Archivace měřených dat na dvojí způsob

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Datalogger (DLU) společnosti Panasonic Electric Works umožňuje efektivně evidovat, archivovat a poskytovat data široké škály aplikací jako je měření spotřeby elektrické energie (plynu, vody, páry, pohonných hmot apod.), vzdáleně sledovat bezobslužné provozy nebo monitorovat stav výrobní linky.


Data jsou přehledně ukládána do souboru CSV, což velmi zjednoduší jakékoliv následné zpracování. Celé zařízení lze nastavit přes webové rozhranní připojeného PC. K jednotce DLU lze připojit rozšiřitelné moduly FP0 a pro připojení vstupů po sériovém rozhranní jsou k dispozici 4 varianty komunikačních kazet.

Datalogger
Data Logger Unit (DLU) získal „bratříčka" a tak lze vybírat ze dvou vhodně se doplňujících alternativ. Zatímco DLU ukládá na kartu CF jeho mladší sourozenec sází na SD kartu. Nese označení Data Logger Light (DLL), ale rozhodně se nejedná o žádnou ořezanou variantu. Jednotce DLL přibylo USB, integrované rozhranní RS232/485 a možnost nastavovat jednotku SW nástrojem Toolware. Obě zařízení mají stejné vnější rozměry a dokáží ukládat, a dále po Ethernetu poskytovat, data až 99 připojených zařízení. Data lze přenášet pomocí CF/SD karty; v rámci sítě existuje možnost je zasílat e-mailem nebo k nim přistupovat přes protokol FTP. Pro vzdálené připojení je možno použít jednotku FP Modem-56k.
Obě zařízení spolu s inteligentními elektroměry nachází uplatnění v projektech energetického managementu výrobních závodů a kancelářských budov.

Panasonic Electric Works Europe AG, organizační složka
Administrativní centrum PLATINIUM, Veveří 111, 616 00 Brno
Tel:. +420 541 217 001
Fax: +420 541 217 101
http://www.panasonic-electric-works.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.

Najdete nás na Facebooku