Nové termokamery FLIR T530 a T540 s rozsahem otáčení 180°

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

FLIR Systems, Inc. představil profesionální termokamery T530 a T540 určené pro termovizní techniky pracující v různých prostředích, např. v odvětví výroby a distribuce energie či ve výzkumných laboratořích.

Tyto nové kamery nabízejí vylepšenou ergonomii s optickými bloky s rozsahem otáčení 180°, automatické laserové zaostřování a objektivy s automatickou kalibrací, které lze zároveň použít v několika vybraných modelech termokamer FLIR.

Společnost FLIR navrhla řadu T500 s optickým blokem otočným o 180°, aby usnadnila termovizním technikům teplotní kontroly. Termovizní technici tak mohou díky rotaci detektoru kamery termokamery snímat obraz nad, pod nebo dokonce kolem překážek z pohodlné pozice. Díky optice AutoCalTM mohou být objektivy sdíleny mezi jednotlivými modely řady T500 nebo s novou řadou termokamer FLIR Exx bez nutnosti sekundárního párování nebo tovární rekalibrace. Tyto inteligentní objektivy vytvářejí ostré snímky a používají data získaná z laserového měření vzdálenosti během automatického zaostřování za účelem dosažení vysoké přesnosti měření teploty.

flir t5x 1

Kamery řady T500 nabízejí mimořádnou kvalitu termovizního obrazu díky technologii FLIR Vision ProcessingTM, která kombinuje proprietární adaptivní filtrování s čitelností technologie FLX MSX® a zdokonalením obrazu UltraMax®. Díky rozlišení termovizních snímků až 464×348 (161 472 pixelů) a vynikající citlivosti a čistotě obrazu mohou termovizní technici identifikovat jemné teplotní rozdíly za pomoci 4-palcového dotykového displeje, který má čtyřnásobné rozlišení oproti srovnatelným termokamerám.

„Nové kamery FLIR T530 a T540 se zaměřují na uživatele, kteří vyžadují od svých termokamer více a kteří věnují velké množství času zkoumáním teplotních problémů různých zařízení.“ řekl Rickard Lindvall, viceprezident a generální ředitel společnosti FLIR Instruments. „Zaměřili jsme se na ergonomii, abychom snížili zátěž techniků, ale nezapomněli jsme také zajistit potřebnou citlivost, čistotu obrazu a zlepšení pracovního postupu, aby mohli technici při kontrole rychle a snadno najít problémy a vytvořit zprávy.“

flir t5x 3

Termokamery FLIR T530 a T540 budou dostupné v květnu u autorizovaných distribučních partnerů FLIR. Více informací najdete na stránce www.flir.com/T500Series.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku