Novinky v sortimentu termovizních kamer FLIR

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

S příchodem měsíce října představila společnost "TMV SS", jakožto oficiální autorizovaný distributor firmy FLIR Systems pro celou ČR a SR, velkou novinku mezi ručními, přenosnými termovizními kamerami. Velký zájem o tuto techniku vzniká právě v elektroenergetice, strojírenství a další prediktivní údržbě, své uplatnění ale má i v oblasti stavebnictví.

V této řadě kamer „EX"nalezneme opět několik jednotlivých typů (E4, E5, E6 a E8), lišící se hlavně rozlišením bolometrického detektoru (až 320 x 240 px), citlivostí (až 0,06°C) a vnitřními doplňkovými funkcemi kamery (obraz v obraze, izoterma). Ani u těchto cenově nejlevnějších kamer FLIR ovšem nechybí funkce multispektrálního prolnutí reálného a infračerveného obrazu MSX a to v celá Ex-řadě. Doposud jsme na tuto funkci byli zvyklí pouze u kamer vyšších parametrů, pracujících ve stejné vlnové délce. Právě díky této patentové funkci MSX dosáhnete originálního vyobrazení infračerveného snímku, se zvýrazněnými konturami pro lepší přehlednost a orientaci v termogramu.

tmvss 1
Další novinkou v oblasti ručních termokamer FLIR je upgradování již známých přenosných termovizních kamer FLIR E-řady (příp. Ebx-řady pro stavebnictví). Tuto techniku opustila parametrově nejslabší kamera FLIR E30 a zbylá trojice termokamer FLIR E40, E50 a E60 se může těšit z nového vylepšeného kabátu, včetně změn ovládacích tlačítek, plus dovybavení vnitřního firmwaru o funkci automatického natáčení displeje, reagující na způsob držení kamery. Dále je nově tato řada kamer také dovybavena již zmíněnou funkce MSX.
Stejně tak se funkce MSX rozšířila mezi všechny kamery T400 a T600 řady. Doposud touto funkcí disponovali pouze kamery nejvyššího typu z každé této řady. Kamery krom vysoce kvalitního rozlišení detektoru (až 640x480 pixelů) a teplotní citlivosti (až 0,035°C) vyniká novými moderními a sofistikovanými funkcemi kontinuálního automatického zaostřování, funkcí GPS lokalizací s přímou návazností a umisťováním do Google Maps, prolínáním snímků Thermal Fusion a obraz v obraze PIP, hlasovými a textovými záznamy, kreslení náčrtků nejen samostatně, ale i přímo do termogramů či digitálních snímků apod. Dnes již samozřejmostí u kamer FLIR nabízených společností "TMV SS" je vysoce nadstandardní a komfortní ergonomie kamer, jako např. nastavitelná snímací část, dotykový rezistivní displej s možnosti ovládání i v rukavicích, nízká hmotnost a velice snadné a intuitivní ovládání a nastavování kamer.

tmvss 2

O společnosti "TMV SS"

Již od roku 1991 je společnost "TMV SS" připravena svým zákazníkům nabídnout nejen služby po stránce obchodní a servisní, ale díky svým bohatým zkušenostem a neustálém rozvíjením také v oblasti školení, akreditace, kurzů, poradenství atd.
Samozřejmostí je záruční i pozáruční servis veškeré dodávané techniky, odborné školení uživatelů v moderní školicí místnosti (příp. i přímo v sídle uživatelů na jejich aplikacích), přípravné kurzy pro akreditaci osob v oblasti termografie, díky učebně vybavené vhodnými přípravky pro tyto kurzy, včetně organizování zkoušek a udělování certifikátů a v neposlední řadě rovněž poskytuje poradenství ke konkrétním aplikacím a pomáhá navrhnout metodiku měření v oblasti termografického měření. Dále je firma "TMV SS" vybavena akreditovanou laboratoří pro kalibraci infračervených (IČ) kamer dle normy IEC 17025, kde se provádí nejen pravidelné kalibrace IČ kamer a teploměrů. Společnost "TMV SS" pořádá také různé odborné semináře a konference zaměřené na různé problematiky z oblasti Prediktivní údržby (PM), Stavebnictví (Building), Vědy a Výzkumu (R&D), Optického zobrazování úniků plynů (OGI) a celou řadu dalších zajímavých aplikací. Firma "TMV SS" vždy přistupuje ke svým zákazníkům otevřeně a se snahou pomoci, podpořit a nalézt nejvhodnější řešeni v závislosti na konkrétních požadavcích.

tmvss 3

Vizualizace v automatizaci pomocí termovizních kamer FLIR

Termovizní kamery nejsou pouze ruční, přenosné pro prediktivní údržbu, těžký průmysl a stavebnictví.
V každém průmyslovém odvětví najdeme velmi důležitou oblast, kde je třeba sledovat kvalitu, bezpečnost a prevenci požárů zcela automaticky. Řešením může být použití infračervené kamery, která průběžně monitoruje výrobní proces, nebo jiný objekt a rozdíl v teplotách sleduje po 24 hodin / 7 dní v týdnu a změnu odhalí již v zárodku. Tato metodika byla s úspěchem zavedena již v celé řadě automatizovaných průmyslových aplikací po celém světě. Společnost "TMV SS" nenabízí pouze cenově dostupné termovizní kamery FLIR, ale i plně integrované řešení pro aplikace termovizního snímání i měření, jako je sledování změn v procesech a jejich optimalizace. Aplikací pro nasazení termovize může být také sledování procesů v průmyslu, kontrola produktů, zajištění kvality, bezpečnostní aplikace a další. Stacionární kamery FLIR A-řady a Ax-řady, sloužící také např. pro zabezpečení objektu (např. skládka odpadu, skladové prostory, atd.), před nežádoucím vniknutím osob, zvířat, či hlídání prostoru proti možnosti výskytu požáru nebo jiných nežádoucích jevů. Infračervenou kamerou lze ve většině provozních podmínek odhalit i malé teplotní rozdíly, včetně případů, kdy je při měření přítomen kouř, mlha, nebo páry.

tmvss logo

"TMV SS" spol. s r.o.
Studánková 395
149 00, Praha 4 - Újezd

Tel. : +420 272 942 720
Fax.: +420 272 942 722
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.tmvss.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku