Odborná studie - Jak mohou výrobci strojů zvýšit ziskovost a snížit prostoje strojního vybavení

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost Eaton zveřejnila odbornou studii na téma Ochrana obvodu – nezbytná opora pro váš stroj, z něhož se výrobci strojů dozvědí, jak mohou pomocí úspěšné strategie ochrany obvodu získat konkurenční výhodu.

Odborná studie společnosti zabývající se řízením energie popisuje, jak mohou výrobci strojů zajistit bezpečnost obsluhy, zvýšit dobu provozu stroje, produktivitu a v konečném důsledku ziskovost sobě i OEM zákazníkům z oblasti výroby.

Odborná studie se zabývá poruchami v elektrickém obvodu, jako jsou např. nadproud, residuální proud,obloukový zkrat a přepětí. Dále též popisuje, jak tyto jevy mohou ohrozit energetický systém a jeho uživatele. Poté shrnuje možné důsledky v případě žádné nebo nedostatečné ochrany obvodu, jak takovým problémům předcházet nebo omezit jejich dopady a zdůrazňuje rovněž platné normy a dostupné výrobky.

studie stroje cl

„Výběr a zajišťování dodávky správných ochranných prvků a jejich rovnoměrné využití v rámci celé energetické distribuční sítě je složité a náročné,“ řekl Dr. Peter Terhoeven, manažer skupiny pro výzkum a vývoj společnosti Eaton. „Nicméně, výrobci strojů mohou i tak získat pro své výrobky konkurenční výhodu, pokud v oblasti prvků pro ochranu obvodu naleznou partnera s patřičným sortimentem, dostatečnými zásobami a komplexním technickým i logistickým zázemím. Problematiku konstrukčních problémů tak při rozhodování o prodeji může nahradit problém ochrany obvodu.“

Dokument pro výrobce strojů představuje průvodce rozsáhlou a složitou oblastí. Ukazuje, že kromě zvýšení bezpečnosti obsluhy může správná ochrana obvodu zamezit výrobním ztrátám nebo je výrazně omezit. Takové ztráty může způsobit náhodný zkrat, výpadek energie, selhání zařízení nebo poškození prouděním přebytečné elektrické energie, nadproudem, přepětím nebo z jiných příčin.

Vhodnou strategií ochrany obvodu lze maximalizovat produktivitu i dobu provozu a zajistit, že v případě poruchy se vypne pouze okruh v místě poruchy; zbytek systému pokračuje ve výrobě bez přerušení. Správná ochrana rovněž zvyšuje dobu provozu zasaženého obvodu tím, že k přerušení proudu dojde dřív, než by mohl způsobit vážné a trvalé škody.

Společnost Eaton nabízí jedinečnou škálu špičkových výrobků a systémů včetně RCD, MCB, MCCB, ACB, pojistek a hydromagnetických jističů. Představuje tedy ideálního partnera pro řešení těchto problémů od návrhu řešení až po instalaci a údržbu.

Tato odborná studie je volně dostupná ke stažení na www.eaton.eu/cz/cp/gen, pro více informací o společnosti Eaton navštivte www.eaton.cz. Pro všechny poslední novinky se připojte na Twitter přes (@Eaton_EMEA) nebo je naleznete na naší (Eaton EMEA) LinkedIn firemní stránce.

Eaton Elektrotechnika s.r.o.
Komarovska 2406
193 00 Praha 9
Tel: +420 267 990 411
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.eaton.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku