Nový kabel pro motory ÖLFLEX® SERVO FD 796 CP

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Pod heslem „sedm jednou ranou“ představuje skupina Lapp nový kabel pro motory ÖLFLEX® SERVO FD 796 CP. Nejedná se přitom o žádnou pohádku. Nový prémiový kabel nahrazuje hned sedm kabelů pro servomotory a přináší uživatelům řadu dalších výhod. Stuttgartská skupina Lapp se tímto řadí do Champions League světových výrobců kabelů pro servomotory.

Inovativní kabel ÖLFLEX® SERVO FD 796 CP byl poprvé představen v listopadu 2011 na veletrhu SPS/IPC/DRIVES v Norimberku.

„Rychleji, dále, výše, déle, cenově výhodněji – to jsou požadavky výrobců strojů, zařízení a nástrojů, jejichž plnění je požadováno i od nás - výrobců kabelů“, vysvětluje produktový manažer mateřské firmy U.I.Lapp Volker Huber. Mají být obráběné stále větší obrobky, a to při stále kratších obráběcích časech. To znamená, že pojezdové rychlosti a zrychlení stále rostou. Proto musí být pohyblivé díly tak malé a lehké, jak je to jen možné. To platí i pro všechna elektrická, hydraulická, pneumatická a optická spojovací vedení.

servo_kabel

Právě při rychlých a opakovaných změnách polohy vyniká nový prémiový kabel skupiny Lapp pro energetické řetězy svou schopností snášet zrychlení až 50 m/s² při rychlosti do 5 m/s a délce pojezdové dráhy do 3 metrů. Tím umožňuje výrazně rychlejší a efektivnější provoz ve srovnání se stávajícími kabely pro energetické řetězy. Kromě toho je možné snížit relativní časy rozjezdu a brzdění až o 96%. Stručně řečeno, nový prémiový kabel šetří čas a zvyšuje produktivitu, a to při maximální životnosti, malých prostorových nárocích a nízké hmotnosti.

I přes lepší vlastnosti zůstává kabel ÖLFLEX® SERVO FD 796 CP na stejné cenové úrovni jako stávající kabely ÖLFLEX® SERVO FD. Dalším přínosem pro zákazníka je kromě toho snazší objednávání a efektivnější skladování.

Nový prémiový kabel byl vyvinut skupinou Lapp ze Stuttgartu. Polyolefinová izolace s nízkou kapacitou se vyznačuje nižšími svodovými proudy ovlivňujícími elektromagnetické chování a velmi vysokou pevností proti průrazu a dielektrickou pevností. Neobsahuje halogeny, je odolný proti plameni a disponuje všemi důležitými aprobacemi, jako UL AWM, CSA AWM a VDE. V případě potřeby může být kabel pro servomotory dodán i se samostatně stíněnými páry žil pro signální obvody pro kontrolu teploty ve vinutí motoru a/nebo ve volitelně použitelné elektromagnetické brzdě.

Nový kabel ÖLFLEX® SERVO FD 796 CP je vyráběn ve stuttgartském závodě pro výrobu kabelů skupiny Lapp. Aby byl trvale zajištěn potřebný standard jakosti, investovala skupina Lapp do nového zařízení pro zkoušení kabelů pro energetické řetězy, které je nyní instalované ve vlastním zkušebním centru. Toto zařízení je schopné vystavovat kabely extrémně vysokému dynamickému namáhání střídavým ohybem - na novém zkušebním zařízení je možné realizovat pojezdové rychlosti až 10 m/s a zrychlení až 100 m/s².

lapp_group_logo
LAPP KABEL s.r.o.

Bartošova č.p. 315
765 02 Otrokovice

Telefon: +420 573 501 011
Fax: +420 573 394 650

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.lappgroup.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, leden 2020

Číslo je zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Chytrý Senzor CSS 014 jede digitálně "Plug-in" IO-Link zařízení pro monitorování teploty a vlhkosti.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.