Zkoušečka napětí a proudu Beha-Amprobe 2100-DELTA

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zajímavou novinku si pro letošní předvánoční období připravila americká společnost Fluke pod svojí „koncernovou“ značkou Beha-Amprobe. Je jí nejnovější, v pořadí již čtvrtý, zástupce řady 2100 – model DELTA, který nově nabízí velmi zajímavou kombinaci 3 přístrojů.

Kontaktní a bezkontaktní zkoušečky a klešťového přístroje. Na tomto poli není Fluke žádným nováčkem. Úspěšnou řadu T5 doplnila před dvěma lety modelová řada T6 (dosud jediný přístroj umožňující měřit bezkontaktně napětí), které ale nejsou „pravými“ zkoušečkami. Jde spíše o multimetry. Certifikaci dle normy ČSN EN 61243-3 má až právě uvedený model. Můžeme tak opravdu hovořit o 3 přístrojích v 1.

Na první pohled je patrné, že přístroj nabízí měření proudu pomocí otevřených kleští. Vychází ze zkušeností s předešlých řad a umožňuje pohodlné měření až 200 AAC. Přístroj měří tento proud metodou TRMS a je tak vhodný i na dnešní zkreslené a zarušené sítě. Druhým přístrojem vestavěným do ergonomického pouzdra je klasická zkoušečka. Opravdu nejde pouze o voltmetr jak u předešlých řad. Přístroj splňuje požadavky na zkoušečku napětí dle normy ČSN EN 61243-3 (nebo evropské IEC 61243-3:2014 a německé VDE 0682-401:2015) a je jej možné použít pro kontrolu beznapěťového stavu zařízení. Najdete tu tak všechny běžné funkce jako je jednopólový test fáze v rukavicích, dvoupólové měření, test propojení, sled fází atd. Pro indikaci je k dispozici jak LED bargraf, tak hlavně nový a přehledný LCD displej s podsvícením. Bonusem je vedle optické a akustické signalizace nebezpečného napětí také indikace vibracemi. Při přítomnosti nebezpečného napětí tělo přístroje vibruje a uživatel je tak varován i v případech, kdy na displej nevidí a přes okolní hluk neslyší. Navíc umí tento model měřit i napětí mimo běžné rozsahy. Na rozdíl o jiných modelů, kde je stropem 690 V a počátkem 12V, tak s modelem 2100-DELTA si můžete dovolit měřit až 1000 VAC a 1500 VDC a můžete začínat už na rozsahu od 1,0 do 29,9 V. Lze tak jedním přístrojem změřit fotovoltaický string s vyšším stejnosměrným napětí, stejně tak jako napájení zabezpečovacího systému. Třešničkou je vestavěná bezkontaktní zkoušečka, která ve 3 stupních dokáže detekovat přítomnost napětí třeba na vodiči před jeho přestřižením.

Beha Amprobe 2100 DELTA 2020 2Z hlediska konstrukce je přístroj kompaktní a kvalitně zpracovaný. Vedle již zmíněného displeje je čelní strana osazena indikátory propojení, nebezpečného napětí a ukazateli sledu fází. Jinak jsou zde už jen tlačítka pro zapnutí a vypnutí (při přítomnosti napětí se přístroj aktivuje sám a automatické vypnutí je samozřejmostí) a volby funkce a tlačítko podsvícení a zmražení hodnoty HOLD. Zajímavá je ale i zadní strana. Zde najdete uchycení měřicích hrotů ve dvou polohách. Transportní poloha umožňuje, kromě ochrany hrotů, použití přístroje pro měření proudu. Nic nepřekáží a měření je rychlé a bezpečné. Pro použití jako zkoušečka je pak určena druhá poloha hrotů, ve které je lze zafixovat speciálními držáčky. Hroty pak mají standardní rozestup 19 mm a je možné pracovat pouze jednou rukou. Jde je ale samozřejmě z držáků vyndat a používat je samostatně. Jejich standardní průměr je 2 mm, ale dají se pomocí šroubovacího adaptéru rozšířit na 4 mm pro pohodlnější měření v běžných zásuvkách. Dodatečné plastové krytky pak zabraňují nechtěnému vytažení oblouku a poškození hrotů a zařízení. Oboje jsou potom uloženy v držáku na kabelu. Vestavěná LED svítilna je velmi jasná a osvětluje měřené místo ze středu otevřených kleští. V dodávce také nechybí malý bonus, pouzdro pro zavěšení na opasek, díky kterému se přístroj pohodlně přenáší a je vždy po ruce.

Beha Amprobe 2100 DELTA 2020 3
Pokud tedy hledáte nový přístroj do své brašny, tak by tento přístroj neměl chybět mezi kandidáty, protože přes širokou škálu funkcí a vysokou variabilitu výrobce nasadil velmi rozumnou cenovou hladinu. O tom se ostatně můžete přesvědčit na našich stránkách www.ghvtrading.cz, kde si nejen tento přístroj můžete předobjednat.

GHV Trading, spol. s r.o.
Edisonova 3, 612 00 Brno
Tel.: +420 541 235 532
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.ghvtrading.cz

bannerOM

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz leden 2021

ElektroPrůmysl.cz, leden 2021

Číslo je zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Řešení pro revizní techniky a rozváděčové skříně Metra Blansko je zakladatelem výroby elektrických měřicích přístrojů. Měření elektrických i neelektrických veličin přístroji Metra jsou přesnými a spolehlivými pro zákazníky již více jako 100 let.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.