Mnohem víc než jen analýza kvality elektrické energie

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Systém přístrojů Bender je rozšířen o komplexní řešení sběru dat POWERSCOUT© pro analýzu elektrických sítí. Doplňuje tak systém o archivační a systémové řešení zastřešující všechny přístroje na jediném místě.

Moderní systémy napájení jsou stále komplexnější. Příčiny poruch jsou však současně stále pestřejší a jejich analýza složitější. K zajištění bezpečnosti provozu je v dnešní době nezbytné mít přístup k velkému rozsahu naměřených hodnot ze všech komponent a tyto hodnoty také správně zobrazit a vyhodnocovat. V průmyslové oblasti jsou to pak především elektrické veličiny, které nám poukazují na stav napájecí soustavy.
Již před několika lety jsme Vám představili řadu přístrojů PEM pro analýzu kvality elektrické sítě. Později byly tyto přístroje rozšířeny o převodníky COM s monitorem stavu COMTRAXX© CP700. Tím se stala všechna naměřená data o aktuálním stavu sítě dostupná v centrálním zobrazovacím a monitorovacím systému CP700.
Komunikace na bázi IP technologií tak umožnila přenášet mnohem větší balík dat a zobrazit i průběhy přechodných dějů.
Nové analyzátory sítě řady PEM a monitor stavu CP700 podporují jak IP komunikaci s protokolem Modbus / TCP, tak komunikaci po sběrnici Modbus / RTU. Uživatel má tedy možnost pokračovat v použití standardu RS485 nebo může přejít na moderní IP komunikaci.

vic nez analyza 2018 1

Vývoj byl zahájen na základě osvědčeného softwaru z převodníku rozhranní COM465IP, ke kterému bylo přidáno další komunikační rozhraní, analytické nástroje, uživatelské příkazy a rozhraní na dotykové bázi. 7“ TFT barevný dotykový displej panelu CP700 přináší integraci převodníku rozhraní všech přístrojů na sběrnici BMS na TCP/IP, nebo protokolu Modbus/TCP a také připojené přístroje na Modbus/RTU, vše dohromady v jediném přístroji. Uživatelské rozhranní web serveru přístroje nabízí také kompletní uživatelské menu v českém jazyce.
Tím však inovace neskončila, ale pokračovalo se dál.

vic nez analyza 2018 2

vic nez analyza 2018 3

vic nez analyza 2018 4

Jak shromáždit data z více míst, jak sloučit více analyzátorů sítí, jak zobrazit průběhy odběrů, jak zobrazit týdenní, měsíční popřípadě roční odběry jednotlivých míst.
Odpovědi na tyto otázky přináší softwarové řešení nazvané POWERSCOUT©.
Systém POWERSCOUT obsahuje průvodce, který vám umožní vytvářet vlastní šablony a náhledy naměřených dat. Bylo by možné popsat mnoho stránek o tom, jak lze data zobrazit, ale více než tisíc slov asi v tuto chvíli promluví skutečné obrázky s naměřenými hodnotami.

vic nez analyza 2018 5
Systém je možné instalovat na vlastní servery zákazníka, nebo využít cloudové řešení se zabezpečeným přístupem.
Pro zobrazení je možné využít bargraf, analogové zobrazení hodnoty nebo digitální, nastavit si prahové meze. Zobrazit například průběhy odběrů jako grafy v čase.
Jako týdenní odběr elektrické energie mohou být použity sloupcové grafy. Pro porovnání různých budov, provozů, strojů apod.

vic nez analyza 2018 6
Specifickým zobrazením pak může být měsíční graf s barevně zobrazenými odběry v jednotlivých dnech měsíce a příslušných hodinách každého dne.

vic nez analyza 2018 7
V neposlední řadě bych Vám rád ukázal také tzv. Sankey diagram, u něhož šířka reprezentuje vždy danou hodnotu na daném místě instalace. Je možné si tak zobrazit jednotlivé úrovně spotřeby od hlavního přívodu, přes podružné rozváděče až po jednotlivé spotřebiče a stanovit tak priority pro snižování nákladů za energii nebo také zkalkulovat například výrobní náklady apod.

vic nez analyza 2018 8
Více informací Vám poskytnou pracovníci firmy GHV Trading.

GHV Trading, spol. s r.o.
Edisonova 3, 612 00 Brno
Tel.: +420 541 235 532-4
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.ghvtrading.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, srpen 2019

Číslo je zaměřené na PLC, řídicí systémy, operátorské panely, průmyslové a kolaborativní roboty.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Magnetizujeme svět. Vše okolo magnetů. Přesné součásti pro přední světové inovátory v oblasti osobních automobilů, užitkových vozidel a průmyslových aplikací.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.