Inovace multifunkčního testeru instalací C.A 6116

Typografie
 • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Inovovaná řada přístrojů převzala od svého předchůdce provedení v kompaktním odolném pouzdru s vysokým krytím (IP53), testery jsou však nyní již v kategorii CAT IV. Zachovaly si snadné intuitivní ovládání od svého předchůdce, rychlé a efektivní měření i volbu parametrů na přehledném grafickém displeji.

novy ca 6117 1

U obou vyšších verzí je však po zapnutí na první pohled nápadná barevná grafická obrazovka (obr. 2) umožňující ještě snadnější orientaci na displeji. Ekonomická verze C.A 6113 si ponechala původní černobílou obrazovku. Užitnou hodnotu všech verzí zvyšuje vyšší hodnota testovacího proudu 7,5 A umožňující rozlišení při měření impedance až 1 mΩ. Nejvyšší verze označená C.A 6117 umožňuje měření úbytku napětí na vodiči pro snadnější návrh průřezu vodiče a je vybavena tabulkou hodnot pojistek pro rychlou orientaci. Oba tyto přístroje jsou nyní navíc vybaveny baterií Li-Ion 10,8 V/5,8 Ah, která zvyšuje provozuschopnost přístroje až na 24 hodin. Ekonomická verze C.A 6113 si ponechala napájeni NiMH 9,6 V/4 Ah. Přístroje nabízejí uživatelům navíc k selektivnímu měření uzemnění kleštěmi bez rozpojení obvodu i měření uzemnění pomocí sond metodou 3P.

novy ca 6117 2
Na obrázku 1. je tester při měření impedance smyčky. Naměřené hodnoty – Vypočítaný zkratový proud 11,8 A, impedance smyčky 19,31 Ω, reálný odpor smyčky 19,08 Ω a indukčnost 9,6 mH. Všechny tyto hodnoty se zobrazují současně během jednoho měření, což velmi urychluje práci
s přístrojem. Měření impedance smyčky lze provádět bez vybavení proudového chrániče 30 mA testovacím proudem 6, 9 nebo 12 mA dle potřeby jako u předchozích verzí, nebo velkým testovacím proudem o hodnotě 7,5 A. Všechny přístroje měří izolační odpory do 2 GΩ s testovacím napětím od 50 V do 1000 V a zobrazují induktivní složku při měření impedance smyčky. Grafické obrazovky přístrojů umožňují kromě měření napětí a proudů také měření výkonu a harmonických a zobrazení průběhů napětí a proudů na obrazovce přístroje. K tomu slouží měřicí převodník proudu C177A a vnitřním průměru 52 mm. Přístroj je již v základní verzi vybaven sondou pro ovládání jednou rukou, což usnadňuje obsluhu přístroje. Velká přehledná grafická obrazovka nabízí také snadné intuitivní ovládání a zobrazování naměřených hodnot a symbolů pro interpretaci výsledků (viz obr. 2). Přístroje jsou vybaveny USB rozhraním pro přenos dat a nastavování přístroje. Základní programové vybavení ICT Data SW pro přenos dat je již v ceně přístroje. K dispozici je jako příslušenství na objednávku také sofistikovaný program DataView, umožňující i spolupráci se všemi přístroji firmy Chauvin Arnoux vybaveným rozhraním. Práci s přístrojem a přístup k funkcím usnadňují navigační kurzory. Přístroje C.A 6116N a C.A 6117 jsou v kategorii CAT III/ 600V, CAT IV/ 300 V a jsou proto vhodné pro použití i těch nejnáročnějších provozech.

novy ca 6117 3

Základní měřicí funkce přístroje:

 1. Měření odporu a kontinuity (propojení)
 2. Měření izolačního odporu napětím 50 V, 100 V, 250 V, 500 V a 1000 V do hodnoty 2 GΩ
 3. Měření uzemnění, metoda měření pomocí 3 sond pro neživé instalace
 4. Měření uzemnění, selektivní měření kleštěmi bez rozpojení odvodu na živých instalacích
 5. Měření celkové hodnoty zemního odporu soustavy
 6. Měření Impedance smyčky Zs a vnitřního odporu sítě Ri se zobrazením reálné a induktivní složky
 7. Měření úbytku napětí na vodiči pro správný návrh průřezu vodiče a tabulka hodnot pojistek (Pouze u verze C.A 6117)
 8. Měření chráničů typu AC, A a B (B pouze pro verzi C.A 6117) nabíhajícím a impulzním proudem
 9. Měření fázových proudů proudu pomocí kleští typu C177 a C177A (ø 52 mm) nebo MN (ø 22 mm)
 10. Měření sledu fází
 11. Měření výkonu, účiníku a celkového harmonického zkreslení
 12. Měření harmonických do 50 té harmonické napětí a proudu
 13. Zobrazení měřeného průběhu na displeji (U, I, harmonické) – osciloskop
 14. Baterie Li-Ion (C.A 6116N, C.A 6117) nebo NiMH (C.A6113)

novy ca 6117 4

Virtuální klávesnice přístrojů umožňuje okamžitě po změření hodnoty editovat zákaznické informace, např. označení měřeného objektu, místo měření atd. Grafická obrazovka umožňuje jednak nápovědu v českém jazyce, jednak zobrazení správného zapojení pro všechny funkce přístroje, čímž velmi usnadňuje a urychluje měření, jednak poskytuje informace o stavu instalace a nabízí interpretaci naměřených výsledků.
Přístroje C.A 6116N a C.A 6117 se dodávají s praktickou odolnou přenosnou brašnou, soupravou Hands free pro snadné zavěšení přístroje na krk uživatele (obr. 4), řemínkem na přenášení přístroje, napájecím adaptérem, 2 měřicími kabely - třípramenným a se zástrčkou, krokosvorkami, měřicími hroty, sondou dálkového ovládání, USB kabelem, programem ICT SW a českým návodem. Jako příslušenství na objednávku si lze objednat klešťové převodníky ve dvou velikostech a třech rozsazích, se kterými lze měřit unikající proudy od hodnoty 5 mA, fázové proudy až do hodnoty 200 A, měřit uzemnění a impedanci smyčky bez rozpojování vedení a zobrazovat průběh proudu na obrazovce přístroje, soupravu pro měření uzemnění (několik verzí dle potřeby uživatele) atp.

novy ca 6117 5
Zájemcům o přístroj nabízíme kvalitní přístroje od renomovaného výrobce s více než 120 letou tradicí, moderní koncepci přístrojů, pomoc s výběrem nejvhodnější verze, dobrou cenu, profesionální poradenství i přístup k zákazníkům, možnost předvedení přístroje zdarma a záruční a pozáruční servis v autorizované firmě. Zájemci o podrobnější informace se mohou obrátit na pracovníky firmy GHV Trading přímo ve firmě, nebo nás kontaktovat na tel.: +421 255 640 293, +420 541 235 532-4, nebo nám napsat e-mail na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

GHV Trading spol. s r. o.
Kounicova 67a, 602 00 Brno, ČR
Tel.: +420 541 235 532-4
+421 255 640 293
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.ghvtrading.cz
www.ghvtrading.sk

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2024

Číslo je zaměřené na spínací techniku, bezpečnost strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku