nkt cables – udáváme směr inovativním kabelovým řešením

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

nkt cables je již více než 140 let renomovaným výrobcem kabelů a více než 50 let jedním z předních světových výrobců příslušenství pro kabely. Závod v Nordenhamu se jako jeden z průkopníků zaměřil již v šedesátých letech minulého století na použití silikonového kaučuku při výrobě kabelového příslušenství a dodnes se specializuje na výrobu právě těchto produktů.

Vyvíjíme, vyrábíme a prodáváme silové kabely a kabelové systémy pro elektroinstalace, pro distribuci a přenos elektřiny. Nabízíme autovodiče, trakční a trolejové systémy pro železniční dopravu, přinášíme zákaznická řešení na klíč. Naše výrobní závody po celém světě patří k nejmodernějším, neustále do nich investujeme, abychom tak udrželi jejich vysokou technologickou úroveň. Životní prostředí je pro nás klíčovou oblastí a prevence vzniku odpadu je naší hlavní prioritou.

teploty

V souvislosti s celosvětovým rozvojem přepravy stoupá význam sektoru Automotive. Význam tohoto sektoru souvisí s nutností neustálého zvyšování rychlostí při zajištění co nejvyšší bezpečností přeprav jak osob, tak materiálů i zboží. Pro splnění těchto i dalších nejrůznějších požadavků finálních uživatelů je v jednotlivých automobilech – jak osobních, tak i nákladních, používán stále větší objem elektrických a elektronických přístrojů. Z tohoto důvodu roste rovněž celkový objem širokého sortimentu vodičů používaných v jednotlivých automobilech. Všeobecně lze sortiment autovodičů rozdělit na jednožilové, twistované a plášťované. Twistované vodiče s různou délkou zkrutu jsou používány z důvodu odstranění elektromagnetických vazeb při přenosu signálů s vysokými frekvencemi. „Pro splnění požadavku na servis v oblasti dodávaného sortimentu naše firma vyrábí nejen vodiče s PVC izolací a pláštěm pro teplotní třídu 100°C a 125°C, ale i vodiče s celou řadou dalších speciálních materiálů pro různé teplotní třídy i aplikace“, dodává Zdeněk Grof, Product Manager Automotive. Jako příklad lze jmenovat polyamid, teflon (FEP), polyester, polyuretan, polypropylen, různé typy radiačně síťovaných nehořlavých polyolefínových materiálů pro použití ve vyšších teplotních třídách. Všechny vodiče s uvedenými izolačními materiály je možno rovněž vyrábět ve verzích se stíněním.

nkt cables také přichází se svým řešením pro rozvíjící se oblast eMobility, které je schopno plnit požadavky soukromého i veřejného sektoru. Svůj sortiment rozšiřuje o napájecí stanice pro venkovní i vnitřní použití pro elektrokola, elektroskútry, elekt rické čtyřkolky a elektromobily.Kromě napájecích stojanů jsou součástí našeho inovativního řešení rovněž napájecí kabely pro eMobility. Přinášíme zelenou elektřinu na silnici.

Technologický vývoj v nkt cables jde naproti zákazníkovi a operativně řeší jeho specifické požadavky. Například díky operativní komunikaci mezi úseky nkt cables a úzké spolupráci s důlními specialisty na přípravě podkladů pro vývoj se podařilo vyvinout ve velmi krátké době kabel pro důlní použití. Jedná se o pancéřovaný kabel s měděným jádrem (popřípadě s hliníkovým jádrem), který je určen pro jmenovité napětí 3,6/6 kV se zvýšenou odolností proti mechanickému poškození. Nejčastěji je používán v hlubinných dolech k napájení těžebních strojů, tzv. kombajnů.

6-CHKCYDY_cerveny

Prověřením našeho výrobního procesu bylo také dokončení zakázky pro Sýrii v podobě technologického vývoje, výroby a dodávky pancéřovaného vn kabelu na 22kV, pro napájení cca 2,5 MW elektromotoru. Díky teamu složeného ze zástupců výroby a technologie, a prodeje se podařilo vyprojektovat, vyrobit a dodat požadovaný kabel zákazníkovi ve velmi krátkém čase. Kabel s pancéřováním z hliníkových drátů musel splňovat veškeré podmínky pro námořní dopravu a export do Sýrie. Náš produkt byl úspěšně nainstalován a slouží pro napájení elektromotoru pohánějící kompresor v úpravně plynu v Sýrii, která byla vybudována českou firmou. Úpravna plynu je přímo spojena s elektrárnou, která daný plyn využívá. Vzhledem k prostředí – chemický průmysl – bylo armování kabelu nezbytnou podmínkou investora.

22-CXEKVCEZY

nkt cables používá své znalosti a odborné zkušenosti k výrobě bezhalogenových kabelů, které splňují nejnáročnější bezpečnostní normy. Naši specialisté stále sledují stávající a nové normy a při dodržování těchto norem pracuje nkt cables na konstrukčních řešeních pro oheňretardující a ohniodolné kabely.

Za zmínku jistě stojí úspěšné dokončení procesu schválení tohoto typu kabelů pro použití v pražském metru.

10-17

Mezi novinky řadíme také speciální dvouplášťový detekční senzorický koaxiální kabel určený pro bezpečnostní indikaci pokusu o narušení ochrany budov či majetku. Významným faktorem konstrukce a charakteristických vlastností je použitá teflonová dielektrická složka, postříbřené stínění a pocínované stínění, které jsou od sebe navzájem odděleny prvním pláštěm. Tento nově vyvinutý detekční koaxiální kabel se používá jako senzor v oblasti obvodové ochrany budov a majetku. Kabel je připevněn podélně k obvodu plotu. Pokud se narušitel pokouší dostat přes plot nebo jej prolomit, způsobí tím vibrace oplocení, a tím zároveň tření postříbřeného rytu s teflonovou dielektrickou složkou. Tím se vytvářejí napěťové impulsy, které elektronické zařízení vyhodnocuje, a tato informace se následně odesílá na pult centrální ochrany (PCO).

VBFAMFPE-50-16

Navrhujeme, vyrábíme a nabízíme vysoce kvalitní kabely a řešení pro elektrickou infrastrukturu, stavebnictví, železniční a automobilovou dopravu. Naší vizí je udržet si vedoucí postavení v poskytování inovativních, vysoce kvalitních a dlouhodobých řešení pro naše zákazníky.

nkt cables je tedy vaše přirozená volba!

NKT s.r.o.
Průmyslová 1130, 272 01 Kladno
tel: +420 312 607 111
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.nkt.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, září 2023

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Zajímavé odkazy

METRA BLANSKO zakázková výroba dle požadavků zákazníka AC a DC voltmetry a ampérmetry, otáčkoměry, vysokonapěťové děliče, převodníky elektrických veličin, proudové transformátory, revizní přístroje, multimetry, bočníky, kalibrace a servis. S přístroji Metra můžete spolehlivě měřit dalších 100 let.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.

Najdete nás na Facebooku