Využití termokamer testo při kontrole elektrických zařízení

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nejrychlejším nástrojem pro nalezení přechodových odporů v elektrickém rozváděči je bezpochyby termokamera. Rychlá kontrola může být provedena během několika vteřin. Termokamera nalezne jakékoliv zvýšení povrchové teploty.

Funkce vyhledání nejteplejšíhobodu na displeji termokamery nalezne elektrickou svorku s nejvyšší teplotou, označí přesné místo a uvede teplotu spoje.

Vysoké rozlišení a kvalita snímku

Termokamery nabízí rozlišení snímku až do 320 x 240 pixelů, s funkcí testo SuperResolution je to pak dokonce až do 640 x 480 pixelů. Kvalita snímku a rozlišení jsou ideální pro všechny aplikace v oblastech vytápění, klimatizace, chlazení, elektro, staveb či v průmyslu.

Propojení s aplikací a s dalšími měřicími přístroji testo

S moderní termografickou aplikací od společnosti Testo můžete nyní ihned na místě vytvořit a odeslat Vaše kompaktní zprávy z měření. Hodnoty naměřené hygrometrem testo 605i nebo klešťovým multimetrem testo 770 můžete nyní bezdrátově přenést do termokamer. Ihned tak zjistíte, zda nehrozí nebezpečí vzniku plísní, nebo doplníte své termosnímky o hodnoty proudu či napětí.

termokamera testo zam 1

Automatické nastavení stupně emisivity

Funkce testo ε-Assist automaticky nastaví stupeň emisivity i teploty měřeného objektu a výrazně tak urychluje a zjednodušuje proces pořízení termosnímku.

Objektivně srovnatelné termosnímky

Funkce testo Scale-Assist přizpůsobí stupnici termosnímku k venkovní a vnitřní teplotě měřeného objektu, stejně tak jako k jejich rozdílům. To Vám zajistí porovnatelné a bezchybné termosnímky tepelně izolačního chování budov.
Termokamery umožňují sledovat rozložení teplot na elektrickém rozvaděči zcela bezkontaktně a nedestruktivně. Díky tomu je možné kontrolovat, zda nedochází na elektrickém rozvaděči k nadměrnému zahřátí vlivem přechodového odporu.
Veškerá kontrola probíhá velice rychle a pod napětím. Na níže uvedeném termogramu je teplota spoje vyšší než 190 °C. Je zde nutné provést urychlenou údržbu. Výřezy ukazují přínos funkce SuperResolution.

termokamera testo zam 2

IRSoft – profesionální vyhodnocovací software

V tomto softwaru je možné otevřít více termografických snímků najednou a analyzovat je paralelně i navzájem. Všechny analýzy jsou v termogramech viditelné na první pohled a vzájemně srovnatelné.
Nastavené změny termogramů mohou být snadno kopírovány na všechny otevřené termogramy pomocí kliknutí myši.

Snadná tvorba termografických zpráv

Termogramy a reálné snímky jsou zobrazeny na obrazovce již během analýzy a automaticky jsou převzaty do termografické zprávy. Asistent tvorby zprávy vede uživatele krok za krokem k vytvoření jasné a srozumitelné zprávy. Jsou k dispozici různé šablony jak pro krátké zprávy, tak pro úplnou dokumentaci. Šablony obsahují veškeré relevantní informace o místě měření, úkolu měření a výsledcích měření. Kromě toho může uživatel využít vlastní šablonu, kterou si může vytvořit pomocí Designéru zprávy.

termokamera testo zam 3

Veškeré uvedené ceny jsou bez 21 % DPH a jsou platné pro rok 2018.

ZAM - SERVIS s. r. o.
Křišťanova 1116/14, 702 00 Ostrava
Tel.: + 420 / 556 685 111
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.zam.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz kveten 2019 s

ElektroPrůmysl.cz, květen 2019

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
IT chlazení - řešení od firmy Rittal Koncepce chlazení společnosti Rittal nabízí řešení pro širokou škálu aplikací – od chlazení jednotlivých rozváděčů až po celá datová centra.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.