Energomonitor: Přehled o spotřebě energií do každé domácnosti a firmy

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Elektrikáři, energetičtí auditoři, elektrotechnici, prodejny a e-shopy s elektronikou, zbystřete! Máte příležitost rozšířit své portfolio služeb a produktů o Energomonitor, cenově dostupné zařízení pro dálkový monitoring spotřeby energií v domácnostech i firmách.

energomonitor 1

Hlavní překážkou pro efektivní správu energií v domácnostech a ve firmách bývá zpravidla nemožnost pohodlné kontroly spotřeby. Většina lidí se shodne na tom, že mít přehled o spotřebě elektřiny, plynu a vodě, je užitečná věc. Ale v praxi zpravidla chybí nástroj, který by tyto informace odběrateli snadno a přehledně zprostředkoval.
Když už si spotřebitel dá tu práci, že si v pravidelném intervalu opisuje stav měřáků, pak je schopný z těchto čísel vyčíst poměrně málo hodnotných informací, pravděpodobně jen celkový součet spotřeby. Pokud má však tato informace k něčemu být, je potřeba měřáky opisovat poměrně často, což dělá z kontroly spotřeby energií zpravidla otravnou rutinní a časově náročnou práci, a to ještě s rozporuplnými výsledky.
Většina lidí proto energie do jisté míry ignoruje. Bere je jako něco, co prostě musí zaplatit a vlastně je moc neřeší. Což je škoda. Spotřeba energií má vliv nejen na spotřebitelovu peněženku, ale lze z ní vyčíst i dost dalších informací o celkovém stavu domácnosti či firmy.
A pak je tu Energomonitor. Nástroj pro dálkový monitoring spotřeby, který vnáší do spotřebitelského segmentu energetiky standardy 21. století.

energomonitor 2

Co je Energomonitor

Energomonitor je zařízení na měření spotřeby energií. Po prvotním nastavení automaticky sbírá data z elektroměru, plynoměru, vodoměru či teploměru v intervalu 90 vteřin. Tato data ukládá, zpracovává a zobrazuje ve vlastní online aplikaci, dostupné odkudkoli na světě, kde je připojení k internetu.
Sběr dat každých 90 vteřin umožňuje nahlížet na spotřebu domácnosti prakticky v reálném čase. Jaké užitečné informace se z takového množství naměřených dat může snadno a na první pohled dozvědět i běžný spotřebitel, který nemá žádné technické vzdělání?

Aktuální spotřeba
Samozřejmě, to je ta nejzákladnější informace. Po pár dnech měření, kdy již člověk zná spotřebu, které je u něj v domácnosti běžná, pak je z informace o aktuální spotřebě schopný říct, zda je u něj doma vše v pořádku. Jestli po odchodu do práce nezapomněl puštěné něco, co běžně vypíná nebo zda naopak není spotřeba nižší, než je obvyklé.

Srovnání spotřeby v týdenním či měsíčním pohledu
Že v lednu se protopí více než v srpnu, je asi pochopitelné, zvláště při topení elektřinou, ale pokud v jeden letní měsíc činí spotřeba výrazně více než v jiný měsíc téhož ročního období, stojí to již za pozornost. Nemá některý spotřebič závadu, díky které odebírá výrazně více proudu? Není někde nějaký černý odběr?

Rozložení spotřeby v průběhu dne
V denním pohledu spotřebitel vidí, zda křivka spotřeby odpovídá tomu, co by očekával. Že největší zátěž je v domácnosti kumulována ráno a večer, když jsou obyvatelé doma, ve firmě naopak bude pravděpodobně největší spotřeba naopak přes den. Pokud je např. ve firmě výrazná zátěž večer nebo o víkendu, rozhodně to stojí za průzkum. Nepoužívá o víkendech firemní stroje někdo tajně pro soukromé účely?

Upozornění e-mailem nebo SMSkou
V aplikaci Energomonitoru je možné si nastavit upozornění, které zašle e-mail nebo SMSku ve chvíi, kdy nastane spotřebitelem předem definovaný stav. Ten může být definovaný zcela libovolně. Je možné dostat upozornění např. pokud spotřeba v určitém čase překročí určitou hodnotu nebo naopak klesne pod určitou hodnotu.

energomonitor 3

V kostce tedy Energomonitor:

  • Dává přehledné informace o spotřebě a to nejen v megawatthodinách, ale i v korunách. Těm rozumí každý.
  • Upozorňuje na havarijní stavy. Po správném nastavení se vám již nestane, že ve sklepě bude měsíc odtékat voda z prasklého potrubí.
  • Upozorňuje na změny dlouhodobých stavů.
  • Funguje jako hlídací pes, zda je v domácnosti či ve firmě vše v normálu či tak, jak by spotřebitel očekával.
  • Dává relevantní podklady pro případná úsporná opatření.

Spolupracujte s námi

Energomonitor sami vyvíjíme a vyrábíme a v současné době budujeme síť maloobchodních prodejců a techniků, kteří zařadí Energomonitor do svého stávajícího portfolia produktů a služeb. Energomonitor je proto vhodným rozšířením portfolia pro elektrikáře, energetické auditory a poradce, elektrotechniky, prodejce elektroniky, revizní techniky a další.
Zdarma vás proškolíme v tom, co vše Energomonitor umí a v čem může doplnit vaše stávající podnikání.

Zaujal vás Energomonitor?
Kontaktujte nás!

Martin Hudec
Mobil: 603 470 941
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
Energomonitor s.r.o.
Na Florenci 1270/31
110 00, Praha – Nové Město
www.energomonitor.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2023

Číslo je zaměřené na napájecí zařízení, zálohovaní, měření a regulaci odběru elektrické energie.

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Najdete nás na Facebooku