Dvoupólové zkoušečky napětí Fluke T110, T130 a T150 - Výzva k dobrovolnému vrácení výrobků z důvodu závady

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost Fluke Corporation zjistila bezpečnostní problém, který se týká některých dvoupólových měřicích přístrojů Fluke T110, T130 a T150.

Jako preventivní opatření se společnost Fluke rozhodla dobrovolně svolat všechny tyto výrobky a poskytnout zákazníkům nové a vylepšené ekvivalentní náhradní produkty.

Popis problému

Bylo zjištěno, že u některých svolávaných přístrojů může dojít k předčasnému selhání propojovacího kabelu při cyklickém namáhání v ohybu. Nedávné experimenty prováděné firmou Fluke ukázaly široký rozptyl v počtu cyklů potřebných k selhání, které vykazovaly svolávané měřicí přístroje, což znamená, že některé svolávané přístroje podléhají selhání dříve než se očekávalo, což vede ke zkrácení životnosti některých z nich, což považuje společnost Fluke za nepřijatelné.

Dále, kabel může selhávat přerušovaně, takže, v závislosti na orientaci ohybu kabelu se může stát, že přístroj projde zkouškou samokontroly kontinuity, nebo validací na známém zdroji napětí, zatímco následné testy mohou vykazovat falešně negativní výsledky.

Primární funkcí měřiče napětí je, že detekuje přítomnost nebo nepřítomnost napětí, čímž umožňuje uživateli určit, zda se může dotknout elektrické instalace a začít bezpečně pracovat.

Falešně negativní výsledek může vést k úrazu elektrickým proudem nebo k elektrickému oblouku při následných činnostech uživatele v důsledku falešně negativní indikace, což může vést ke zranění nebo dokonce ke smrti. Kvůli tomuto riziku prosíme zákazníky, ABY OKAMŽITĚ UKONČILI používání svých měřičů napětí série T a aby postupovali podle svolávacích pokynů uvedených v části níže.

svolani fluke TZ

Čeho se výměna týká:

  • Jde o veškeré zkoušečky řady Fluke T110, T130, T150 (ve standardních verzích i ve verzích / VDE) dodané na trh s výrobními čísly od 2157000(0) do 4351999(9)
  • Týká se všech variant a akčních setů
  • Netýká se modelu T90, ten není touto akcí dotčen
  • Zkoušečky dodané naší firmou GHV Trading po 1.11.2018 již budou ze sérií s odstraněnou závadou

Kompletní průvodní informaci týkající se této svolávací akce najdete na tomto odkazu.

Co musíte nyní udělat

Přejděte na adresu www.fluke.cz/tpt-recall. Tato webová stránka bude obsahovat všechny podrobnosti spojené s tímto svoláváním výrobků.

Na této stránce vyplňte úplně formulář pro svolání, včetně Vašeho jména a dodací adresy.
Odkaz na formulář naleznete zde.

Uveďte množství měřičů napětí T110, T130 a/nebo T150, které vlastníte.
Společnost Fluke vám zašle předplacenou přepravní nálepku s vyplněnou adresou pro vrácení každého z vašich svolávaných přístrojů. Po obdržení nálepky na balík prosím objednejte vyzvednutí balíku na tel. v České republice +420 233 003 300 a na Slovensku + 421 2-16877.

Přístroje prosím zabalte do krabice, jednu vytištěnou kopii přepravního listu nalepte z vnější strany krabice a druhou kopii prosím vložte dovnitř balíku. Vždy zasílejte zpět pouze samotné přístroje bez krabiček nebo dalšího příslušenství.

Po obdržení svolávaných měřičů vám společnost Fluke zašle náhradní výrobky. Náhradní výrobek by měl být odeslán společností Fluke do 24 až 48 hodin po obdržení vašeho svolávaného měřiče napětí.

Kontaktní informace naleznete na adrese www.fluke.cz/tpt-recall
Nebo se můžete obrátit přímo na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Popřípadě telefonicky na čísle: +31 4 0267 5406

Jako dovozce firmy Fluke do České a Slovenské republiky je firma GHV Trading, spol s r.o. připravena Vám zodpovědět vaše dotazy popřípadě poradit při procesu registrace vaší výměny zařízení.

GHV Trading, spol. s r.o.
Ing. Jan Kančo
Tel.: +420 724 570 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.

Najdete nás na Facebooku