios LED – univerzálnost

Řada nouzových svítidel Sirios LED se vyznačuje nízkým profilem, je navržena pro širokou škálu aplikací jako jsou kanceláře, restaurace, hotely, nemocnice a pro všeobecné komerční použití. Široký výběr příslušenství zahrnuje základnu pro zapuštěnou montáž na zeď a do podhledů, sadu pro zvýšení krytí, podvěšení bezpečnostní tabulky a další možnosti distribuce světla.
Distribuci světla lze nastavit polohou panelů s LED diodami do otevřené nebo uzavřené pozice. Otevřená pozice je vhodnější pro otevřené prostory, kde je nezbytné protipanické osvětlení a bezpečnostní značky. Pokud se LED pásky nachází v zavřené pozici dostaneme svítidlo s širokou vyzařovací charakteristikou typické pro únikové trasy dlouhé až 9,5 m při montážní výšce 4 m.
Nouzová svítidla Sirios LED jsou vhodná pro použití jako protipanické svítidlo, také jako bezpečnostní značka s viditelností až na vzdálenost 30 metrů.
Další informace o produktech společnosti Eaton lze nalézt na internetových stránkách:

eaton led 2016 4

Alfalux HighBay LED – jednička do výšek

Navrhování nouzového osvětlení pro prostory s vysokými stropy je problematické. Konvenční svítidla nemají dostatečný světelný výkon a mají nevhodné fotometrické parametry. Dvojité bodové reflektory také patrně nedodají minimální pokrytí 0,5 luxu celé plochy u open-space prostor, jak je požadováno normami. Řada Alfalux HighBay LED přináší kompaktní, snadno instalovatelné protipanické nouzové svítidlo vhodné pro montáž až do výšky 25 m. Svítidlo vyniká též odolným krytem z litého hliníku s polykarbonátovými čočkami v provedení antivandal. Svítidlo je dostupné v provedení s vlatní baterií, s autotestem, též pro centrální bateriové systémy.

eaton logo web

Eaton Elektrotechnika, s. r. o.
Komárovská 2406, 193 00 Praha 9
Tel.: +420 267 990 411
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.eaton.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2020

ElektroPrůmysl.cz, červen 2020

Číslo je zaměřené na identifikační systémy, trafostanice, transformátory a zabezpečovací techniku.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.