Stäubli: nová produktová řada CombiTac direqt

Typografie
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Stäubli uvádí na trh novou generaci modulárních konektorů CombiTac direqt – montáž a údržba nikdy nebyly jednodušší.

Stäubli Electrical Connectors představuje první sérii zcela nové generace modulárních konektorů, která umožňuje kombinaci různých typů konektorů pro silovou elektřinu, signály a pneumatická napojení v manuálních i automatizovaných aplikacích s životností až 10 000 spojovacích cyklů. Lehký moderní design splňuje nejpřísnější bezpečnostní standardy a umožňuje snadnou montáž bez jakýchkoliv nástrojů – CombiTac direqt tak přináší bezpečné, spolehlivé a uživatelsky přívětivé řešení modulárního konektoru se snadnou údržbou pro celou řadu průmyslových odvětví a různých aplikací.
Již řadu let úspěšně vyrábí Stäubli Electrical Connectors řadu kvalitních konektorových řešení kombinujících silovou elektřinu, signály, data a pneumatické i fluidní spojky v jednom modulárním konektorovém systému známém pod značkou CombiTac.
Systém CombiTac nabízí zákazníkům po celém světě kompaktní řešení modulárního konektoru, které může být 100% přizpůsobeno přesným rozměrovým a technickým požadavkům a zároveň garantuje bezpečnou a stabilní výkonnost i za těch nejtěžších mechanických podmínek v náročném prostředí.
Nyní Stäubli představuje novou generaci modulárních konektorů v rámci produktové řady CombiTac a s ní získávají zákazníci ještě více flexibility při volbě vhodného modulárního konektoru. Aktuálně tak můžete vybírat ze dvou produktových řad: stávající pod názvem CombiTac uniq a nová řada CombiTac direqt.

CombiTac 2020 1
CombiTac uniq je určený pro průmyslové aplikace s nejvyššími požadavky a nabízí až 100 000 spojovacích cyklů. CombiTac direqt pružně reaguje na požadavky zákazníků a představuje modulární konektor s minimálními nároky a náklady na montáž a údržbu.
Systém “click-and-connect” umožňuje rychlou manuální montáž jednotlivých dílů bez nutnosti jakéhokoliv nářadí. Díky výrobnímu kódování jednotlivých součástí jsou jakékoliv chyby při montáži vyloučeny a nehrozí tak například opačné napojení samčích a samičích konektorů.
Všechny typy konfigurací, ať už v panelové verzi nebo pro aplikace s ochranným krytem, garantují spolehlivé napojení pro signály, silovou elektřinu a pneumatické konektory se životností až 10 000 spojovacích cyklů. Během celého životního cyklu zůstávají kontakty maximálně kvalitní a nabízí konstantně nízký odpor a stabilní výkonnost, i když jsou vystaveny nárazům nebo vibracím. K dispozici jsou konektory pro střední a vysoký proud až do 350 A se stupněm krytí IP2X na samčí i samičí straně, vybírat můžete i z pneumatických spojek až do 15 bar.

Při návrhu našich produktů jsme vždy úzce spolupracovali s našimi zákazníky po celém světě a právě díky jejich zpětné vazbě můžeme reagovat na situaci na trhu. Dnes tak umíme nabídnout optimální řešení modulárních konektorů nejvyšší kvality přesně dle požadavků zákazníků v kompletní dodávce včetně kabelové konfekce.
Nová součást naší produktové řady CombiTac direqt přináší další možnosti a její nabídka se bude do budoucna ještě rozšiřovat, bok po boku stávajícího řešení CombiTac uniq.

Martin Yiapanas, Product Manager CombiTac

Modulární konektor CombiTac řady uniq nebo direqt si můžete rychle a snadno nakonfigurovat z pohodlí kanceláře díky oceňovanému online CombiTac konfigurátoru, který dále nabízí možnost konektor v dané konfiguraci přímo objednat.
Obě produktové řady CombiTac najdou využití v různých průmyslových odvětvích včetně automatizace, výroby a testování v automotive, ve zdravotnickém průmyslu, při výrobě dopravních prostředků nebo v logistice – ve všech těchto oblastech nacházíme řadu aplikací, kde je právě modulární konektor CombiTac tím správným řešení pro vyšší efektivitu a optimalizaci výrobních procesů.

CombiTac 2020 2

Rychlý přehled produktových řad CombiTac:

CombiTac direqt:

 • Systém napojení “click–and-connect”, Montáž bez speciálního nářadí
 • Signály a silová elektřina (up to 350 A)
 • Pneumatické spojky (15 bar)
 • 10 000 spojovacích cyklů
 • Panelová verze i s ochranným krytem
  - IP65/67 a IP68/69 kryty (bílý, šedý)
  - Maximální bezpečnost
  - Odolnost vůči nárazu a vibracím
  - Splňuje standardy pro kolejová vozidla (oheň, kouř)

CombiTac uniq:

 • 100% přizpůsobitelný
 • Proud až do 300 A, napětí až do 5 kV
 • Silová elektřina, signály, data (Ethernet 10Gbit, koax, optická vlákna), termočlánky, bezúkapové fluidní a pneumatické spojky (15 bar)
 • 100 000 spojovacích cyklů
 • Panelová verze i s ochranným krytem
  - IP65/67 a IP68/69 kryty (bílý, šedý)
  - Maximální bezpečnost
  - Odolnost vůči nárazu a vibracím
  - Splňuje standardy pro kolejová vozidla (oheň, kouř)

Pro více informací kontaktujte:

Stäubli Systems, s.r.o.
Tel.: +420 731 131 734
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.staubli.com/electrical

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2020

ElektroPrůmysl.cz, září 2020

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Digitalizace výrobních procesů již není vize budoucnosti Vše pro průmyslový Ethernet, IO-Link, Průmysl 4.0, Průmyslový Cloud a mnoho dalšího...
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.