Správná volba na celý život!

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Asi bychom těžko hledali člověka, který by nechtěl mít svou práci snazší a jednodušší. Tato prostá myšlenka nás vedla k pátrání, jak bychom mohli v tomto směru našim zákazníkům pomoci.

Kabely za vás bohužel nerozvedeme, ale můžeme udělat několik věcí, díky kterým vám právě tato činnost půjde rychleji a snadněji od ruky. A jelikož se v NKT snažíme jít hlouběji pod povrch věci a hledat maličko jiná, chytřejší řešení, šli jsme přímo za vámi, našimi zákazníky, elektrikáři, co s našimi kabely pracují každý den. Ptali jsme se vás, s čím ještě můžeme pomoci, jak vaši práci s instalačními kabely zjednodušit, zrychlit a zpříjemnit. A odpověď byla jednoznačná. Potřebujete snadno a lehce s jednotlivými kabely manipulovat, vždy rychle najít ten pravý a následně s nimi co nejjednodušeji pracovat – odizolovat je a zapojit.

A proto dovolte, abychom vám představili našeho velmi milého kolegu, kterého si jistě oblíbíte i vy. Je to vozík QADDY®. Bez něj je život každého elektrikáře smutný a nezáživný. Vozík QADDY® totiž umí téměř vše. Manipulace s ním je velmi snadná a vyhnete se tak přetěžování zad a ramen při zvedání těžkých bubnů s kabely. Stačí na něj pouze jeden člověk, takže ušetří na lidech. Lze jej prostým vytažením rukojeti přeměnit na vozík, funguje i jako odviják a velmi rychle díky němu navinete kabel zpět na buben. Navíc je to silák, namotáte na něj až 700 metrů kabelu a takovouto zátěž s minimálním úsilím pak dovezete až na místo instalace. U větších stavebních projektů, kde se pokládá velké množství kabelů, je QADDY® naprosto nepostradatelný. Díky němu je práce čety elektrikářů řádově rychlejší, přesnější a snazší.

spravna volba 2022 1
Dalším řešením pro zpříjemnění a vylepšení práce elektrikářů s našimi kabely je jejich forma balení a následné odizolování. Všichni elektrikáři vědí, jak únavné je přenášet kabel a jak dokáže být až protivně neforemný. Naše kabely balíme ergonomicky a prakticky tak, aby manipulace s nimi byla co nejpřirozenější.
Z této myšlenky vzešel i další zlepšovák, který je velmi oblíbený ve Skandinávii. Jde o inovativní trhací šňůrku zjednodušující samotnou odizolaci kabelu. Šňůrka leží přímo pod pláštěm, kde ji můžete snadno uchopit a například pomocí kleští zatáhnout dozadu pro otevření pláště. Šňůrka provádí čistý a úhledný řez a lze ji rovněž použít jako nástroj k odříznutí nadbytečného pláště. Díky této jednoduché pomůcce dochází k odizolování kabelů v mžiku, bez nepříjemných poranění rukou nebo poškození samotného kabelu. Trhací šňůrka tak minimalizuje nebezpečné situace při práci s kabely. V porovnání s tradičním použitím nože nebo kleští je trhací šňůrka velmi bezpečná. Z tohoto pohledu je při práci s kabely vždy lepší používat nůž co nejméně. Ostatně na naši trhací šňůrku od vás máme tolik pozitivních ohlasů, že se snažíme ji integrovat do stále většího množství kabelů.

spravna volba 2022 2
Vzpomínáte ještě, co jsme si říkali na začátku článku? Potřebujete s kabely snadno manipulovat a od toho je tu naše ergonomické balení kabelů a hlavně náš milovaný QADDY® vozík. Dále je třeba kabel lehce a precizně odizolovat. S tím nám pomáhá trhací šňůrka ve Skandinávii a v našich končinách pomáhá jednodušší manipulaci a odizolování svrchní materiál kabelu. Plášť je vyroben z měkčího materiálu, který je jednoduše odstranitelný i bez pomoci nožů na izolaci kabelů a dalších ostrých předmětů. Výběr materiálů také stojí za tím, že se dá s kabely od NKT jednodušeji manipulovat a přispívají k jednoduší práci.
Nezapomněli jsme ani na snadnou identifikaci a rozlišení jednotlivých kabelů. Od toho jsou tu instalační kabely NKT instal PLUS CYKY 450/750 V. Jde o kabely, u kterých nikdy nesáhnete vedle a velmi snadno podle výrazného barevného pruhu na plášti rozlišíte 5 základních provedení.

spravna volba 2022 4
Pokud v NKT vyvíjíme nový výrobek, například instalační kabel, důležitým parametrem je vždy to, jak dobře se s ním bude pracovat. Díky tomuto přístupu se s našimi kabely dobře manipuluje, lehce se odizolovávají a díky použitým materiálům a nízkému tření kloužou skrz trubky či husí krky bez nejmenšího odporu, a tím se i velmi snadno instalují. To vše děláme ne proto, aby to vypadalo dobře na papíře, ale protože víme, že tato řešení fungují na 100 % v každodenní práci našich zákazníků.
A není to pouze o udržení postavení na trhu, je to o pohybu vpřed, o inovacích a o rozvoji. Hrajeme klíčovou roli jako propojení mezi zdrojem energie a uživatelem. Proto vyvíjíme naše produkty s maximální snahou o udržitelný rozvoj. Je základem každého technologického vývoje, každého lidského faktoru a každého našeho vztahu se zákazníkem. Ke zdokonalení našich výrobků využíváme zelenou elektrickou energii a při výrobě pečlivě dbáme na maximalizaci využití zdrojů tak, abychom zbytečně nezatěžovali životní prostředí.
A to je to, na co jsme pyšní a v čem chceme a budeme pokračovat. Pro trvale udržitelný, obnovitelný a výkonný svět.

NKT s.r.o.
Průmyslová 1130, 272 01 Kladno
Tel.: +420 312 607 111
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.nkt.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, leden 2023

Číslo je zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě.

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Již 30 let měříte s námi - Blue Panther Dodávky měřicích přístrojů, multimetry, osciloskopy, termokamery, revizní přístroje, zkoušečky, analyzátory a jiné od výrobců Fluke, Kyoritsu, Chauvin Arnoux, Teledyne LeCroy, Schleich, Elspec, Extech a dalších.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!

Najdete nás na Facebooku