Stožáry veřejného osvětlení vybavené moderními technologiemi jako plnohodnotná součást veřejného prostoru

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Veřejné osvětlení se postupem doby stalo nedílnou a plnohodnotnou součástí občanské vybavenosti a životního prostoru.

K tomu, aby plnilo nejen svou základní funkci a zvyšovalo tak bezpečnost občanů, ale i nároky na snadné ovládání, modernost, úspornost a estetičnost, je žádoucí projektovat veřejné osvětlení s komplexní vizí a přizvat k tvorbě projektu odborníky, a to již v jeho počátečním stadiu. Současné trendy spojené s investicemi do moderních technologií se zaměřují na dosažení úspor energií, snižování tzv. světelného znečištění a na funkčnost dálkového ovládání svítidla. Všechny tato aspekty spojuje koncept "Smart Cities", který naše společnost Kooperativa, výrobně obchodní družstvo, sleduje a nabízí se svými partnery účinnou pomoc právě při komplexním řešení problematiky veřejného osvětlení a hledání vyváženosti mezi funkčností, hospodárností, ekologičností a designem. Tým našich odborných techniků a projektantů je připraven konzultovat otázky správné volby stožárů a výložníků dle platných evropských norem a zároveň přímo zajistit výběr a dodání vhodného stožáru a svítidla pro konkrétní lokalitu.

Stozary osvetleni 2023 1
V oblasti veřejného osvětlení nabízíme řešení na míru nejenom formou dodávky vhodných standardních stožárů veřejného osvětlení, ale i v podobě designových stožárů řady eLITE, ELEGANT a EFFICIENT, které vyrábíme v návaznosti na více než padesátiletou tradici. Pracovníci konstrukčního a výrobního oddělení naší společnosti mohou dle požadavků uživatele vzorové stožáry funkčně i esteticky přizpůsobit konkrétním požadavkům každému projektu.

Stozary osvetleni 2023 2
Jednou z předností nových designových stožárů je vedle inovativního provedení a snadné vyměnitelnosti výložníků skutečnost, že světelný bod je integrován přímo ve výložníku stožáru a výrazně tak snižuje světelné znečištění. Obecně platí, že svítidla u standardních stožárů a světelné body u stožárů designových lze rozsvítit a intenzitu jejich světla regulovat dálkově či programově. Pro regulaci intenzity světla lze využít i pohybové čidlo nebo jej řídit dle aktuální intenzity světla venkovního. LED moduly ve výložnících lze naprogramovat též jednotlivě. Moderní stožáry mohou být dále vybaveny elektropříslušenstvím jako USB porty a kamerami, dobíječkami, čidly, informačními tabulemi apod.

Stozary osvetleni 2023 3
Přidanou hodnotou designových stožárů je dokreslení atmosféry nejenom nových urbanistických projektů, ale zejména hlavních městských i obecních náměstí a tříd, historických částí obcí, parků a podtrhují tak jedinečnost příslušného prostoru.
Standardní nabídku klasických a designových stožárů veřejného osvětlení, které jsou vybaveny svítidly s vysoce moderní LED technologií, pomocí které lze ovládat svítidla řídícími jednotkami na dálku, umožňujících zpětnou vazbu o svítidle a podstatně snižujících spotřebu elektrické energie včetně servisních nákladů, naleznete na našich webových stránkách www.kooperativa-vod.cz a také na stránce www.lightpole.design. Kompletní nabídku doplňují i v posledních letech velmi žádané sloupky osvětlovací vyráběné v různých variantách i samostatné sloupky dobíjecí.

Stozary osvetleni 2023 4
Náš tým specialistů se těší na spolupráci a dle dohody osobně představí produkty naší společnosti na místě samém nebo přímo v sídle společnosti Kooperativa, výrobně obchodní družstvo, v Uhlířských Janovicích na Kutnohorsku.

KOOPERATIVA, výrobně obchodní družstvo
Sázavská 786, 285 04 Uhlířské Janovice
Tel: (+420) 327 551 440
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.kooperativa-vod.cz
www.lightpole.design

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, březen 2023

Číslo je zaměřené na elektroinstalační techniku, elektrické rozvody a elektrozařízení pro prostředí s nebezpečím výbuchu.

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku