Nové termokamery FLIR T530 a T540 s rozsahem otáčení 180°

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

FLIR Systems, Inc. představil profesionální termokamery T530 a T540 určené pro termovizní techniky pracující v různých prostředích, např. v odvětví výroby a distribuce energie či ve výzkumných laboratořích.

Tyto nové kamery nabízejí vylepšenou ergonomii s optickými bloky s rozsahem otáčení 180°, automatické laserové zaostřování a objektivy s automatickou kalibrací, které lze zároveň použít v několika vybraných modelech termokamer FLIR.

Společnost FLIR navrhla řadu T500 s optickým blokem otočným o 180°, aby usnadnila termovizním technikům teplotní kontroly. Termovizní technici tak mohou díky rotaci detektoru kamery termokamery snímat obraz nad, pod nebo dokonce kolem překážek z pohodlné pozice. Díky optice AutoCalTM mohou být objektivy sdíleny mezi jednotlivými modely řady T500 nebo s novou řadou termokamer FLIR Exx bez nutnosti sekundárního párování nebo tovární rekalibrace. Tyto inteligentní objektivy vytvářejí ostré snímky a používají data získaná z laserového měření vzdálenosti během automatického zaostřování za účelem dosažení vysoké přesnosti měření teploty.

flir t5x 1

Kamery řady T500 nabízejí mimořádnou kvalitu termovizního obrazu díky technologii FLIR Vision ProcessingTM, která kombinuje proprietární adaptivní filtrování s čitelností technologie FLX MSX® a zdokonalením obrazu UltraMax®. Díky rozlišení termovizních snímků až 464×348 (161 472 pixelů) a vynikající citlivosti a čistotě obrazu mohou termovizní technici identifikovat jemné teplotní rozdíly za pomoci 4-palcového dotykového displeje, který má čtyřnásobné rozlišení oproti srovnatelným termokamerám.

„Nové kamery FLIR T530 a T540 se zaměřují na uživatele, kteří vyžadují od svých termokamer více a kteří věnují velké množství času zkoumáním teplotních problémů různých zařízení.“ řekl Rickard Lindvall, viceprezident a generální ředitel společnosti FLIR Instruments. „Zaměřili jsme se na ergonomii, abychom snížili zátěž techniků, ale nezapomněli jsme také zajistit potřebnou citlivost, čistotu obrazu a zlepšení pracovního postupu, aby mohli technici při kontrole rychle a snadno najít problémy a vytvořit zprávy.“

flir t5x 3

Termokamery FLIR T530 a T540 budou dostupné v květnu u autorizovaných distribučních partnerů FLIR. Více informací najdete na stránce www.flir.com/T500Series.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, únor 2020

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku a software

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Turck na veletrhu Amper 2020 Digitalizace výrobních procesů již není vize budoucnosti. Přijďte se přesvědčit ve dnech 17.-20.3.2020. Hala V, stánek 2.06.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.