Novinky v nabídce společnosti Multi-Contact

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Rádi bychom čtenářům časopisu představili některé z novinek, které se v posledních týdnech a měsících objevily v portfoliu produktů Multi-Contact. Ve všech těchto případech se řešení elektrických kontaktů opírá o osvědčenou technologii MULTILAM, která zaručuje dlouhodobou spolehlivost napojení a udržení stejných výkonových charakteristik i po více jak 100 000 spojovacích cyklech.

Multi Contact kveten 1

Spolehlivé řešení pro kolejová vozidla

V kolejových vozidlech je celá řada zařízení, která ke svému provozu potřebují elektřinu, ať už se jedná o ovládání dvěří, topení nebo klimatizaci, a každé z nich vyžaduje vlastní přívod elektřiny. Pomocí transformátorů se vysoké napětí z trakčního vedení převádí do požadovaných přívodů a v mnoha těchto transformátorech se používají díly, které se během údržby běžně mění. Dříve se využívalo hlavně přišroubovaných kabelových ok, nicméně v dnešní době jsou běžné zásuvné systémy.
Ve spolupráci s výrobci trakčních měničů vyvinul Multi-Contact na míru zákazníkovi vidlice pro napojení jednotek s plošnými tištěnými spoji. Toto řešení vyniká zejména nízkou hmotností a úsporou místa v těchto jednotkách, navíc umožňují rychlou a snadnou výměnu při údržbě bez nutnosti použití speciálních nástrojů. Díky využití technologie MULTILAM lze tyto vidlice využít v teplotách od -55 °C do +125 °C a samozřejmostí pro využití v oblasti kolejových vozidel je odolnost vůči vibracím a otřesům.

Multi Contact kveten 2

Nová testovací šňůra řady EVO

Pro doplnění sortimentu testovacích PVC šňůr se ke stávajícím průřezům 0,75 a 2,5 mm2 nově přidává testovací šňůra XVF-410/EVO. S průřezem 1,0 mm2 a jmenovitým proudem 19 A se hodí zejména pro školící vybavení. Všechny testovací šňůry řady EVO disponují konektorem o průměru 4 mm, který umožňuje zapojení několika šňůr do sebe. Konektor, zástrčka i samotné kabelové napojení jsou vyrobeny z jednoho kovového dílu a v souladu s našimi vysokými kvalitativními standardy. To vše je chráněno PVC nebo silikonovým těsněním a tyto šňůry jsou dostupné v různých délkách a barvách.

Nový katalog 1 T&M: příslušenství pro testování a měření pro nízká napětí

V tomto novém katalogu najdete veškeré testovací příslušenství určené pro napětí do 30 V AC/60 V DC a doplňuje tak stávající přehled produktů pro CAT II/CAT III/CAT IV v katalogu 2 T&M. V aktuálním katalogu tak najdete všechny aktuálně dostupné výrobky v této kategorii. V posledních měsících se Multi-Contact rozhodl zpřehlednit svou nabídku pro testování a měření, některé zaměnitelné produkty, o které nebyl takový zájem, proto z nabídky vypadly – nicméně v tomto přehledovém katalogu naleznete i doporučení, kterými ze stávajících typů lze starší modely jednoduše nahradit (str. 78 a dále). Tento katalog dostupný v tištěné i PDF verzi ke stažení z webových stránek.

Multi Contact kveten 3

Připraveno pro vysokorychlostní komunikaci

Modulární konektorový systém CombiTac nyní nabízí také možnost využití 10Gb modulu pro ethernetovou komunikaci. Modul splňuje požadavky CAT6A a stejně jako většina výrobků Multi-Contact je konektor navržen na 100 000 spojovacích cyklů. Tento 10Gb modul je určen pro náročné průmyslové provozy a je odolný vůči vibracím v souladu s normou IEC 60512-6-4.
Nový 10Gb modul je vhodný zejména pro průmyslové ethernetové aplikace ve zpracovatelském průmyslu, při nichž se má přenášet velké množství dat. Modul také splňuje požadavky železniční normy EN 45545-1, takže ho lze dobře využít i v aplikacích u kolejových vozidel.

Multi Contact kveten 4

Last Mate First Break modul

Multi-Contact dále rozšiřuje nabídku konektorů CombiTacu o Last-Mate-First-Break modul CT-LMFB. Nový modul byl poprvé představen na veletrhu sps ipc Drives v Norimberku a byl speciálně vyvinut pro sledování stavu připojení elektrických kontaktů CombiTac. Oblasti použití zahrnují sledování a kontrolní funkce v průmyslu, automatizaci a strojírenství. Do této skupiny můžeme zahrnout High Voltage Interlock Loop (HVIL) k prevenci odpojení při zatížení, nebo bezpečnostní obvod pro odpojení elektrického napájení. Zpožďující modul je určen pro automatizované aplikace a zaručené a bezchybné sledování je zajištěno v souladu s normou DIN 50467, dokonce i při otřesech a vibracích.

Multi-Contact Czech c/o
Stäubli Systems, s.r.o.
Hradecká 536 530 09 Pardubice
Tel.: +420 466 616 126
Fax: +420 466 616 127
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.multi-contact.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, říjen 2019

Číslo je zaměřené na rozváděčovou techniku, datová centra, měřicí a zkušební techniku

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
ENIKA.CZ s.r.o. - E-SHOP Český výrobce a distributor bezdrátových technologií, svítidel a elektrokomponent.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.