Nový přístroj pro měření klimatických veličin testo 440

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Přístroj testo 440 je kombinací kompaktního ručního měřicího přístroje a bezdrátových sond, s uživatelsky příjemnými menu měření pro všestranné a komfortní měření všech parametrů v oblasti klimatizace a větrání.

Firma Testo je špičkou na trhu v oblasti přenosné a stacionární měřicí techniky s desetiletými zkušenostmi ve vývoji rozhodujících produktů. Řešení z oblasti měření klimatických veličin se ve světě používají všude tam, kde záleží na příjemném prostředí a optimálně seřízených větracích zařízeních: v kancelářích, obytných budovách a rovněž v laboratořích nebo průmyslových výrobních halách.
V tomto segmentu má Testo nyní s novým přístrojem pro měření klimatických veličin testo 440 ještě širší záběr. Novinka spojuje vše, co klimatizační měřicí techniku s oranžovým logem dělá tak úspěšnou – intuitivní obsluhu, přesné naměřené hodnoty a rozsáhlý výběr sond – a tyto výhody rozšiřuje o bezdrátový komfort.

Intuitivní menu měření

Měření klimatických parametrů a parametrů pohody prostředí často probíhá podle standardizovaných průběhů nebo norem. Pro usnadnění každodenní práce uživatelům jsou již v přístroji testo 440 uložena jasně strukturovaná menu pro následující měření: měření objemového průtoku v kanálu a na vyústce, faktor K, stupeň turbulence podle EN ISO 7730/ASHREA 55, výkon chlazení/vytápění, indikace plísně a dlouhodobé měření (zaznamenávání měřených hodnot v určitých intervalech).

zam testo 440 1

Více aplikace s menším množstvím technického vybavení

V nabídce jsou sondy testo 440 pro proudění, teplotu, vlhkost, stupeň turbulence, CO2, CO a pro měření intenzity osvětlení. Zákazník má přitom na výběr mezi sondou bezdrátovou nebo s připojovacím kabelem. Bezdrátové sondy Bluetooth® zajišťují větší svobodu pohybu při měření a šetří místo v kufru. Navíc se dá rukojeť sondy univerzálně propojit se všemi odpovídajícími sondami a nástavci. Takže je v mžiku možné přejít od měření kvality vzduchu v místnosti k měření objemového průtoku na vzduchové vyústce.

Přehledně, spolehlivě a s jistotou

Velký displej přístroje testo 440 zobrazuje paralelně až 3 měřené hodnoty. Umožňuje jednoduchou konfiguraci měření a přehled výsledků. Interní paměť přístroje obsáhne až 7500 protokolů měření, které lze exportovat přes rozhraní USB jako excelové soubory. Tisk na místě měření je možným volitelným příslušenstvím.

zam testo 440 2

Sady a varianty modelu

Přístroj pro měření klimatických veličin testo 440 je nabízen ve dvou variantách. Model testo 440 dP je technicky identický s běžnou variantou, je však navíc vybaven integrovaným senzorem diferenčního tlaku. Je tak možné měření na filtrech, měření Pitotovou trubicí a měření faktoru K. Pro nejdůležitější oblasti použití (mj. v kanálu, na vyústce, měření kvality vzduchu v místnosti a měření klimatických veličin v laboratořích) jsou nabízeny předkonfigurované sady měřicích přístrojů, sond a příslušenství.
Přístroje pro měření klimatických veličin testo 440//testo 440 dP a rovněž sady jsou k dostání u společnosti:

ZAM - SERVIS s. r. o.
Křišťanova 1116/14, 702 00 Ostrava
Tel.: + 420 / 556 685 111
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.zam.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl duben 2020

ElektroPrůmysl.cz, květen 2020

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Rittal - The System. Faster – better – everywhere. Celek je vždy více než jen pouhý součet jednotlivých částí.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.