Konec problémů s osvětlením nad bazény …….

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

…….. takto bychom mohli definovat svítidla od švédské firmy FAGERHULT, které svojí konstrukcí splňují ty nejnáročnější požadavky na osvětlení bazénů.

V současné době k osvětlení s technologií LED, patří svítidla od Fagerhultu k nejkomfortnějším a nejúspornějším. Nejsou žádným kompromisem nebo tzv. náhradou. Představují ideální řešení pro osvětlení bazénů a sportovišť při splnění všech nároků dle platných norem a požadavků provozovatele na světelně technické parametry.
Hero SPA – LED svítidlo pro bazény (SPA-Swimming Pool Area) od Fagerhultu, které bylo vyvinuto za účelem dosažení optimální kombinace světelného komfortu, energetické účinnosti, odolnosti a jednoduché údržby.
Vliv světla na lidský organismus je ve skandinávských zemích nejdůležitějším parametrem. Sportovec nemá být unavován a rozptylován světlem, které má nežádoucí vliv na jeho psychiku a koncentraci nejen při sportu, ale i v době kdy má odpočívat nebo relaxovat. LED svítidla jsou úsporná a mezi důležité parametry, kromě jejich světelné účinnosti, barevného podání, je i oslnění. Hero SPA se vyznačuje tím, že má vynikající světelný komfort s ohledem na oslnění. Technicky je svítidlo konstruováno tak, aby splňovalo všechny požadavky pro umístění do prostoru bazénů. Svojí odolností proti plynnému chlóru patří toto svítidlo bezesporu k jedinečným a nejkvalitnějším na českém trhu. Splňuje ty nejpřísnější požadavky na použití do prostoru bazénů dle norem EN.

hero spa 2020 1
V porovnání s konvenčními LED svítidly, Hero SPA vyniká vysokou životností 100.000 hodin a je nabízeno ve dvou variantách barvy světla denní bílá 4000 K a teplá bílá 3000 K, což v prostorách bazénů může mít pocitový vliv tepla. Je také vybaveno elektronickým předřadníkem DALI a Constant Light Output (CLO) technologií, která zabezpečuje konstantní světelný tok po celou dobu životnosti svítidla.
Hero SPA je dostupné ve dvou variantách typů světelného vyzařování. Přímé symetrické (Wide-široko) osvětlení, které má využití např. nad startovními bloky, a asymetrické osvětlení. Právě typ svítidel s asymetrickým vyzařováním je pro bazény nejvhodnější, protože svítidla nejsou umístěna nad vodní plochou bazénů. Nevzniká tak do budoucna problém s přístupem ke svítidlům a s jakoukoli údržbou svítidel. Svítidla jsou dodávána v různých světelných tocích (12.000-20.000 lm), což umožňuje přizpůsobit řešení s nejlepší rovnoměrností osvětlení pro různé typy bazénů. Další výhodou je příslušenství svítidla pro variabilitu uchycení a montáže. V nabídce jsou různé typy uchycení – montáž na konstrukci v jednoduchém nebo zdvojeném provedení doplněna nastavitelným držákem, montáž na strop nebo na stěnu, montáž na průběžnou lankovou nebo trubkovou instalaci, závěsná montáž a do podhledových stropů. Svítidla jsou dodávána v nejvyšší kvalitě LED čipů.

hero spa 2020 2
Hero SPA – LED svítidlo, které již svítí v bazénech v České republice. V bazénu v Náchodě (obr. 1 a 2) byl požadavek nejen na úsporu el. energie, ale i na komfort osvětlení. Rekonstrukce svítidel byla provedena v malém i velkém bazénu způsobem instalace asymetrických svítidel. Původní svítidla již nesplňovala požadovanou světelnou intenzitu, byla poruchová a instalována nad vodní plochou. Celková úspora el. energie na osvětlení je nyní přes 65 % a nová světelná soustava s asymetrickými svítidly Hero SPA splnila nejen požadavek úspory el. energie, ale i komfort osvětlení v podobě regulace přes řídící systém s dotykovým panelem na ovládání a dálkovým přístupem přes mobilní aplikaci.
Významnou referencí se svítidly Hero SPA je nynější dokončený moderní bazén v Domažlicích. Zde byl požadavek osvětlení na 500 lx v prostoru velkého plaveckého bazénu (obr. 3 a 4) a dvou malých bazénů relax (obr. 5) a wellness (obr. 6) pro rekreační využití. Umístění svítidel v bazénech byla kombinace asymetrických a symetrických LED svítidel, které nejsou nad prostorem vodních hladin. Osvětlení je ovládáno místním i vzdáleným automatickým řídícím systémem, kde si provozovatel může volit jakoukoli intenzitu osvětlení dle potřeby a dle denního přísvitu světla. Tento moderní bazén v Domažlicích je názorný příklad, jak by mělo moderní osvětlení v bazénech vypadat.

hero spa 2020 3
Pro všechny bazény je v dnešní době úspor důležité co nejvíce ušetřit peníze za el. energii s použitím nejlepších svítidel s odolností na plynný chlór. Vždy splníme zákazníkovi parametry osvětlení a po konzultaci nastavíme systémy řízení světelné soustavy tak, aby byla nejvyšší spokojenost provozovatele.
Společnost NORDIC LIGHT s.r.o. nabízí širokou škálu výrobků švédské firmy FAGERHULT jako exkluzivní partner pro ČR. Tyto výrobky se vyznačují tou nejvyšší kvalitou v technickém provedení a designu. Díky vysoké účinnosti patří k nejúspornějším svítidlům na trhu se zachováním komfortního zdravého pocitu z osvětlení bez oslnění.
V případě jakéhokoli požadavku na zpracování nabídky osvětlení nás kontaktujte a my Vám rádi připravíme nabídku s použitím svítidel FAGERHULT pro průmysl, zimní stadiony a sportoviště, kanceláře, školy, nemocnice, kina, divadla i pro obchodní a komerční prostory.

NORDIC LIGHT s. r. o.
Sarajevská 10,120 00 Praha 2
Tel.: +420 725 315 377
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.nordiclight.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2020

ElektroPrůmysl.cz, září 2020

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Digitalizace výrobních procesů již není vize budoucnosti Vše pro průmyslový Ethernet, IO-Link, Průmysl 4.0, Průmyslový Cloud a mnoho dalšího...
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.