Větší bezpečnost a plná funkčnost

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jednopólový konektor 16BL byl vyvinut speciálně pro nouzový přívod energie a průmyslové aplikace s vysokými proudy. Díky velkému důrazu na bezpečnost, větší flexibilitě a jednoduchému ovládání představuje tento konektor od Stäubli Electrical Connectors (dříve pod značkou Multi-Contact) vždy bezpečné a snadné použití.

Zajistí spolehlivý přenos elektrické energie i v extrémních klimatických podmínkách při teplotách od -40 do +120 °C.

Typické příklady využití 16BL zahrnují distribuci elektřiny a mobilní, případně nouzové, zdroje energie v průmyslových aplikacích. Konektor je navržený pro vysoké proudové zatížení až 630 A a jeho robustní konstrukce s odolnými komponenty poskytuje stupeň krytí IP65, IP68 a IP69 včetně odolnosti vůči slané mlze.

Snadnější použití

Konektor 16BL s novým bajonetovým uzamykacím systémem umožňuje snadnou a bezpečnou manipulaci i v náročných podmínkách. Úhlový adaptér s napojením pod úhlem 45° představuje ekonomické řešení, které zároveň není prostorově náročné a snižuje mechanické zatížení samotného konektoru – každý, kdo někdy zapojoval a odpojoval kabely s velkým průřezem vodiče, dobře ví, jak náročné takové napojení může být. Stejně tak nový systém instalace samice pomocí čtyř šroubů poskytuje vyšší stabilitu a nižší zátěž pro stěnový panel.

SEC 16BL

Spolehlivé napojení

Bajonetový uzamykací systém s úhlem 45° a krimpované kabelové zakončení AxiClamp jsou zárukou spolehlivého napojení. Různé možnosti barevného i mechanického kódování usnadňují okamžitou identifikaci a správné zapojení bez rizika záměny konektorů, a to i za snížené viditelnosti nebo při vyšší míře znečištění. Pro ochranu uživatelů jsou konektory konstruovány s ochranou proti náhodnému dotyku v rozpojeném stavu ve stupni krytí IP2X. Díky integrovanému senzoru může být 16BL součástí bezpečnostního okruhu pro strojní zařízení dle normy IEC 61984.

Na dlouhá léta

Kromě vysokého počtu spojovacích cyklů, který dosahuje až 5 000 v závislosti na okolních podmínkách, garantuje ověřená technologie MULTILAM konzistentní vysokou kvalitu kontaktu s nízkým odporem a nízkým zahříváním po celou dobu životnosti. Doplňkové příslušenství jako jsou ochranné krytky spolehlivě ochrání vůči vlhkosti, prachu i kontaminaci chemikáliemi a dlouhodobě zajišťují bezpečnost. Další z výhod konektorového systému 16BL je možná kombinace třech různých variant samčího konektoru s jednou samicí, což ulehčuje plánování, instalaci i samotné užívání.

Kompatibilita se stávajícími systémy 16BV

Konektor 16BL je výsledkem neustálého vývoje předchozí varianty systému 16BV, který je na trhu velmi hojně rozšířen. Vzhledem k řadě nových funkcionalit 16BL není možné využívat tyto konektory v kombinaci s předchozím systémem. Pro uživatele systému 16BV, kteří by rádi využili i nových možností, které přináší právě 16BL, máme připraveny standardní kabelové adaptéry. Kompletní náhrada za nový systém je také možná a díky identickému montážnímu schématu i velmi snadná. V neposlední řadě zůstávají v prodeji i konektory 16BV.

Stäubli Systems, s.r.o.
Hradecká 536 530 09 Pardubice
Tel.: +420 466 616 126
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.staubli.com/electrical

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl duben 2020

ElektroPrůmysl.cz, květen 2020

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Rittal - The System. Faster – better – everywhere. Celek je vždy více než jen pouhý součet jednotlivých částí.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.