Ucelený sortiment kabelových chrániček GEWISS

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Elektro-System-Technik, s. r. o., výhradní dodavatel značky GEWISS v ČR a SR, představuje ucelený sortiment ohebných a tuhých kabelových chrániček, které jsou vyrobeny na nejmodernějších strojích z pečlivě vybraných materiálů.

Ohebné kabelové chráničky FK

FK9 je nová lehká ohebná chránička vyráběná z PVC s odolností proti stlačení 320 N a odolností proti nárazu 1 J při -5 °C, klasifikovaná chránička 22212. FK9 je doporučena pro montáž do drážek ve zdi nebo stropu a představuje nejlepší řešení pro projekty, kde není požadovaná velká odolnost proti nárazu, ale zároveň kde není místo pro kompromisy z hlediska kvality.
Profil chráničky FK9 je charakterizován speciální geometrií žeber, která zvyšuje ohebnost a zatížitelnost a snižuje tepelnou paměť – vlastnosti, které zjednodušují a urychlují pokládku a zapojení. FK9 je k dostání v 6 průměrech (od 16 do 50 mm) a hodí se pro každou instalaci. Dodává se v klasické šedé barvě RAL7035, s nebo bez protahovacího drátu. Palety jsou opatřeny bílou smršťovací fólií, která chrání cívky před UV zářením, zároveň zajišťuje zvýšenou odolnost proti povětrnostním vlivům a lepší ochranu při venkovním skladováním.

Typy provedení

Ohebná chránička FK9 vyráběná z PVC k dostání s nebo bez protahovacího drátu, v průměrech od 16 do 50 mm, v šedé barvě RAL7035. Doporučeno pro instalace do cihlových stěn a stropů.
Ohebná chránička FK15 je k dostání s nebo bez protahovacího drátu, v průměrech od 16 do 63 mm a v 6 barvách, vyrábí se z PVC a je vhodná pro instalace do cihlových stěn, stropů a potěrů.
Ohebné chráničky FK-Xtreme jsou určeny k ochraně proti tekutému betonu. Jsou k dostání v 6 barvách, rozsah průměrů je 20 až 40 mm.
Polypropylénové chráničky ICTA a FKHF jsou klasifikovány jako Low Smoke Zero Halogen (nízká produkce kouře, bezhalogenové), proto se mohou instalovat ve veřejných budovách a do sádrokartonových stěn. ICTA se dodává v 6 barvách, FKHF v šedé barvě RAL7035, obě k dostání do průměru 63 mm, s nebo bez protahovacího drátu.

chranicky gewiss 2022 1

Lehké tuhé kabelové chráničky RK

RK9 je nová lehká tuhá chránička vyrobená z PVC s odolností proti stlačení 320 N a odolností proti nárazu 1 J při -5 °C, klasifikovaná chránička 22211. RK9 je doporučená pro montáž elektrických zařízení s nízkým rizikem poškození nebo v méně frekventovaných místech do zdí a je nejlepším řešením všude tam, kde nežádáme velkou odolnost proti nárazu, ale zároveň nechceme dělat kompromisy s hlediska kvality.
RK9 je k dostání v 6 průměrech (od 16 do 50 mm), takže se hodí pro každou instalaci, dodává se v obvyklé šedé RAL7035 nebo bílé barvě RAL9010, s hrdlem nebo s rovným koncem. Dodává se v délkách 2 a 3 m.
Systémy tuhých chrániček lze dokonale kombinovat se systémy ohebných chrániček, se zapuštěnými rozváděči a skříněmi použitím zvláštních propojovacích spojek. GEWISS je schopen dodat nejen celou řadu tuhých chrániček, ale i tvarovky a instalační pomůcky, které vyhovují zvyklostem každého instalatéra.

Kde najdete podrobné informace

Podrobné informace najdete v přehledovém prospektu FK nebo přehledovém prospektu RK. Další informace najdete na stránkách www.est-praha.cz. V případě dotazů se neváhejte obrátit na naše technické oddělení.
Produkty Gewiss, stejně jako produkty dalších renomovaných výrobců v oblasti elektrotechniky, komunikačních a řídicích systémů, vzduchotechniky a kabelů na český a slovenský trh výhradně dodává společnost:

Elektro-System-Technik s.r.o.
Pod Pekárnami 338/12, Praha 9
Tel.: +420 266 090 711
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.est-praha.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2023

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory.

Nadcházející webináře

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku