Vše, co potřebujete pro průmyslový ethernet: kvalitní konektory i patch kabely

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Snadné připojení konektoru hraje v oblasti průmyslového ethernetu obzvláště důležitou roli - ať se jedná o konektor RJ45, známý z používání v budovách, nebo M12, který je standardem v průmyslovém prostředí.

Těmto požadavkům odpovídá řada konektorů EPIC® DATA od LAPPu, které lze snadno připojit k odpovídajícím kabelům – a to bez použití speciálních nástrojů. To šetří nejen čas při montáži, ale také náklady.

EPIC® DATA M12D je konektor pro Cat.5 s D-kódováním pro rychlou a snadnou instalaci na místě montáže. Instalace se provádí ve třech základních krocích: nejprve je třeba odstranit vnější plášť kabelu a odšroubovat uzávěr konektoru. Ten obsahuje konektorovou vložku se zářezovými svorkami (IDC) s barevnou identifikací pro snadné a přesné přiřazení vodičů. Konektor je ve finále zapojen opětovným zašroubováním uzávěru.

Ke konektoru EPIC® DATA M12D lze připojit téměř každý kabel Cat.5: od klasického kabelu PROFINET s AWG22 až po tenké průmyslové ethernetové kabely s AWG26. Nový konektor EPIC® DATA M12D navíc umožňuje přenosovou rychlost až 100 Mbit/s a stupeň krytí IP67.

patch kabely 2

V dobách Internetu věcí se požadavky na kabelové technologie obrovsky mění. Rostoucí datové rychlosti vyžadují vysoce výkonnou síť. Je zapotřebí kontinuity na všech úrovních komunikace, a to s vhodným řešením kabeláže, které odolává i problémům drsného průmyslového prostředí. Vy se nyní můžete spolehnout na vysoce kvalitní systém kabeláže „made by“ LAPP, který zabrání poruchám, prostojům a problémům spojeným s kvalitou.

Patch kabely – hotové propoje pro ethernet

S rostoucím množstvím zařízení používající jako komunikační sběrnici ethernet roste i počet požadavků na hotové propoje zakončené konektory RJ45 nebo M12, případně jejich kombinací. Tyto propoje označené ETHERLINE® patch kabely je možné získat ve standardních délkách od 1 do 20 metrů v provedení pro flexibilní použití nebo pro uložení v energetickém řetězu a trvalý pohyb.

patch kabely 1

Nově je v sortimentu propoj vhodný pro torzní namáhání s označením ETHERLINE® TORSION. K dispozici jsou provedení osazené kabely se specifikací pro Cat.5e / Cat.6 / Cat.6A s přenosovou rychlostí až 10 Gbit/s.

Nenašli jste v katalogu odpovídající provedení z hlediska délky nebo zakončení? Sestavte si svůj kabel na míru přesně tak, jak potřebujete. Během chvilky to zvládnete s naším online Vyhledavačem kabelové konfekce.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl duben 2020

ElektroPrůmysl.cz, květen 2020

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Rittal - The System. Faster – better – everywhere. Celek je vždy více než jen pouhý součet jednotlivých částí.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.